Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Akční
  • Krimi
  • Sci-Fi

Recenze (8)

plakát

Jiná liga (2019) (pořad) 

Je to opravdu pořad, který jsme v Česku zatím neviděli. Tak zdlouhavý a nezábavný pořad tady chyběl! Pan Mádl neumí moderovat a už vůbec ne hrát. Jeho fotbalová laboratoř je výsměch a hrané scénky s panem Hoškem jsou trapné a vtipné jen nechtěně. Neustálé vzpomínání Šídla na léta minulá a snahat napasovat datum každé zmíněné události na sezonu, kdy naposledy vyhrál Tottenham titul, už ve druhém dílu nudí a obtěžuje. Vše, co se v jednom 45 minutovém dílu odehraje, by se dalo vměstnat do 25 minut. O aktuálnosti pořadu také nemůže být řeč, díly jsou zjevně točeny dlouho dopředu. Snaha o fotbalový Top Gear se nepovedla a Šídlo se nestane fotbalovým Jeremy Clarksonem. Jo a Seznam by panu Mádlovi mohl nechat ušít pořadné sako. Na ty rukávy dlouhé tak, že mu nejdou vůbec vidět ruce se nedá dívat.

plakát

Táta je doma (2015) 

Klasická béčková bláznivá komedie, která si nehraje na nic víc a díky tomu jsem se u ní upřímně zasmál. Dávám 75%.

plakát

Westworld (2016) (seriál) 

V sedmé epizodě se děj konečně začal posouvat dál, alespoň v prostředí firmy samotné, od pouhého vysvětlování principu umělé inteligence a seznamování se s fungováním zábavního parku, který právě moc nefunguje. Westworld je nastíněn jako klasický korporát, kde mezi sebou jednotlivá oddělení soupeří a nemají o sobě přehled, jednotliví technici, či opraváři souloží s roboty, kteří nejsou zrovna na place, když se robot probudí na sále a pohybuje se z vlastní vůle v prostorách firmy, tak technici nehlásí žádný problém, za pomoci firemní výpočetní techniky si hrají s nastavením robotů, zvyšují jim inteligenci a na jejich pokyn je doprovází po budově a pomáhají jim při odkrývání tajemství a nechají se od nich vydírat. Očekával bych, že ve firmě, která tvoří dokonalé humanoidy a poskytuje je pro potěšení ve futuristickém zábavním parku bohatým klientům, bude fungovat systém několikanásobného zabezpečení a jakákoliv odchylka od nastavených standardů či pohyb humanoidů mimo vytyčený prostor budou hlášeny a jakákoliv výjimka či změna v nastavení bude vyžadovat oprávnění. Přijde mi, že aspekty zabezpečení parku jsou značně potlačeny v zájmu vývoje děje. Dějové linky odehrávající se v samotném zábavním parku se od začátku moc neposunuly a vyvolávají spíše jen další otázky, než aby nabízely odpovědi, trošku mi to připomíná seriál Lost, v jehož záhadách jsem se ztratil a ani ho nedosledoval do konce. Westworld je však velmi dobrý seriál a zbývají mu ještě tři epizody do konce první série. Očekávám alespoň nějaké rozuzlení, protože další série je plánována s největší pravděpodobností až na rok 2018. Zatím dávám 82%.

plakát

Kosmo (2016) (seriál) 

Velmi povrchní satira čerpající z těch největších klišé, která se bojí tnout opravdu do živého. Příběh má dvě dějové linie - politickou a kosmickou, přičemž politická je mnohem lepší a linie kosmická jí pouze přihrává na smeč. S ubýváním prostoru pro politickou linii klesá i kvalita seriálu. Vrcholem je druhá epizoda, pak se úroveň hluboce propadá. Tři hvězdy dávam za první dva díly, zbytek absolutně nezábavný. Jako celek 39%.

plakát

Stranger Things (2016) (seriál) 

Na seriál jsem se díval až z odstupem času, kdy jsem ze všech stran slyšel, jak je úžasný a jak se na něj musím podívat. Možná právě proto mě zase tak moc nenadchnul. Po prvních třech, čtyřech epizodách opadlo mé původní nadšení a uvědomil jsem si, že je seriál prázdný a plný klišé (šikanovaní outsideři, šerif závislý na prášcích, bohatý synek jež prozře, nukleární rodina vs. neúplná rodina, atd.) a vše, co se v seriálu odehrálo, jsem už někde aspoň jednou viděl. Na základě znalosti, že má série osm epizod se dal velmi snadno předvídat konec. 80. léta mám velmi rád, ale o nějakém navození jejich atmosféry nemůže být z mého pohledu řeč. Výprava nedala tvůrcům moc zabrat, jelikož se děj odehrával zejména ve sklepě nebo v přírodních exteriérech, kde 80. léta navozujete lehce nebo spíš těžce. Chvilkami mi přišlo, že se tvůrci snaží navodit atmosféru z Twin Peaks, marně. Za mě 70%. P.S.: Existence armádní základny pro vývoj tajných zbraní nebo čehokoli jiného nacházející se poblíž malého městečka se střední školou vždy nabízí tvůrcům bohaté možnosti pro vytváření zápletky a hodně usnadňuje práci.

plakát

Sebevražedný oddíl (2016) 

Předehra ve formě představení každého z hrdinů mohla být klidně kratší, i když musím přiznat, že v kombinaci s kvalitním soundtrackem mě nakonec tato část bavila z celého filmu nejvíc. Pak už totiž přišel jen naprosto očekávaný závěr, kdy se jednotlivý padouši semkli a ukázali, že i v nich je kousek dobra a dokážou bojovat za správnou věc. Jo a láska samozřejmě taky zvítězila. Nejlepší z celého filmu byl Joker spolu s Harley, bohužel společně nedostali tolik prostoru. V hlavě mi také utkvěla role Violy Davis, která si zahrála ředitelku zeměkoule a na plátně strávila snad nejvíce času, u jejích výstupů jsem se zasmál asi nejvíc z celého filmu. Komiksová tuctovka bez potřeby dalšího zhlédnutí. Na stupnici od 1 do 10, přičemž 1 je nejméně a 10 je nejvíce dávám tomuto filmu 6,5 bodu, tedy 65%. Za nekřesťanských 270 Kč v IMAXU to nestálo.

plakát

Playgirls (1995) odpad!

Komedie to opravdu byla, zejména erotická scéna Pomejeho s Kornovou.

plakát

Deadpool (2016) 

U Deadpoola jsem prožíval zklamání od úvodních titulků až do konce. Napěchovat film pubertálními vtípky a upozorňováním na jeho nedostatky byl dle hodnocení ostatních uživatelů evidentně dobrý nápad, ale mě to rozhodně neuspokojilo. Snaží se hrozně moc odlišit od ostatních filmů s komiksovou tématikou a přitom přesně zapadá do jejich šablony včetně romantického příběhu s dobrým koncem. Svým komentářem to skvěle vystihl Marigold, děkuji.