Blonďatá a blonďatější (2007) odpad!

Zhovaďovať samých seba ešte do väčšiho bahna (ne)hereckého hnusu to chce teda dosť odvahy. Pri pohľade na výpočet rôl, ktoré za svoju kariéru Pamela obsadila sa ani moc nečudujem (možno ju raz Tarantino obsadí do nejakej vedľajšej úlohy, ktorá ju vytiahne z pod povrchu zemského). Denise Richards si však kazí reputáciu herečky aspoň priemerných filmov a ľahko sa potom zabúda, že vie aj niečo zahrať ako napríklad vo Wild Things .

Zeptejte se Cindy (2001)

Taký slabý čajíček na víkendové popoludnie. Sheenov prerod v citlivého "sloupkaře" je asi tak uveriteľný, ako že mi na barkáku každú noc parkujú ufóni, avšak v druhej polovici filmu je badať aspoň trolinku invencie v podobe riešenia situácie okolo Cindy. Krátky výpočet plusov by mohla uzatvoriť postava (nie filmová :-) Angie Harmon a to by bolo tak všetko.

Kat: Válečná zóna (2008)

Duchaplné dialógy, perfektný príbeh, vynikajúci scenár, skvele napísané a zahrané postavy...tak nič z menovaného v tomto filme nečakajte.

Veřejní nepřátelé (2009)

Mann nepochybne ovláda svoje remeslo na výbornú. To, čo započal v Heate a pokračoval v tom v snímkach ako Collateral, či Miami Vice sa mi veľmi páči. Nemožno však nepovedať, že už sa to začína tak trocha opakovať a dôraz na spracovanie prekonáva dej ako taký. Pokiaľ by mal byť jeho ďalší film podobný a neponúkne nejakú novú pridanú hodnotu, určite nebudem váhať ísť s hodnotením dolu.

Jádro (2003)

Prostoduchý, ale napriek tomu veľmi zábavný apokalyptický počin. Celé to stojí na výbornom obsadení samých sympaťákov od Swank cez Linda až po Tucciho. Vedeckejšie založení diváci a ostatní, ktorí majú v názve svojho odboru predponu "geo" si odčítajú 1 až 3 hviezdičky ;-)

Ctihodný občan (2009)

Priemerná thrillerovka, ktorá sa silou mocou snaží scenáristicky odlíšiť - paradoxne potom v mojich očiach vplávala do vôd SAW série, čo sa dá len ťažko nazvať komplimentom. Najpresvedčivejší zo všetkých mi prišiel môj obľúbenec Meaney, Butlera som stále vnímal ako takého prejedeného Clivea Owena (ktorý by asi zahral o niečo lepšie) a aj keď mám Foxa rád, tu mi prišiel taký nemastný-neslaný. S ťažkým srdcom, ale tentokrát iba za 3*

L. A. - Přísně tajné (1997)

Prepracovaný spletitý príbeh o korupcii, drogách, vraždách, prostitúcii a vydieraní a o tom, ako sú tieto veci úzko navzájom spojené. Vynikajúcou zahrané, vynikajúcou zrežírované. L.A Confidential skrátka patrí do výkladnej skrine svetovej kinematografie.

DOA: Na život a na smrt (2006) odpad!

Katastrofa! Absolútny antifilm. Ak by som mal uviesť príklad na hodnotenie "odpad!", tak by to bolo toto zverstvo. Hodnotenia niektorých nechápem, avšak musím rešpektovať názorovú pluralitu.

T3I: Tři pátrači a Tajemství ostrova kostlivců (2006)

Ako malý som Troch pátračov žral všetkými desiatimi. Na Slovensku doteraz vychádza úspešná séria prekladov príbehov o troch pátračoch. Nedávno vyšlo už 59. pokračovanie, ktoré čoskoro doplní moju kompletnú zbierku v knižnici. Čo povedať k juhoafrickému spracovaniu tejto klasiky? Nuž, asi že je to v prvom rade film pre deti a kedže som už žiaľ vyrástol, tak sa mi toto spracovanie až tak moc nepáčilo. Tvorcovia si vybrali príbeh, v ktorom mohli zužitkovať reálie vlastnej krajiny a s pôvodnou knižkou ho toho až take veľa nespája. To by však nevadilo, keby sa herci (inak typovo vybraní veľmi dobre) nesprávali tak toporne, čo je ešte umocňované aj niektorými "vtipnými" scénami, na ktorých sa pobaví naozaj iba detský divák. Traja pátrači by si zaslúžili dôstojné sfilmovanie s dobre napísaným scenárom - neviem, prečo by to mal byť až taký problém, keďže pôvodné knižky z Hitchcockovského obdobia sú naozaj vynikajúce.

Ďábel nosí Pradu (2006)

Vcelku zaujímavý pohľad do sveta módy. Žánrové priradenie ku komédii nie je oprávnené. Možno by bolo zaujímavejšie, keby film ešte trocha pritvrdil, vypustil pár vecí a lá zháňanie nevydaného Harryho Pottera a odpustil si nasladlý záver, ktorý poznáme už z milión iných "limonád". Tucci aj Streep hrajú výborne, ale z Anne Hathaway sa vcelku ťažko robí škaredé kačiatko, je to naozaj krásavica. EDIT: Po prečítaní knihy je jasné, že Streep zahrala svoju Mirandu o čosi mäkšie, ako je vykreslená v románe - tam je to totiž skutočná mrcha a nenaznačila ani kúsoček ľudskosti. Knihu môžem len odporučiť.