Rick a Morty - Dobře prožitý Mort (2022) (epizoda)

Solidní epizoda, která z větší části kombinuje prvky z minulých dílů a tvoří z nich nový, poměrně zajímavý celek. Dějová linka ve hře mi přišla skvělá a posloužila jako prostředek pro prozkoumání a rozebrání vztahu Ricka a Mortyho. Die hard parodie byla trochu slabší a vtipy se po chvíli celkem ohrály, ale svoje momenty to mělo a Dinklage potěšil.

Zapadákov (1973)

No, to bylo rozhodně zajímavý... V dnešní době jsme zvyklí, že brutální násilí bývá zobrazováno, jakoby vlastně o nic nešlo, a to samé se dá říct o tomhle filmu, v němž Martin Sheen zabije každého, kdo mu přijde do cesty, aniž by ho to jakkoli tížilo, a podobně flegmaticky na to reaguje i jeho mladá přítelkyně. Ale přesto mi přijde, že se tenhle film tak úplně nepodobá ničemu, co jsem kdy viděl. Těžko se popisuje, co přesně ho dělá unikátním, snad je to kombinace té ledabylé brutality a absence jakéhokoli ohledu na lidský život se zasněnou, uvolněnou atmosférou podpořenou nádherně natočenou krajinou... Nevím pořád, jak se ohledně Badlands cítit, ale rozhodně šlo o zajímavý zážitek. Můj první Malick. 8/10

Volejte Saulovi - Série 6 (2022) (série)

Lepší zakončení si ani nedovedu představit. Tahle série s přehledem překonala všechny předcházející a postupně ve mě probudila snad všechny představitelné emoce (kromě zklamání či nezájmu), ale nakonec převládá hlavně obdiv a hluboké uspokojení. A taky rozčarování nad tím, jak vůbec může vzniknout něco takhle dokonalýho. 10/10

Podezřelá (2022)

Nepřekvapivě prezicně natočený, místy lehce dezorientující neo-noir s tragickou romancí v centru příběhu. Plusové body za nápadité a vkusné využití moderních technologií - mobily, notebooky, appky a internetové prohlížeče mohou často zkazit atmosféru intenzivního detektivního příběhu, tady se tomu Park zručně vyhnul. 7/10

Rick a Morty - Solarickové (2022) (epizoda)

Not to sound corny, ale tohle je epizoda pouze pro skalní fanoušky. Deep lore shit. Kdyby se někdo z nějakýho nepochopitelnýho důvodu rozhodl začít tímhle dílem, asi by mu to usmažilo mozek. Já miloval každou sekundu.

Volejte Saulovi - Série 5 (2020) (série)

Na konci čtvté série se konečně zrodil Saul Goodman, a v páté se mu docela rychle podaří dostat se s pomocí své čerstvě obnovené právnické licence do solidních problémů. No a je samozřejmě radost to sledovat. Vztah Jimmyho a Kim začíná být minimálně stejně fascinující, jako býval ten mezi Jimmym a Chuckem, a Lala je extrěmně zábavný sledovat. Bagman je zatím asi nejlepší díl, a vzpomněl jsem si při něm na Pine Barrens - neméně fantastickou epizodu Sopranos. 10/10

Před úsvitem (1995)

Měli zajít na tu hru o té krávě. 8/10

Jako zabít ptáčka (1962)

Nemyslím si, že by to plivání na panty té dřevěné branky fakt zabránilo tomu, aby vrzala. 8/10

Volejte Saulovi - Série 4 (2018) (série)

Kdybych bral třetí sérii jako pokles v kvalitě (což neberu, i když je jediná, které jsem zatím nedal 10/10), byl by tohle návrat do formy. Jimmyho roční pauza od právničiny přinesla spoustu nápaditosti a skvělých momentů, vztah mezi Jimmym a Kim je tady mnohem propracovanější, než dřív a dějová linka o přípravě konstrukce meth laborky byla stokrát zajímavější, než bych čekal. Závěr byl dokonalý a dost zdrcující, ihned jdu na další sérii. 10/10

Volejte Saulovi - Série 3 (2017) (série)

Navzdory fantastické páté epizodě mi asi třetí série přišla nejslabší - možná proto, že první dvě jsem bral jako rozjezd, zatímco tady jsem čekal, že už to celkem rozjetý bude, a ono to přitom je chvílema pořád dost pomalý. Všechno týkající se vztahu Jimmyho a Chucka je excelentní, ale oproti předchozím sériím tu bylo trošku víc slabších míst. Víceméně si ale nemůžu stěžovat, pořád je to fantastická podívaná. 9/10