Kuky se vrací (2010)

Je velká škoda, že Jan Svěrák točí tak málo filmů. Vždy když jde do kin nějaký film pod kterým je podepsán tak jsem jeden z prvních u pokladny a hořím celý nedočkavostí. Utohoto filmu jsem byl ze začátku spíše skeptický, ale byl jsem opravdu nadšen. skoro vše vypadá jako živé a uvěřitelné. je to opravdu audiovizuální pastva a ač jsem ze začátku chtěl hledat "hejkaly" (speciální vojenský oblek na zamaskování), tak po pár prvních krůčcích "Mazlíka" Kukyho jsem na ně úplně zapomněl. Vřele doporučuji!

Gamer (2009)

Nápad je dobrý, efekty taktéž, hudba dobře vybrána, někteří herci jsou přesvědčivý, ale je na tom filmu něco co mě nutí nedat plný počet. Prostě mi na něm cosi, co se nedá jednoduše popsat slovy, vadilo. Možná místy zbytečné scény, místy zvláštní výlevy "hrdinů". Ale dle mého určitě stojí za shlédnutí.

Dlouhý polibek na dobrou noc (1996)

Trošku lepší než nadprůměrný akčňáček :) Člověk na začátku filmu může vypnout a jen sledovat jak hezky se tam lidičkové hýbou. Geena se, dle mého, své role zhostila obstojně a občas bych ji tu vraždící mašinu i věřil.

27 šatů (2008)

Tak konečně. Konečně jsem se odhodlal abych to viděl a musím říct, že to není zas tak špatné :) Je to takový lepší průměr. Nejlepší na celém filmu jsou ty dvě oldschoolové písničky.

Maska (1985)

Velmi dobře natočený životní příběh. Všechno co bylo a je napsáno je pravda a je tedy zbytečné abych to tu opakoval.

Po přečtení spalte (2008)

Scénář trochu pokulhává za zdravím rozumem. Tedy toť alespoň můj názor :D Výkony herců jsou skvělé a Georgovi jsem tu jeho "šílenost" věřil. Velmi jsem řešil jestli tři nebo čtyři, ale radši jsem se přiklonil k těm třem.

Angel Heart (1987)

Hustodémonský film. Člověk si po celou dobu myslí, že ví o co jde, ale pan DeNiro mu to v tom nejposlednějším okamžiku vyvrátí a naprosto otočí. Pokud se rozhodnete koukat, tak slabším povahám doporučuji před jídlem a s pytlíkem :) Tato audiovizuální podívaná ve vás zanechá na dlouhou dobu opravdu hluboký otisk. Oba hlavní herci jsou naprosto úchvatní a přesvědčivý, hudba naprosto sedí k danému ději, kamera,střih a prostě všechno je tam kde má být. Po zhlédnutí a zralém uvážení mi nezbývá než hodnotit všemi 5ti hvězdami.

Den, kdy se zastavila Země (2008)

Nevím nevím. Celkem zdařilý remake. Keanu je celkem přesvědčivý, ale nevím. Něco mě na tomto filmu prostě vadí. Nevím jestli jsou to prázdné hlášky nebo celkem zdlouhavé scény.

Stalo se (2008)

Celkem zdařilý. Není to nic úchvatného, ale určitě to není zas nějaký mega propadák. Rozuzlení je celkem husté (i když se o něm mluví už v půlce filmu). Určitě po něm zase někdy sáhnu, ale nebude to nikterak brzo. Jo abych nezapomněl, bacha až bude foukat vítr :)