Smrtonosná past 4.0 (2007)

Pohoda. Vadil mi len ten záver s kamiónom, stíhačkou a padajúcim mostom... ale Bruce je tu drsný, tak ako má byť :-)

Max Payne (2008)

Scenár k tomuto filmu vznikol asi takto: "Ahoj Jerry, tu je John Moore. Potrebujem scenár k filmu Max Payne - vieš to je taká mega úspešná PC hra z 1999 takže chcem z fanúšikov vytĺcť nejaké prachy lebo už nemám na chleba. Mailom som ti poslal menoslov hlavných postáv a obrázok coveru hry - to ti musí stačiť. A potrebujem to do týždňa lebo ak nedostanem od Foxu zálohu tak mi doma vypnú elektriku. Čau." A scenár bol na svete. Pridáme k tomu fakt že John Moore nemá gule a mozog na to natočiť niečo poriadne a brak je na svete. Ako priaznivcovi hry by mi nevadilo že film nemal s dejom hry nič spoločné, ani to že bol lajdácky spracovaný a obrovský potenciál ako deju tak vizuálnej stránky ostal plne nevyužitý - zničilo ma úplné rozmr*anie postáv ich vzhľadu, postaveniu a úloh v deji. Totálne mimo, títo ľudia netušia o čom natočili film. Ak chcete skutočný pôžitok - Max Payne 1 sa dnes predáva od 3,5 EUR takže smelo do toho ;-)

Hellraiser: Návrat mrtvých (2005) odpad!

NUDNÉ! V celom filme sa nič nedeje, Hellraiser si tam ani neškrtne, cenobitov zabudli niekde v zákulisí a scenár je výsmech divákovi priamo do xichtu. Klasický prípad "žerte žobráci, aj tak si to pozriete lebo to má názov Hellraiser hahaha". Na jednotku a dvojku sa to ani nechytá, dokonca aj (podľa mňa) hlúpa trojka a nudná 5ka sú lepšie diely ako tento siedmy diel. Asi prehodnotím svoj postoj k dielom 3 a 5. Prakticky osm nevidel už iba Hellworld, ale dosť sa obávam. Podľa mňa 1, 2 a 4 sú jednoznačne najlepšie filmy. Žiaľ po dvojke poslali pána Barkera doprdele takže so scenárom a vývojom to šlo od 9tim ku dvom. :( A Winter (alebo ako sa ten vodca kultu volal) že je potomkom Toymakera? Ako? Kde? Prečo? Zjavne chabý pokus navodiť tam nejakú chmáru náväznosti na svet Hellraisera. Veľmi nevydarená :(((((

Válečné příběhy (2003) (TV film)

PEkné na tomto filme je že sa veľmi nesnaží prikláňať k ani jednej zo strán. Príbeh je dobrý, film sa dá pozrieť v dňoch kedy človek nechce veľa akcie a má záujem trochu porozmýšľať nad tým čo videl.

Dogma (1999)

Hviezdička za nápad a druhá za písmo z hry DIABLO :-)) Chýba tomu šmrnc a ten náboj čo robí z akože-smiešneho-filmu ten naozaj-zábavný-film

Mlčení jehňátek (1991)

Napriek rokom od vydania je to pecka. Už sa teším na film Hannibal...

Hancock (2008)

Trailer ma naladil na tento film tak veľmi, že som šiel naň do kina. Bola to chyba. V traileri boli všetky vtipné a zaujímavé scény z filmu a zvyšok bol nudný rodinný film pre deti s motívom lásky a rating sa pohybuje niekde tak pri vekovej hranici divákov 7. Keby vtipné hlášky a scény boli drsnejšie, aj film by mohol byť OK. Takto je to nudná hodina a pol s klasickými scénami a myslím že ak si tento snímok nepozriete o nič neprídete.

Cable Guy (1996) odpad!

Nudný film a ani Carreyho mimika a večný škrekot to nezachránili. Príbeh o tom ako je nezdravé veľa sledovať telku.. bla bla bla. A aj trápny spôsob akým sa Ben Stiller zakomponoval do deju bol viac než úbohý. Mal by si vziať príklad od Alfréda Hitcocka. On vedel ako byť v zábere a zároveň to vyzerá OK. EDIT: Pôvodne som tomuto snímku dal 1 hviezdičku. Potom som sa znova zamyslel a musel som to zmeniť..

Underworld: Evolution (2006)

Pohoda. Pokračovanie jednotky prakticky len chvíľu po skončení prvého dielu. Ďalší oddychový film kde nenamáhate mozog a môžete sa potešiť dobrou Beckinsale a jej skvelým kostýmnom :))

Van Helsing (2004) odpad!

SRAČKAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA! Mám rád keď sa vo filme stretnú postavy z rôznych filmov/kníh ale toto bol trapas ktorý môže konkurovať za vlasy pritiahnutému braku LEAGUE OF EXTRAORDINARY GENTLEMEN. Premrhaných 145 minút trápnych dialógov, vymletému deju a peknej Kate Beckinsale. Vidieť že v Hollywoode nastalo obdobie krízy a filmujú všetky sračky ktoré im ostali v šuplíkoch. Kiežby moje oči toto nikdy nevideli...