Synecdoche, New York (2008)

Je potreba to shlednout vicekrat ...ale jestli me nejaky film dokazal hodit do poradne depky tak prave tento...

Strážci - Watchmen (2009)

Na Watchmeny jsem cekal od doby co se obevila prvni zminka o jejich filmovani. Neustale jsem se zasoboval vsemi novinkami o tomto projektu a nadsene hlatal kazdickou novou informaci, ci fotku z nataceni. Dnesniho premieroveho dne jsem se nemohl dockat. A jak dopadlo me ocekavani_? Dostal jsem to co jsem cekal, nebo si ve svych tuzbach pral? Odpoved ''sakra JO''. Muzu rict, ze o predloze jsem vedel jako o takove, jen to, ze je to ''kultovka'', kdo to ma na svedomi a jednu synopsi deje, ktera se da shrnout do jedne vety. Takze kdyz to vezmeme do dusledku, ja predlohu neznal, ani necetl (ikdyz nejaky patek lezi na mem disku v elektronicke podobe). Ale i tak jsem pocital, ze Watchmeni nebudou bezna komixovka nabita akcnimi scenami, ale zde bude neco hlubsiho, a toto dilo bude mit daleko vetsi rozmer. A tak jsem obdrzel film ktery ve vysledku smeruje k celkovemu zamysleni se nad zivotni filozofii a pokud k tomu tak i pristupujete nemuzete ''dle me'' byt zklamani. Cele je to zabaleno do nadherneho vizualu, kteremu dominuji 60-80leta, ktera jsou videt nejen na exterierech a kostymech ale take i na hudebnim doprovodu(ke kteremu bych mel sem tam vyhrady). No a kdyz uz na nejakou tu akci dojde tak jsem celkem koukal. Snyder se rozhodl s tim, jak uz je u nej zvykem, nemazat a tak veskere bitky jsou pomerne brutalni, ale spis nez sokovat, slo Snyderovi jit verne z predlohou, ktereou opisuje skoro 90%tne(po peclivem prolistovani musim dodat ze Snyder si nektere veci i trosku priostril). Secteno potrzeno dostal jsem solidni porci skvele odvedene prace a nebojim se rict, ze tento kousek se zlatym pismem zapise mezi nejlepe zpracovane comicsovky. 90% PS: Rorschach je naprosto krutej... a svym vzhledem, hlasem a tim jak vede vysetrovani by Philipa Marlowea strcil do kapsy :-)) PS: tesim se na Blu-Ray a hlavne na DC nejlepe na Blu-Ray...to bude maly svatek az to vyjde... /// Nyni shlednut Directors Cut v 720p ...30 minut novych zaberu, ktere rozsiruji pribeh a pridavaji i par zasadnich informaci k pribehu. Secteno potrzeno: objevily se nektere dalsi veci z comicsu, ale zakonceni zustalo pri starem kazdopadne je to lahudka, ktera timto nabyva na vetsim a hlubsim rozmeru a kdybych mohl dam jeste hvezdu navrch

Sid a Nancy (1986)

Na Sid a Nancy jsem se dlouho tesil a tak jsme si jej naserviroval v pozdnich hodinach. Muzu rict ze jsem se celkem bavil ikdyz trosku me schazelo to ze Sid vlastne za cely film neukazal ani kousek neceho dobreho co by na nem bylo. Kazdopadne Gary Oldman udelal pro roli maximum a vesmes sem mu ten jeho projev sezral - dost tomu i prispela velka podobnost se samotnym Sidem. Takze pokud si chcete dat jednu velkou zivotni(punkovou) jizdu smerem dolu tak toto bude nejlepsi volba 70%

Flákač (1989)

klobouk na posteli je sakra spatny znameni....Pomerne prekvapive drama o bandicce a jejim kazdodennim honem za poradnou davkou kterou si obstaravaji vykradackama lekaren, ale nic netrva vecne a tak diky nahodne smule ci spatnym znamenim se jim zacne lepit smula na paty... Velice zajimavy a poutavy film s pomerne slusnymi hereckymi vykony (vyzdvyhl bych Matta Dillona) vytahuji tento snimek z sedi prumeru.

Horší než smrt (2007)

Stary dobry britsky humor ...ktery je suchy jak drn... Skvela komedie ktera je postavena na charakterech a ani nevadi ze se cele odehrava na jednom pietnim aktu. Kuriozni situace ktere resi nasi hlavni hrdinove nenechaji nikoho chladnym :-)

Pochyby (2008)

Doubt je komorni drama, jehoz dej by se dal shrnout jednou vetou, ale diky pomalejsimu tempu a zajimavym postavam, se kterymi clovek sklada stripky ''jednoho narceni(?)'' ktera naplnuje vsechny aktery znacnou davkou pochybnosti jsem se skvele bavil. Nejvestsi devizou tohoto snimku je herecke obsazeni kde ustredni trojice opravdu exceluje. Ostatne az bude film, kde me zklame herecky vykon Philipa Seymour Hoffmana tak snad snim svuj pricesek a samozrejme nemohu opomenout Amy Adams, ktera je vazne skvela a Meryl Streep jak zastydla staromodni sestra je uzasna. 75%

Prime (2005)

Pomerne vtipna a uvolnena romanticka komedie o jednom vztahu kde mezi partnery je rozdil 14let . Prijemne jsou i herecke vykony vsech zucastnenych. Takze pokud si budete s partnerkou ukratit nedelni odpoledne toto je skvela volba.

RocknRolla (2008)

Guy dela zase to co mu jde nejlepe - zvolil tema, ve kterem se citi jako ''ryba ve vode'' ... Rock'n'rolla se zaradi za Snatch a Lock, Stock and Two Smoking Barrels a dovolim si rict ze je z techto snimku asi nejpovedenejsi. Takze pokud mate zajem se zase vydat do britskeho podsveti tak s Rock'n'rollou zazijete neco co uz tady bylo ale i tak se neda odeprit libivy vizual, rychly strih dobrou hudbu. 70%

Max Payne (2008)

Velka slabota, kdy se ze hry snad jen zachovalo jmeno hrdiny a nektere lokace jinak absolutne nic. Mela to byt poradna akcni noirova-narezovka ve stylu Hard Boiled a nikdo by nerekl pul slova, ale takhle_? Za cely film se objevi prvni prestrelka snad po hodine a to jeste neobsahuje zadnou specialitu(bullet time), ktere ze hry zname. Cele je to sice zahaleno do pekneho vizualniho havu a sem tam ujde i hudba ale nejmenovat se to max payne mozna bych dal i 3 ale takto velice zklaman davam 2*. A to beztak je 1* za Natasu ikdyz se dlouho nezdrzi :-)