Vanilkové nebe (2001)

Zajímavý, jak se s věkem mění vkus i vnímání. V pubertě je člověk uhranut pompézní vizuální stránkou a vychytaným soundtrackem, ale překombinovanost děje a doslovnost, kterou trpí i originál jako by člověk vědomě přehlížel. Po letech musím jít s hodnocením dolů, protože Crowe nepřišel, až na výběr hudby, vůbec s ničím novým a jeho americká verze je víceméně copy/paste Amenábarova origoše s nechtěnou směšností některých scén.

Na pokraji smrti 2 (2007)

Regulérní béčko s ne plně využitym potenciálem Goldberga. Víc debility na úkor vtipu. Celkem nuda. Jen pro fanoušky Billa Goldberga.

Mariňák (2005)

FULL METAL JACKET v hooodně odlehčeném stylu.

Námořní vyšetřovací služba (2003) (seriál)

Rozhodně sympatičtější než JAG. Nejlepší jsou na tom ty popkulturní odkazy a filmový znalosti a hlášky DiNozza.

My děti ze stanice Zoo (1981)

Nejlepší německý film podle kultovní předlohy, který už radši nikdy nechci vidět, protože takovou depku nemám chuť znova zažít.

Zmizení (2005)

Taková nezávislá, hodně chudá lynchovina hozená do film-noir oparu.

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Formální vizuální pompéznost nezakryje obsahovou impotenci a plytkost dialogů. Ale má to svoje kouzlo.

Dr. House (2004) (seriál)

Cynismus, sarkasmus, ironie, arogance... prostě všechno skloubený v jedný neuvěřitelně charismatický postavě. Zatim mě to ještě neomrzelo.

Stopař (2007)

Sean Bean působí úplně neškodně, akorát ta kočka měla pěkný štíhlý nožky. Nepovedená vykrádačka původního filmu, Spielbergova Duelu a Road Kill s Paulem Walkerem, který je zas vykrádačkou Duelu.

Tmavomodrý svět (2001)

Fotr a syn Svěrákovi jsou ztělesněním klišovitovosti. Nejpřeceňovanějsí český tvůrčí tandem, který umí skvěle jednu věc - podbízet se. Je až zarážející, kolik diváků jim to řitolezectví dokáže sežrat. O Oscaru za trapárnu Kolja ani nemluvě, Akademie je plná senilních dědků.