Po přečtení spalte (2008)

No po jejich celkem slusnem comebacku jsem cekal neco lepsiho, nebyl jsem sklaman ale pres hranici prumeru se to proste neprehoupne ikdyz zde ucinkuji vsichni oblibeni herci a spousta z nich je vazne cool trebas jako Brad Pitt. Ale zaver me prisel tak nejak ''uhnacanej na rychlo'' a vse bylo zakonceno ve zkratce. Namet nebyl marny ale mam pocit ze z toho mohli chlapci vytriskat vice. Nevadi chlapci priste to snad bude lepsi..60%

Zlost (2008)

Nizkorozpoctovy Noirak s oblibencem Madsenem. Ale tak dalo se to shlednout, balonak mu sedel a vice prupovidek by neuskodilo. Myslim si ze by M. Madsen solidne utahnul Maxe Payneho za predpokladu ze by byl poradne zfilmovan uplne si ho v te roli dokazu diky tomuto filmu predstavit stejne tak poslouchat jeho hruby hlas by byla lahudka. 50%

Oprávněné vraždy (2008)

Velke zklamani, asi protoze ocekavani bylo moc vysoke a film me neuspokojil v takove mire jak jsem si predstavoval. Velky prumer, jak napsal Renton tuctova detektivka,(ja dodavam)na kterou si po projekci ani nevzpomenete. Nezachrani to ani hvezdne duo a pokud by nekdo mel touhu to nedej boze srovnavat s ''Nelitostnym Soubojem''at si da preventivne jeden zahlavec. 50%

Půlnoční vlak (2008)

Tak po dlouhe dobe muzu rict, ze jsem po celou stopaz mel ten neprijemny pocit v zaludku. Skvela atmosfera a pach teple krve se line celym snimkem podbarvena hodne slusnou hudbou. Skoda jen par mist, ktera me neprisla az zase tak logicka a trosku toho mooc vysvetleneho zaveru, ale ve vysledku to filmu zase tak neuskodilo a na krase mu neubralo. Co ale filmu vylozene uskodilo je par odflaknutych pocitacovych efektu, ktere bijou do oci. Secteno podtrzeno, pokud si vecer date tuto podivanou urcite neprouhlopite, ale pokud byste se meli v noci vracet metrem asi se vam moc chtit nebude to me verte :-) 75% Btw: Dvorni herec Guye Richtieho Vinnie Jones byl jako Mahogany naprosto skvely.

eXistenZ (1999)

Davida C. mam rad, znam jeho oblibene motivy, ale zde me neco chybelo. Pritom je film plny ruznych casovych rovin, spoustu podivnych biomechanismu, vnitrnosti neroztodivnejsich tvoru, nechutnych zvuku a jeste nechutnejsich veci ale i tak sem se nemohl zbavit pocitu ze tomu chybeji ''kule''. 60-70% za zajimavou myslenku

Tropická bouře (2008)

Pan Ben Stiller rozhlasoval, ze hodla film Tropic Thunder pojmout ve velkem stylu a rozpocet 92 millionu(Zoolander 28mil.) daval tusit, ze neco velkeho prijde. Vsichni sme sli do kina s malou obavou jak to Ben uchopi a zdali to neskonci nejakym lesknoucim se draze vypadajicim kycem. Ale muzu s klidnym svedomim rici, chlapci odvedli solidni praci a ja se neskutecne bavil. Uz uvodni Fake trailery davali tusit, ze to bude neskutecna jiiiiizda. Musim vsak podotknout, ze mira pobaveni zavisi na tom jak moc mate nakoukane valecne filmy plus to, ze musite mit radi humor, ktery prezentuji ''Frat Pack'' a pocita se i s trosku vseobecneho rozhledu v Hollywoodske kinematografii, protoze jinak vam spousta vedlejsich vtipku nic nerekne a nebo zanikne. Co se obsazeni tyce nemam co vytknout prihlouply Ben Stiller to tahne s hlaskujicim Downey Jr. a Jack Black tak nejak v povzdali se zbavuje svych demonu, vulgarni Tom Cruise jako plesaty Hollywoodsky producent je opravdove zvire a dokazal ze nema problem se sebeparodii mimo to spousta dalsich hvezd v malych cameo rolickach, ktere dozajista pobavi. Co se tyce efektu, vypravy, vizualni stranky a hudby nemam co vytknout rozpocet je tam vazne znat vypada to naprosto skvele. Secteno potrzeno Ben Stiller to pojal velkolepe s humorem sobe vlastnim a pri strileni do vlastnich rad kdy si bral na paskal hollywood, filmy, herce se nebal pouzit nejsilnejsi kalibr a myslim, ze se mu to vyplatilo. Hell F*cking yeah 90%..nejlepsi Stillerovka

Podivné dědictví (1972)

Stalo se me presne to stejne co Golfistovi, dlouho jsem si nemohl vzpomenout, jak se ten film jmenuje a vzpominky na nej, jak jsem jej za mlada videl snad tisickrat, me nedaly zapomenout. Tato komedie je proste uz tak nejak spjata s mym mladim takze nemuzu jinak nez za plny pocet coz si urcite zaslouzi.

Dvanáct (2007)

Prvotni zjisteni, ze se do remakeu ''12 rozhnevanych muzu'' pustilo Rusko, me nechalo chladnym. Ale kdyz jsem zjistil, ze nosna kostra vypraveni je zasazena do realii dnesniho Ruska nadsene jsem tleskal. Kde jinde clovek muze nejlepe vycitit rozpolcenost spolecnosti nez prave v Rusku a v zemich byvale SSSR, kde bidu od prepychu deli opravdu jen tenka delici cara a je tomu tak od nepameti. A zde v teto zemi ma 12 porodcu, zastupcu stredni a vyssi vrstvy spolecnosti rozhodnout o osudu cecenskeho chlapce, ktery je obvinen z vrazdy sveho otcima. Stopaz filmu me prvotne vydesila a obaval jsem se, ze misty bude nudit, nastesti tomu tak nebylo, protoze dramaticka stranka byla okorenena humorem - naredeno v pomeru 1:1 diky cemuz film prijemne plynul. Bouhzel jsem se pozdeji nemohl zbavit dojmu, ze ve vysledku humorne pasaze trosku uskodili vypovydajici hodnote filmu a trosku zvelicili a srazeli vaznost nekterych zavaznych temat co ve filmu zaznela. Kazdopadne se jedna o velice nadprumerny snimek a dokud neuvidim original (ktery uz je doma:-) nechavam hodnocení 5*