A.I. Umělá inteligence (2001)

Zajímavej, dost zvláštní film. Na základě toho, co jsem před shlédnutím slyšel, jsem očekával asi především uslzený doják, kterým AI sice trochu je, ale jen z části... Jinak jde o překvapivě temné a bizarní dílo. Jakože jo, malej robotickej chlapeček chce najít Modrou vílu, aby z něj udělala skutečného kluka, ale taky mu v tom pomáhá sex robot Jude Law, co jí chce vojet. 8/10

Sladký život (1960)

Zatím nevím proč, ale je to mistrovský dílo. 10/10

Ztracení chlapci (1987)

Nečekal jsem to, ale The Lost Boys mě totálně dostali. Corey Feldman mě sice nadále neskutečně sere, a mohl by s druhým Coreym soutěžit o to, kdo z nich má víc punchable ksicht, ale jinak jsem to tak nějak hltal od bizarní a nejspíš neúmyslně vtipné úvodní scény na kolotoči po fantastickou, závěrečnou dědovu hlášku. 9/10

Anihilace (2018)

Pomalá, ale celou dobu relativně poutavá sci-fi záležitost, kterou táhnou dolů jen dost nezajímavé postavy. Taky je občas vidět, že by si materiál zasloužil vyšší rozpočet, ale Garlandovi se i přesto daří přijít s nějakými strhujícími vizuálními sekvencemi. Na konci se to změní víceméně v experimentální film, a za mě to fungovalo. Medvěd byl creepy as fuck. Slabších 8/10

Na stopě (1985)

Docela slušná zábava, jen jsem si na konci uvědomil, že mi tak nějak vůbec nezáleží na tom vysvětlení, a přišlo mi, že filmu samotnému taky moc ne. Každopádně jde ale asi o nejlepší film natočený podle stolní hry, minimálně do té doby, než vyjde Monopoly: The Movie od oceňovaného režiséra obou Fantastických Čtyřek a Toma a Jerryho, Tima Storyho, s Kevinem Hartem v hlavní roli. To očividně zní jako masterpiece. A když už je řeč o Timech s příjmením končícím na ry - Tim Curry je tady absolutně fantastickej. 7/10

Medvěd - Série 1 (2022) (série)

Ze začátku jsem úplně nevěděl, co si myslet, je to takový dost dezorientující, a celkem trvalo, než jsem začal mít pocit, že ty postavy aspoň trochu znám. Ale po té předposlední epizodě, která stihne, to co film Boiling Point, efektivněji za dvacet minut, nemůžu jít s hodnocením níž. Jeremy Allen White je perfektní protagonista. Jen ten název je takovej nijakej.

Box (2009)

Není to rozhodně taková katastrofa jako Southland Tales, ale ke genialitě Donnieho Darka to má taky hodně daleko. Vlastně se mi to i docela dost líbilo, ale nemůžu ignorovat fakt, že to nejlepší na celém filmu (premisa) si Kelly vzal z předlohy, a pak přidal víceméně jen spoustu nesmyslného podivna. Nic proti nesmyslnému podivnu, ale ne každej ho umí podat tak, aby mě to přikovalo k sedačce, a tady mě to v druhé půlce celkem ztrácelo. Každopádně o Kellym ale nikdo nemůže říct, že točí nudný filmy. A taky o něm už dneska nemůže nikdo říct, že točí filmy. A já nemůžu říct, že nechápu, proč už netočí filmy. 6/10

Byt (1960)

Po nedávném zklamání z Hitchcockových Ptáků bylo fajn připomenout si, že některé šedesát let staré filmy na mě pořád dokážou zapůsobit stejně silně jako cokoli, co by se natočilo dnes. Ten scénář je prostě absolutně perfektní, ta struktura, ten balanc mezi humorem a vážnějším tónem, precizní dialogy... Můj třetí Wilder a třetí masterpiece, jestlipak on nebyl tak trochu génius? 10/10

Perníkový táta - Série 5 (2012) (série)

REWATCH 2022: Pořád ta nejlepší série v historii televizní tvorby. Líbí se mi, že se tvůrcům (podobně jako v případě Better Call Saul) podařilo ze začátku ještě nastavit místy docela odlehčený tón (příkladem budiž například fantastická epizoda s Vamonos Pest), než se všechno začne nevyhnutelně řítit vstříc absolutní zkáze. Ten konec je prostě devastující, brutální, ale i nádhernej. Nepřekonatelná záležitost.

Barbar (2022)

Těžce nevyrovnaná záležitost, která pro nepředvídatelnost leckdy obětuje uvěřitelnost, v konečném důsledku je ale natolik unikátní a tematicky bohatá, že nemůžu jít pod 8/10