Pohotovost (1994) (seriál)

Takovéhle nemocnice a v nich takové doktory a sestřičky u nás rozhodně nenajdete. Hodnocení za 4* víceméně za první série s Clooneym.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Definice kultu? Pulp Fiction. Nejde ani tak o to, jak je to natočený, ale jak je to napsaný. Navíc Tarantino přivedl do filmu důležitost stravování a vykonávání potřeby, což využil k narativním účelům. Prostě film ze života. Navíc českej dabing se tentokrát vyznamenal. Film s největším množstvím citovaných hlášek. Film, který 'udělal' Tarantina Tarantinem.

Halloween III (1982)

Jako dítě jsem byl těžce zklamaný, že v Season of the Witch chyběl Michael Myers, ale dneska jej dokážu docenit, protože si pořád drží typicky carpenterovskou atmosféru, kterou bych popsal jako něco mezi původním Halloweenem, The Fog a Lupiči těl. Namísto klasického hororu se totiž jedná o čarodějnický příběh s prvky sci-fi. John Carpenter a Debra Hill původně plánovali, aby se série Halloween stala antologií, ve které by každý film měl samostatný příběh odehrávající se na Halloween. Každé pokračování by mělo nové postavy, prostředí a děj. Bohužel z tohohle nápadu brzo sešlo, jelikož film byl propadák a obecenstvo si žádalo návrat Michaela Myerse. V Americe se však tento díl může pochlubit doslova kultovním statusem. Ne nadarmo za to může i notoricky otravná znělka, která provází celý film.

Halloween: H20 (1998)

Třeba si u Intersonicu mysleli, že v Halloweenu stříká voda - a ne potoky krve. :-) Pro mě (a nejen pro mě) je opravdovým zakončením série právě tento díl. Jamie Lee si vzala zpátky svoji korunu královny horroru, která beztak patří jenom jí. Williamson se pomstil tak, že jinak to být ani nemohlo. Vtipné cameo skutečné matky hlavní představitelky Janet Leigh, hvězdy Hitchcockova Psycha. Nesmím taky zapomenout na miláčka mé sestřičky - Joshe Hartnetta. Jako syn psychózami trpící matky byl ideální. Devízou tohohle filmu je skvělé tempo. Paradoxně právě proto mě trochu mrzí krátká stopáž. Jinak nemůžu mít žádné připomínky.

Halloween II (1981)

Jenom tento a sedmý díl se přiblížily kvalitě jedničky. Nejlepší scéna pro mě je ta, ve které se Lorie schovává v autě.

Halloween (1978)

Jeden z nejlepších horrorů všech dob, který je nejdůležitějším stavebním kamenem pro subžánr teenagerovské vyvražďovačky, tedy slasheru. Nejlepší film Jamie Lee Curtis, který z ní udělal královnu horrorů. Kevina Williamsona prý tak vyděsil, že právě to byl později impuls k napsaní SCREAM. A také k odplatě Michaelovi Myersovi, která měla podobu scénáře k sedmému pokračování, HALLOWEEN H20. Celý film je rychlokurzem toho, jak pomocí kamery proměnit malý rozpočet (320 000 dolarů) ve vizuální umělecké dílo. Zaražení kuchyňského nože tady opravdu působí jako katarze, protože to nehty hryzající napětí, kterého Carpenter dosáhl přesným minimalistickým stylem, je fakt nesnesitelné. Nemluvný vrah pod názvem „The Shape“ z titulků a marketingových materiálů je dokonalým popisem: zabiják je zvláštní bílý tvar číhající v kompozicích na pozadí. Objevuje se znenadála do té míry, že ho diváci začínají vidět všude, i když není přítomen. The Shape není ani tak postava, jako spíše mizanscéna sama o sobě.

Spalující touha (1999)

Ten snobskej bordel byl jako sen a já zatraceně rád sním. Neuvěřitelně perfektcionistická Kubrickova režie a skvělé zakončení jeho kariéry. A zatraceně dobře, že je kontroverzní, protože on sám i jeho filmy byly a budou kontroverzní. Odpočívej v pokoji, Stanley!

Policajtka (2001)

Jedna hvězdička je za levou půlku prdele a druhá za pravou půlku prdele J.Lo.

Gia (1998) (TV film)

Tohle by měly do ruky dostat všechny začínající modelky, aby viděly realitu - kterou si málokterá z nich připouští. Poprvé jsem si všimnul neodolatelný Angeliny.

Dogma (1999)

Hodně moc chytrých stíraček rychle na sebe navazujících, což ubírá na odlehčenosti. Jinak jsem se bavil skoro božsky - hlavně díky skvělému obsazení - včetně závěrečné Alanis jako boha. Vůbec se nedivím, že z toho byla církev v šoku a žaloba na sebe nenechala dlouho čekat...