• Krátkometrážní

Interstella 5555: The 5tory of the 5ecret 5tar 5ystem (2003)

Pro fanoušky Daft Punků povinnost. Krásně barevný svět doprovázející komerčně nejúspěšnější a masově nejoblíbenější album DP jde ruku v ruce a krásně to ladí. U mě vede Digital Love. Uvidíme, jak dopadne jejich plánovaný soundtrack na Tron: Legacy... upgrade: Dopadl víc než dobře :)

Příběh žraloka (2004)

Já moc nemám rád tadyto připodobňování postav dabérům. Nesmí se to přehánět. Jinak je to ale naprosto klasický příběh, kdy se někdo pohádá a pak udobří a někdo se změní k lepšímu. Dojem mi kazí to, jak je to strašně pro děti.

Údolí stínů (2002)

Slabé. I tak ale dávám 4 hvězdy. Vím, že jsem si říkal, že tohle opravdu nedopadlo dobře.

Znamení (2002)

Miluju Znamení. Shyamalan udržuje napětí až do konce pouhým naznačováním, skoro nic se neukáže - což je ještě horší. Výborná hudba, ze které mi vždycky běhá mráz po zádech! Můj nejoblíbenější soundtrack. Obzvlášť v závěrečném vyvrcholení v obýváku je hudba přímo epická! Znamení mám tak rád, že odpustím i to, že (SPOILER) ač je slabinou mimozemšťanů voda, vybrali si pro invazi planetu, jejíž povrch tvoří ze 70% právě voda. *EEEEE* Epic fail. Nevadí! Za pět.

Slepičí úlet (2000)

Klasicky výborná práce s odkazy a citacemi, konec je napínavý jak prase a ty slepičky hrají líp než kdejaká "hvězda". Aardman je plastelínový Pixar.

Maverick (1994)

Výborná komedie, skvělé proplétání a podvádění. Bohužel ale pro člověka neznalého pravidel pokeru bude asi závěrečné vynesení karty zcela nic neříkající. S každým dalším shlédnutím tam najdu nové a nové fóry, ale indiáni jsou prostě best :)

Sin City - město hříchu (2005)

Dokonalá kopie komiksových stránek, skvělý Bruce a ještě lepší Rourke. Zatím nejlepší komiksová adaptace, ve které prostě není chyba.

Šestý smysl (1999)

Skvělý film, bohužel se nemůžu opakovat, jak vedle jsem byl z pointy a bla bla bla, NEBOŤ mi byla prozrazena několik let dopředu, protože jsem se k tomuto filmu dostal celkem pozdě - hanba mi.

Forrest Gump (1994)

To je film, který je tak strašně dobře natočený, že ho musíte milovat. A když si pustíte originál, uvědomíte si, jak strašně slušně je to nadabované - narozdíl od originálu ani jedno sprosté slovo :)

Cesta do zatracení (2002)

S Americkou krásou to nemá nic společného, tak to sem pořád nepleťte. Vždyť je to uplně jiný žánr! Skvělý příběh, výborné zpracování a neuvěřitelná hudba Thomase Newmana. Jeden z mých nejoblíbenějších filmů... "Jsem rád, že jsi to ty."