• Romantický

Pravidla moštárny (1999)

"Dobrou noc, princové z Maine a králové nové Anglie" ...krásná knížka a výborný film!

2012 (2009)

Ač je film trochu přehnaný neb hlavní hrdinové jsou stejně nemsrtelní jako Chuck Norris - což dodává filmu komediální nádech - ač nakonec pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí, což je jedno velké klišé - musím dát 4 hvězdičky, neb jsem se celou dobu bavila. Momenty, kdy se celá Země propadala, byly opravdu děsivé.

Určitě, možná (2008)

Romantická, milá komedie pro nedělní odpoledne...příběh je trošku přitažený za vlasy... malá dcerka by totiž ve skutečnosti určitě nepodporovala svého tatínka, který se rozvádí s její maminkou, aby si začínal něco s nějakou jinou... ale film účel splní, ženy si popláčou, chlapi u toho nejspíš usnou... :-)

Vzhůru do oblak (2009)

Nemám ráda filmy, na které se divák jen pasivně dívá... Vzhůru do oblak je ale něco úplně jiného. Příběh klučiny, ze kterého se poté stane opuštěný dědula, musí dostat každého. Diváka chytí a už nepustí. Film je vysloveně narvaný emocemi od výbuchu smíchu, usmívání, strachu až po slzy dojetí. No už vás někoho rozbrečel animovaný film? Mě ano, nestydím se za to a jsem ráda, že jsem si film náležitě vychutnala. Proto 5 hvězd!

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Zatím poslední díl Pottera mi přišel spíš jako Teenage komedie než pohádka, kterou Harry Potter dříve býval. Film neměl žádné pořádné vyvrcholení! Každopádně musím říct, že jsem se párkrát opravdu zasmála, na druhou stranu ke konci filmu jsem klimbala.

Až tak moc tě nežere (2009)

V rámci kategorie romantických filmů je tento výjimečný, realistický a bodnul mi! ;-)

Nicholas Nickleby (2002)

Moc příjemný film s kouzelnou atmosférou a chytrým humorem.

Sněženky a machři po 25 letech (2008)

Jak by to asi mohlo dopadnout po 25 letech... jasný, že původnímu filmu se nemůže vyrovnat... a řekla bych, že to ani nebylo záměrem. Nové Sněženky je sentimentální pohled na osudy hlavních hrdinů... řekla bych, že je to víc smutné než komedie... a opravdu jsem se během filmu zasmála jen jednou... (narozdíl od zbytku kina). Ale něco do sebe má, donutí člověka se zamyslet, dávám tři body a rozhodně nedoporučuju dětem, protože to stejně nepochopí.

3-iron (2004)

Zvláštní, takové jiné, ta atmosféra, už jen ta hudba...dávám 4 hvězdičky... první polovina byla lepší...