Zkouška - Série 1 (2022) (série)

Z této show jsen si odnesl následující: 1. Nathan Fielder je génius. 2. Nathan Fielder je psychopat. 3. Nathan Fielder by byl dobrej táta...? 10/10

Nene (2022)

Kdybych někomu zkusil jen hodně stručně popsat premisu tohohle filmu, neznělo by to nejspíš nijak zvlášť originálně, přesto jsem z kina odcházel s pocitem, že se to, co jsem právě viděl, nepodobalo ničemu, co jsem viděl předtím. Pro mě zatím nejepší Peele (i když oběma předchozím určitě dlužím rewatch) a nejspíš film roku... Což říká hodně, protože letos taky vyšel film, co jsem označil za jeden z nejlepších, co kdy byly natočeny. V té záplavě Marvelovek, sequelů, remaků a rebootů je občas snadný začít s řečma o smrti kinematografie a tak, ale právě teď mám pocit, že prozatím jsme úplně v pohodě. Psychor a Logan Paul mají na hovno vkus, kdo by to řekl. One-eyed, One-horned, flying purple people eater. 10/10

Volejte Saulovi - Série 2 (2016) (série)

Ne tolik stand out epizod jako v první sérii, ale zase to působí trochu uceleněji. Taky je tu o trochu víc komediálních prvků, což mě celkem potěšilo, i když se zároveň těším na další série, kde bude dle mého odhadu převládat dramatická stránka. Konec dost navnadil. 10/10

Bullet Train (2022)

Není to špatný, ale mohlo to být podstatně lepší, kdyby to bylo vtipnější nebo kdyby se to aspoň o ten humor tak usilovně nepokoušelo. Zvlášť u Aarona Taylora Johnsona mě fakt mrzelo, že nedostal nějakej lepší materiál, protože bylo očividný, že by vtipnej být rozhodně dokázal. Akce je super, kreativní, dynamická, přehledná, ale jakmile se prostě zastaví a nastane čas na "witty banter"; obvykle to moc nefunguje. Jo a taky už mi ke konci bylo dost jedno, kdo vlastně koho na co najmul, kdo koho zradil atd... Brad je pořád cool. 6/10

Aladin (1992)

One jump ahead a Prince Ali jsou neskutečný bangery. Robin Williams umí skvěle imitovat Jacka Nicholsona. Víceméně perfektní film. 10/10

Volejte Saulovi - Série 1 (2015) (série)

První sérii jsem sice už před několika lety viděl (a pak jsem bez jakéhokoli důvodu přestal sledovat někde uprostřed druhé) a hodně částí jsem si pořád pamatoval dost dobře, ale to nijak neubralo na potěšení, které mi sledování přineslo. Gilligan prostě ví, jak odstartovat seriál bez zbytečného otálení. Jen lituju, že jsem nezačal s koukáním dřív, abych stihl finále ve chvíli, kdy vyjde. 10/10

Odpočívej v pokoji - Série 5 (2005) (série)

Frustrujících momentů je tam pořád dost, většině postav se podařilo se mi alespoň dočasně zprotivit, ale když ke konci dojde na ždímání emocí, vše funguje jak má. Od finální epizody jsem sice možná na základě toho, co jsem slyšel, čekal trochu víc, ale pořád jde o víc než solidní rozloučení (a těch posledních cca 10 minut člověka fakt celkem rozdrtí).

Arizona Dream (1993)

Na jednu stranu je to takovej zasněnej film o létání, na druhou stranu se to občas zničehonic zvrhne v absolutní chaos. Celý je to tak absurdní, že kdykoli po mě film chtěl, abych něco cítil, měl jsem celkem problém mu vyhovět. Ale má to prostě svůj vibe a některý scény a momenty si mě rozhodně získaly. Nevadilo by mi, kdyby se mi dneska zdálo o eskymácích a lítající rybě. 7/10

Princezna Nevěsta (1987)

Tenhle film jsem si několikrát zkusil pustit a po pár minutách jsem vždy usoudil, že na něj nemám náladu a vypnul jsem ho. Včera jsem ale měl pocit, že možná konečně nadešel čas, stejně jako ten nemocný chlapec, jemuž děda čte knížku (celkem ucházející framing device) jsem dal této pohádce šanci, a musím dát dědovi za pravdu - tenhle film má fakt tak nějak všechno. Učebnicový příklad crowdpleaseru, dalo by se říct. Jo a Mandy Patimkin si to jednoznačně krade pro sebe, i když Andre the Giant je taky celkem cool a i Westley je kupodivu celkem sympatickým protagonistou, ač to tak na začátku moc nevypadá. Dread Pirate Roberts by byl super název pro kapelu. Reiner točil dobrý filmy!!! (důraz na minulý čas?) 9/10