Adios Django (1966)

Přiživení na pravém Djangovi, je to ale ještě obstojná přiživovačka :-) 60%

Svatba upírů (1993)

Ovšem, pan Preiss byl výborný jako vždy :-)

Nespoutaný Django (2012)

Quentin Tarantino přesně ví, co divák potřebuje, z jednoduchých veličin dokáže vydumat geniální DIALOGY, připraví si zpomalovačku ve filmě, je-li jí zapotřebí, podtrhne to kvalitní hudbou a nestydí se přiznat, že si ukrádá od takových velikánů jako je Sergio Leone a v neposlední řade si vypůjčí motiv od Sergia Corbucciho a jeho DJANGA. Není na tom nic špatného , právě tehdy, a to platí především u Tarantina, máte-li svůj originální rukopis. Zvykl jsem si i na to, že při své dá se říci genialitě,Tarantino vždy poleví i svým fantasmagoristyckým choutkám a o vážnosti snímku nevyjímaje (vyjímkou jsou Hill a Spencer), což je pro mě jako pro příznivce Westernu nepřijatelné. Stejně jako používaní známých westernových znělek, ano a to především They Call Me Trinity !!! . Avšak i při všech těchto dráždivých kousíčcích není pochyb o kvalitách snímku a to díky, jak už u Tarantina bývá zvykem, kvalitním hereckým obsazením a navázáním spolupráce s jeho v podstatě životním objevem Christophem Waltzem. 90%

Orka zabiják (1977)

Richard Harris hraje výborně, je zde viditelné zneužití hitu JAWS ale mě tento fakt, že každá filmová dekáda má nějaké své vlny žánrů sebe samo redundujících nijak nevadí :-) a na rozdíl od žraloka Bruce jak mu říkal Steven Spielberg v Čelistech při jeho natáčení, má Orca silný motiv :-) . Vše je podtrhnuté jako vždy skvělou hudbou Ennia Morriconeho :-) 75%

Django (1966)

Joo .... víkendy u dědy .... jeho už tenkrát starší video a VHS trochu větších rozměrů ... k tomu jednohlasý český dabing, často se zadrhávajícího a opravujícího překladatele :-) no mělo to své kouzlo 85%

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Peter Jackson utrhl ze stejného těsta na tak trochu jiné cukroví. A upekl to pohádkově a skvěle. Nebo taky pohádkově skvěle. Hobit je lehčí odvar z hutného fantasy s digitálními skřety, kteří už nebudí takový strach jako tomu bylo v Pánovi prstenů a i samotné pohádkové pojetí se některým zarputilým fanouškům této ságy nemusí líbit. Jestli jsem trilogii Pána prstenů musel dál 5 hvězdiček (90%), tak Hobitovi nemohu upřít to, že mi byl mnohem bližší a díky této formě jsem se stal fanouškem půlčíků s chlupatými nožkami s plnou spíží dobrého jídla. Zatím co k Pánovi prstenů jsem neměl co říci a cestu k němu jsem si nacházel po letech a to hlavně z úcty k talentu pana Jacksona, tak k Hobitovi jsem cestu našel hned a to právě díky jeho lehkosti. Zaručeně nejlepší pohádka roku. 95%

Kokosy na sněhu (1993)

Sanko, ty kouříš? Néé, já dejchám :-D ...... Po tolika letech se na to dá pořád dívat. 85%

The Collection (2012)

Lepší než jednička........nee....rozmáchlejší, dražší a odvážnější ale ta malá depresivní atmosféra jedničky byla zajímavější, avšak ponechám 4 za moc pěkný konec :-D :-) 70%

The Collector (2009)

Velmi zajímavé, pěkná hra s kamerou :-) 71%

Dredd (2012)

Nooo, tak tu máme malé B-čkové překvápko, které si jde svou přímočarou cestou. Násilnická a démonická Lena Headeyová super, Eastwoodovsky laděná čelist Karla Urbana ssssuper, zpomalovaček je na můj vkus trochu moc ale jejich obhajoba příznivců bullet time akce je na místě, jelikož fungují na rozdíl od filmového Maxe Payna, který je o mnoho filmových pater níže. Absolutně chybný krok limitace kinopromítání z důvodu obav návratnosti. Dvojku patrně neuvidíme, avšak nebudem hned házet dreddovskou flintu do žita. Navíc jako fanda Sci-Fi musím přimhouřit očka a dát 85%