• Romantický

Zrzavá veverka (1993)

La película magnífica! Tenhle film mě ohromil... Poutavý příběh, který má od začátku do konce tajemnou atmosféru a člověk si musí klást spoustu otázek...

Květ mého tajemství (1995)

Zezačátku bych řekla průměrný film, ale čím více se blížil konci, tím se mi zdál lepší... Je znát, jak se Almodóvar vyvíjí, protože Hable con ella, Volver nebo Todo sobre mi madre jsou dle mého názoru povedenější, hlavně co se týče příběhu, zápletek. Zajímavé, jak tam popsal příběh právě filmu Volver jako jednu z knih hlavní hrdinky..

Volver (2006)

Působivý film o ženách, se kterými se život zrovna nemazlil, ale ony svým temperamentem bojují... Přijde mi trochu směšné, že vždy, když ve filmu někdo někoho v obraně zabije, snaží se to ututlat, schovat, místo aby se přiznal. Většinou to totiž nekončí tak dobře, jako v tomto filmu, že...možná právě to byl ten komediální prvek, protože jinak se mi film zdál spíše jen drama. Každopádně zajímavá a poutavá podívaná!

Obsluhoval jsem anglického krále (2006)

Na tento film se čekalo jako na smilování.. a jak už to tak bývá, přichází zklamání. Předlohu jsem nečetla, ale jsem si jistá, že má výborných kvalit. Kdežto film, musím říci, mě nudil. Některé scény typu jedících a slintajících chlapíků nad polonahou dívkou, co se točí na stole...se mi zdály až moc dlouhé a pro oko ženy nezajímavé. Přišlo mi, jako bych se dívala na film, který není vůbec nový... Ale je pravda, že jsem si u něj po náročném dni odpočinula.

Hudbu složil, slova napsal (2007)

Příjemná romantická oddychovka, která nenudí... Hugh Grant podává svůj typický herecký výkon roztržitého hezouna, který ovšem na ženy zaručeně platí. Líbí se mi parodie na zpěvačky ála Britney Spears a jí podobné.

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Nikdy jsem si nemyslela, že objevím seriál, který se vyrovná Přátelům a je to tu. How I met your mother je bravurně vymyšlený, vtipný...vždycky mi zlepší náladu.... Po shlédnutí Scrubs musím o hvězdičku ubrat! :-) A při sledování dalších dílů přemýšlím, že ještě o půl hvězdičky uberu.. je to stále stejné a už se na to nedívám s pusou od ucha k uchu. (psáno v roce 2007) ... Po shlédnutí posledního dílu vím, že čtyři hvězdičky jsou oprávněné. Partička mi holt za ta léta vlezla do srdce. (duben, 2014) ;-)

„Marečku, podejte mi pero!“ (1976)

Tomu říkám kultovní film: skvělé herecké obsazení, inteligentní humor, nezapomenutelné hlášky... Film jsem viděla už tolikrát, ale vždycky, když ho zase dávají, nutí mě nechat všeho a dívat se zas.

Kameňák (2003)

Ano, postavit film na vtipech by nebyl tak špatný nápad... ale myslím, že by měl někdo panu Troškovi připomenout, že opakovaný vtip přestává být vtipem. Navíc některé nejsou ani dobré. Viděla jsem jen první díl a myslím, že to stačilo... Leč lidem se to asi líbí, viz. návštěvnost kin... holt v Čechách žije hromada nenáročných diváků. Pan Troška v jednom rozhovoru tvrdil, že by rád, aby se trilogie Kameňáků jednou stala kultovním počinem, jako tomu je u Slunce, seno, ... Já doufám, že se tak nestane.

Post Coitum (2004) odpad!

Film velice vulgární, nezajímavý, nudný, se špatným hereckým obsazením (např. pan Krajčo)... Opravdu se nepovedl.

Distrikt! (2004)

Film jsem viděla v jednom filmovém klubu a byla nadšená. Výborná animace, skvělý scénář...koho by napadlo vrátit se do minulosti a vytvořit si ropu? Navíc trefný humor ála George Bush. K tomu všemu trendy hip-hop muzika, kterou vlastně moc nemusím, ale k tomuhle filmu výborně sedí. Rozhodně to chci vidět ještě jednou.