Pearl (2022)

Už X se mi dost líbilo, ale s tímhle prequelem se Ti West rozhodně překonal. Pearlin příběh mě prostě fakt zasáhl, i přesto, že asi polovinu jen odvyprávěla v závěrečném monologu. Mia Goth je úžasná a už jen za ten úsměv v závěrečných titulkách by měla získat oskara (nebo ne, koho zajímají oscary?). Jo a pokud tomu rozumím správně, a zanedlouho má přijít ještě třetí film odehrávající se po X, podaří se možná Westovi natočit nejlepší hororovou trilogii všech dob. Což není tak působivý, jak to zní, přijde mi že pokud se u hororové série natočí tři filmy, tak už je víceméně zaručeno, že se jich natočí víc, takže pokud na nějakou klasickou trilogii nezapomínám (což je dost možný), řekl bych, že ani nemá moc konkurenci. Slabších 9/10

Perníkový táta - Série 4 (2011) (série)

REWATCH 2022: Čtvrtá série navazuje přesně tam, kde třetí skončila, a začíná extrémně silnou epizodou Boxcutter. Pak se na překvapivě dlouhou dobu dost zvolní, atmosféra je sice pořád dost napjatá, ale zase až tak moc se toho neděje (i když sledovat následky Jesseho PTSD je dost fascinující). No a pak přijde těch posledních cca 6 epizod, co člověka totálně rozsekaj, a ke konci to napětí vyženou do absolutně nevídaných výšin. Konec epizody Crawlspace je možná nejlepší scénou celého seriálu. Tohle už prostě může překonat jenom pátá série.

Smrt jí sluší (1992)

Příjemně ujetá zábava s lehce hororovým nádechem a celkem kreativními speciálními efekty, které možná v některých případech nezestárly úplně nejlépe, ale oči z nich taky nebolí. Willis dělá něco, co jsem ho doposud nikdy dělat neviděl, a nejsem si zatím tak docela jistý, jak se ohledně toho cítím, Meryl i Goldie Hawn jsou každopádně boží. V mých očích si ale film i přes málo prostoru krade pro sebe Isabella Rosellini. Silných 7/10

Perníkový táta - Série 3 (2010) (série)

REWATCH 2022: Zhruba nastejno s druhou sérií. Ta sice byla asi o něco konzistentnější, ale tady jsou zase ty vrcholy nějakým zázrakem ještě o něco intenzivnější. Skyler hate je totálně přehnanej a Moucha je extrémně podceněná epizoda.

Ptáci (1963)

Tahle klasika bohužel narozdíl od spousty jiných Hitchových kousků moc dobře nezestárla. Je to celý prostě takový dost úsměvný a nijak zvlášť záživný. Aspoň to (až na ty ptačí útoky) fakt dobře vypadá, jinak ale nevím, co pozitivního bych tady našel. Jde ale o jeden z filmů, co jsem zakoupil na Blu Ray, aniž bych ho předtím viděl (čehož teď celkem lituju), takže rewatch v budoucnosti určitě nevylučuju, kdybych v tom napodruhé spatřil další Hitchův masterpiece, vůbec bych se nezlobil. 4/10

Perníkový táta - S.S.T. (2010) (epizoda)

To si děláte prdel s těma komentářema o tom, jaká je Skyler mrcha :D To se má jako prostě jen tak smířit s tím, že její manžel vaří meth a dělat jako, že se nic neděje potom, co jí celý dvě série lhal do ksichtu? Naopak jí lituju za to, do jaké pozice jí staví její nesobecký rozhodnutí nechat si Waltovo tajemství pro sebe. A Walt je mimochodem totální zmrd a sociopat (a víceméně se jí pokusil znásilnit!). Nechápu, jak může mít tolik lidí tak debilní názor, nejvíc mě pobavil komentář uživatele Tumbik: "Překvapilo mě, že je Skyler taková mrcha, i když se jí Walt omluvil."

Perníkový táta - Série 2 (2009) (série)

Rewatch 2022: Už teď je mi naprosto jasné, že napodruhé budu vnímat tu tragickou, depresivní stránku seriálu mnohem silněji, než když jsem ho viděl poprvé před cca sedmi lety. Z Walta už je vlastně v téhle sérii totální monstrum a Jesse si užije trochu štěstí v pár epizodách, ale ke konci už je víceméně jasné, že ho dál čeká téměř výhradně bolest a utrpení. To zakončení je prostě naprosto zdrcující. Tím ale nechci říct, že to zároveň není naprostá jízda a prvotřídní zábava, protože je, od začátku do konce. Zhruba polovina série se skládá z epizod, co by u většiny ostatních seriálů představovali absolutní vrchol, ale tady se vlastně teprve rozjíždíme. Jo a uznávám, že scény se Skyler jsou většinou tím nejslabším, ale ten hate, co dostává, je stejně totálně nezaslouženej. Může být občas trochu otravná, ale zatím jedná morálně a logicky (a Anna Gunn je super).

Trojúhelník smutku (2022)

Nesmírně inteligentní a důvtipná společenská satira. Líbilo se mi, když všichni blili a srali. 9/10

Rick a Morty - JuRICKý Mort (2022) (epizoda)

Jerry je MVP téhle série, ten dinosauří song je banger a Rick moderující oscary je něco, co jsem potřeboval vidět, a ani jsem o tom nevěděl. Pár vtipů úplně nezafungovalo (trochu moc referenčního humoru), ale celkově pořád skvělá epizoda.

Listopad (2017)

Life hack: Při hrozbě morové nákazy si navlečte kalhoty na hlavu, nákaza si bude myslet, že máte dva zadky a nechá vás na pokoji! ;) Co jsem to zas kurva viděl? 9/10