Válka o planetu opic (2017)

Nádherný závěrečný díl, který udělal z nové Planety opic jednu z nejlepších trilogií vůbec. Slovo "válka" je v názvu stejně jako u třetího Captaina Americy trochu zavádějící, protože k žádné válce tak, jak si představíme, nedojde. Bitvy jsou tady tak paradoxně menší než v předchozím Úsvitu, ale ani to jim neubralo na intenzitě. Jejich nedostatek pak nahrazuje scénář, jenž měl dostat nominaci na Oscara. Stejně tak i Andy Serkis, který v celé trilogii předváděl neuvěřitelné věci. Aspoň, že ji dostaly vizuální efekty, ale ty podle mě měly mít Oscara už od prvního dílu... Hned bych brala pokračování. 8/10

Máma mezi Marťany (2011)

Právem zapomenutý místy otřesný animák, který jakýkoliv pokus zahrát úspěšně na city vzápětí eliminuje nějakou tupostí. Informace o ceně tohohle filmu tomu taky moc nepomáhá, když si uvědomíte, že spoustu vizuálně hezčích filmů natočili za mnohem menší peníze 3/10

Výlet (2002)

Alice Nellis se nejspíš mou oblíbenou režisérkou nestane a road movie se nestane mým oblíbeným žánrem, už podruhé jsem se při sledování skupiny lidí jedoucích autem nudila, tenhle žánr mi nemá co nabídnout. 5/10

Bláznivá dovolená (1983)

Komedie, která jde svým stylem humoru tak mimo mě, že jsem se nezasmála ani jednou - většina vtipů mi přišla příliš na sílu, až tam chyběl jenom předem nahraný smích ze sitcomů, k tomu ještě nezajímaví hrdinové. Není tu nic, kvůli čemu bych se k téhle komedii měla vracet. 5/10

Krajní meze (1995) (seriál)

Na většinu dílů, které jsem viděla, nikdy nezapomenu. Viděla jsem je v nějakých dvanácti letech a opravdu po některých z nich zůstával takový divný pocit, a znělka ani nebyla potřeba. Nebojím se napsat, že některé se atmosférou a způsobem zpracování vyrovnají Mouše, naopak některé, jak už tu bylo zmíněno, jsou jen průměrné, ale taky mají něco do sebe. 8/10

Sexmise (1983)

Sci-fi filmy z 80. let mě nepřestávají udivovat svými nápady a je jedno, odkud jsou. Pohodová, lehce střelená (ne erotická), satirická komedie, která tento nápad využila o řád lépe než epizoda seriálu Krajní meze s názvem Lithia. 8/10

Matrix (1999)

Film s takovým přesahem, že se dostal i do výuky společenských věd - jasný důkaz, že si svůj kultovní status plně zaslouží, přestože rozhodně není tak originální, jak si zde mnozí myslí (schválně si přečtěte knihu Neuromancer od Williama Gibsona, mangu Ghost in the Shell od Masamure Shirow a podívejte se na film Tron režiséra Stevena Lisbergera). Tady jde spíš o to, jak se Matrix prezentoval a co předvedl po technické stránce, což vyšlo na jedničku. Jeden z nejlepších filmů o virtuální realitě. 9/10

Moucha (1986)

Vidět to jako malá a ještě v kině, dost možná bych znovu naplnila krabici od popcornu, protože ta reálnost je neuvěřitelná a tehdejší praktické triky dávají těžkou ránu značné části současných filmů používajících CGI. Přiznávám, že napoprvé (viděla jsem to nějak v 11 letech) jsem to nedokoukala, tak silný to na mě mělo účinek. Nemalý podíl na tak silném zážitku má i excelentní výkon Jeffa Goldbluma, za který bych mu klidně dala Oscara. Doporučuji všem, kteří mají rádi výzvy a nezaleknou se nechutností, naopak slabší povahy by zhlédnutí měly zvážit. P.S.: Riker a Tuvix jsou na tom oproti Brundlemouše ještě dobře (fandové Star Treku vědí). 9/10

Vlk (1994)

I když film nepůsobí tak temnou a hororovou atmosférou jako Vlkodlak - což by mu rozhodně neuškodilo - na rozdíl od něj se zpočátku ne moc plynoucí předvídatelný děj mění v napětí a závěrečný souboj má asi třikrát víc emocí. K dobru je i to, že oba protagonisty nemuseli moc líčit, oba se jako krvelačné bestie dokážou tvářit i bez make-upu. 7/10

Doktor Živago (1965)

Podívat by se měl rozhodně každý, kdo se nějak víc zajímá o moderní dějiny, ale i ostatní by se měli podívat, zvlášť pokud nemají v oblibě čtení z učebnic. Na mě to bylo moc dlouhé a roztahané, a to nepočítám reklamy. Zkrátit to tak o hodinu a rozplývám se blahem. 8/10