Nazi Concentration Camps (1945)

Rozhodně nejlepší dokument o postupném osvobozování nacistických koncentračních táborů na západní frontě americkou armádou.

Štvanice (2012)

Polskou kinematografii mám rád, ale tenhle snímek možná měli natočit bez střídání časových rovin. Přišlo mi to ze začátku poněkud zmatené. Ve filmu je pár brutálních scén, jedna udavačka (partyzánka) která zahýbe z celým dějem, Marcin Dorociński který nezná slitování a parádně natočená přestřelka s němci, ale co se týče konce, tak ten mohly dokončit lépe. Ovšem pokud vycházeli ze skutečného příběhu, tak to potom chápu. Jinak je film vcelku nudný. Asi málo kdo se na něho podívá podruhé.

Max (2002)

Noah Taylor jako Adolf Hitler? Tak to podle mě nebylo moc dobře zvoleno. Vím, že jde vlastně o fikci, ale ve filmů je opravdu dost nedostatků, které mě hodně vadily a které ani jednoruký veterán s 1. světové války John Cusack alias Max Rothman nezachrání. Asi se na ten film dívám prostě moc z historického hlediska.

Ďáblova čísla (1999) (TV film)

Nápad rozhodně dobrý, ale výsledek? Prostě snímek bez emocí, které mají vždy právě dle mého názoru provázet diváka při sledování filmů odehrávajících se v koncentračním táboře. Skoro bych řekl, že to je místy natočené jako pohádka. Někdo by mohl namítnout, že to je schválně natočené jako sen, ale tohle? Žádné utírání krve ani vynášení nebo nakládání mrtvol do tavících pecí tady nečekejte! Ani moje dvě oblíbené herečky Kirsten Dunst a Brittany Murphy to nezachránili. Tenhle film stojí opravdu hodně v pozadí svým konkurentům.

Letní slunovrat (2014)

Polakům a němcům tyhle témata vyloženě sedí. Akorát v tomhle snímku bych řekl, že výběr herců do německého říšského četnictva se poněkud nepovedl. Hlavně postava nově přijetého führera posádky. Nadruhou stranu je film plný dobrých scén od sbírání oblečení a osobních věcí židů kolem železnice nebo útěkem a schováváním se Romeka a Bunii v lese před němci. Najdou se i brutální a smutné scény jako znásilnění Bunii bolševiky nebo zastřelení Franky Guidem. Dle mého názoru vcelku zdařilé drama.

Dvojí nepřítel (2006)

Vcelku se divím, tak malému hodnocení. Obě linie mají něco do sebe, ačkoliv ze začátku pro některé diváky můžou být přechody mezi nimi poněkud zmatené. Kdyby byla ve filmu pouze linie z Tomem Schillingem, tak je to z toho bezva válečnák z období konce druhé světové války z pohledu němců už v téměř prohrané válce.

Rozkaz (2008)

Zase jedno z těch syrovějších dramat. Nebýt těch dlouhých užvaněných scén uprostřed, které zbytečně prodlužují stopáž a docela nechutné homosexuální scény, tak dám 5 hvězd. Jinak vcelku chladný a tvrdý film s nečekanými zvraty přesně podle mého gusta.

50/50 (2011)

Poprvé jsem byl šťastnej, že má někdo rakovinu.

Sunshine (2007)

Bezva nápad vyrazit k vyhasínajícímu Slunci a prásknout do něho bombu ;-)

Baby Driver (2017)

Tak tenhle film mě fakt bavil.