Vraždy v Midsomeru (1997) (seriál)

By mě zajímalo, jak je možný, že se v takovym řepákově stane několik vražd do tejdne, dyť už by taková prdel neměla žádný obyvatele.

Hranice života (2005)

Stylistická nuda zabalená do rádoby sofistikovaného scénáře. Z hovna se prostě vařit nedá.

Intermission (2003)

Irské rádoby PULP FICTION. Ovšem scéna s Colinem, kdy knockoutuje prodavačku, nemá chybu.

Útěk z vězení (2005) (seriál)

1. série bomba, totální ztotožnění s postavou Scofielda. 2. série super jízda. 3. série totálně přitažená za uši a navíc úplně zbytečná. 4. série návrat dá se říct k 2. sérii s doufáním v aspoň trochu smysluplný zakončení.

Medvídek (2007)

Takovej celovečerní sitcom po česku.

Jen pro tvé oči (1981)

Bondovky s Moorem byly vždycky jen takový šaškárny bez špetky sex-appealu.

Zodiac (2007)

Fincherův nový film si zaslouží 5* už jen pro to, jak odvážným, v dnešní době už takřka nevídaným a na něho nečekaným stylem jej Pan režisér natočil. Je mi jasný, že hodně fanoušků to nedocení a bude namítat, že jejich oblíbený rejža kulťáků Se7en a Fight Clubu je zklamal nudnou formou vyprávění, že nedostali očekávanou porci didaktickýho depkoidního stylu plnýho všemožných vychytávek (krom scény proměny San Francisca během let), ale David se proště rozhodl přistoupit tentokrát "pouze" ke klasickému stylu vyprávění. Nenatočil žádný nadfilm přesahující normální hranice vnímaní, nezanechal vám v hlavě takové psychické následky, jaký byste od něj očekávali, ale předvedl něco, co sem snad dosud ještě neviděl. Dokonale převedl na plátno skutečnou údálost stylem tak věrným faktům, že nad tím zůstává rozum stát... a mě samotnýho to donutilo pátrat, kdo opravdu Zodiac byl. Všechny námitky k Zodiacovi jsou oprávněný a chápu je. Ale tohle dílo si zaslouží spíš docenit, než zatracovat - to byste si měli uvědomit.

Iluzionista (2006)

Nevim, jestli to byl jen můj dojem, ale Edward Norton se celou dobu tváří, jako by ho to vůbec nebavilo.

Nabít a zabít (2006)

Krásně stylizovaná pocta všemu možnému, od Bonda, přes Tarantina, Hitchcocka... která se nebere příliš vážně. Kdo zná, pozná v tom jedno pomrkávání k divákovi za druhym.

Skrytá identita (2006)

Ironie, film, za který si Marty zasloužil plešouna nejmíň, ale dlouho mě nic tak nepobavilo. Nic novýho pod sluncem, ale to zpracování a obsazení. Bez chybičky. Nehorázná prdel. Dokonalý hlášky. Matt Damon nebyl nikdy jinde takhle slizkej. Mark Wahlberg všechny dokonale prasí - nádherně přisprostlá mluva. DiCaprio na mě snad poprvý působil sympaticky a Jack Nicholson si to krade celý pro sebe. Jediná větší chyba filmu - nejasný dobový ukotvení. Postava Jacka Nicholsona jako by tam ani nepatřila - viz. scéna v pornokině, který už dneska ve Státech dávno nefungují.