• Romantický

Pusinky (2007)

Docela se mi líbí, jak je film zpracovaný... myslím tím kamera, herecké výkony a tak (jen ta Sandra Nováková mi nějak nesedí).... ale celý fim mi vadilo, jak jsou ty holky tak neskutečně pitomý, jak se chovají, jen se hádají a brečí..bylo mi to opravdu protivný, že jsem si přála, aby už byl konec...

Nestyda (2008)

Šla jsem na to do kina s tím, že jsem si tu přečetla ne zrovna moc kladné reakce... a byla jsem mile překvapena... ano, možná že to nemělo nijak silný příběh, konec či podobné obvyklé či žádoucí věci... ale přistihla jsem se, že jsem se u toho filmu skoro celou dobu usmívala...ano, bylo to milé, vtípky pobavily... a můžu opravdu říct, že to byl fajn večer. Neodnesla jsem si z filmu žádnou závažnou myšlenku v hlavě, která by mi nedala spát...ale spíš jsem příjemně strávila čas a u filmu si odpočinula. Takže nakonec dávám čtyři body.

Bathory (2008)

Byla jsem v kině a seděla ve druhé řadě přímo před plátnem, které se mi zdálo tak velké, že jsem nestíhala sledovat celý obraz najednou, takže jsem si nemohla dostatečně užít povedené záběry. Kdysi jsem četla knížku o Čachtické paní, ze které jsem byla nadšená mimochodem... tam se o ní mluvilo jako o vražedkyni, film ji velmi důvěryhodně obhajuje a to se mi líbí. Asi budu jedna z mála, ale nelíbí se mi herecký výkon Rodena...podle mě nemá žádnou mimiku a mluví hrozně monotónně... Naopak mě pobavily pokusy o kolečkové brusle, paragliding, lyže..i když to do filmu/doby tak trochu nepatřilo... bavilo mě sledovat, který námý herec se objeví v komparsu či v nějakém štěku...asi se na to budu muset podívat ještě jednou, v klidu domova... PS: Všiml si taky někdo, že v jednom záběru bylo hodně vidět, že to nebyl sníh, ale jakási vata? :-)

Once (2007)

Film má svou zvláštní atmosféru, příběh lidí "z ulice" mi taky sedí... ale ač jsem muzikantka, tak se musím přiznat, že mě dosti nudil... dokonce jsem některé části přeskočila. Hudba Glena Hansarda je pěkná, ale stačí mi jedna, dvě písně za sebou a pak už se mi to zdá moc ubrečené.

Marie Antoinetta (2006)

Kirsten Dunst je ve své roli výborná, také soundtrack je originální, ale chybí mi tam nějaký větší děj. Film pouze ukazuje (výborně) život francouzského dvora, ale pořád jsem si řikala, vždyť tam se nic neděje, kdy se bude něco dít? A když se konečně něco děje...je konec.

Hairspray (2007)

Milá podívaná na roztančenou mládež z 60. let, která bojuje proti rasismu. Na proslulou Pomádu to nemá, ale Lak na vlasy taky neni k zahození. :-)

Holka na hlídání (2007)

Proč tak záporné hodnocení vy všichni? Dobře, komedie to moc nebyla a vyskytuje se tu trochu toho klišé (což je v amerických filmech obvyklý jev a bývá to daleko horší)... Možná právě proto, že se momentálně nacházím ve stejném období jako hrdinka - hledání sebe, hledání prvního zaměstnání - film se mi líbil. Je odpočinkový, příjemný a je fakt, že muži z něj nadšený nebudou.

A co když je to pravda? (2005)

Láska mezi duchem a člověkem? To už tu bylo, i několikrát... ale stejně, má ženská duše občas potřebuje takovýhle slaďák a už dlouho se mi žádný nelíbil jako právě tenhle. A tak dávám čtyři hvězdičky, navzdory všemu. (bez přeslazeného konce by to přeci nebylo ono, no ne? :-)

Hledám Amy (1997)

Komedie? Neřekla bych.. nevšimla jsem si, že bych se u toho někdy zasmála. Taky mi to přišlo chvílema dost vulgární. Proč ty amíci říkají v každý větě fuck? Herečka J.L.Adams mi zrovna moc nesedla. Nevím čím to, možná mi byl nepříjemný její hlas a kdybych se na to podívala s dabingem, bylo by to jiné? Ale bylo to tak pravdivý, konec filmu mě i dojal a asi o tom budu nějakou chvilku ještě přemýšlet...proto si to zaslouží čtyři hvězdičky.

Edith Piaf (2007)

Už samotný příběh Edith Piaf je strhující, a tak bylo více než jasné, že bude úspěšný i film. Četla jsem životopisnou knihu, kterou napsala její sestra, a byla jsem uchvácená. Popravdě, film byl pro mě spíše takovou vzpomínkou na knihu a možná, že kdybych neznala její postupný osud, příliš časté flashbacky a flashforwardy by mě trochu mátly. Také mi tam chyběly určité okamžiky z jejího života, které mi z knihy utkvěly v paměti a nějakým způsobem mi připadaly důležité. Ale je pravda, že její život byl takový, že se nedá vše nasoukat do jednoho filmu. Každopádně už jen herecký výkon hlavní hrdinky si zaslouží mnoho hvězdiček.