96 hodin: Odplata (2012)

Skoro celou dobu sem se pod vousy smál hlášce z Deadpoola, kde o této trilogii tvrdí: "Už natočili 3 díly o tom, jak mu někdo unese dceru nebo manželku, jestli von náhodou nebude špatnej otec" :o)). Hodně kvalitní džouk. Oproti akce nabité jedničce, která fakt odsejpá nevídaným způsobem, tak tohle je pomaloučký a hlavně hodně přitažený za vlasy. Asi nejvíc mě dostalo, když dcerka pobíhá v klidu po Cařihradu a hází granáty tak, aby to slyšel její fotřík, kterej se samozřejmě dokáže dostat z každého spoutání. Hlavního padouchá pak zabije podivným jednoručným chvatem, kterej by mu mohl závidět i sám Segal. No, jestli budou za tejden dávat poslední díl, tak na to asi mrknu, ale z týhle sérky bude u mě top pouze jednička.

Jeho fotr, to je lotr! (2004)

Jo, tohle šlo. Bavil jsem se stejně jako u jedničky. Za co sem hodně rád, tak že se tam neobjevil na moc dlouho Wilson nebo jak se to pako jmenuje :o). Všechno se to točí kolem DeNira, což je absolutní paráda. Jeho grymasy mě hodně baví a styl humoru taky. Jebalovi rodiče sou taky super, hlavně teda fotřík, ten se povedl. Příjemná komedie, ale na dlouho zase nemusím...

Jméno růže (1986)

Tak tohle je skutečný majstrštich. Už je to, že si nechal režisér postavit klášter tak, aby vyhovoval jeho představám. Knížku sem samozřejmě nečetl, ale učili jsme se o ní, myslel sem, že to bylo napsáno mnohem dříve než ve 20.století, no nic. Connery přesně pasuje do svojí role mnicha, kterej má pod čepicí a kterej je na svou dobu průkopnickej. Ostatní herci též na jedničku, velký dojem na mě udělal inkvizitor, úchylný tlustý mnich no a samozřejmě Hell boy. Dějově naprostá špička, ani nevím jestli sem někdy viděl lepší historickou detektivku. Atmosféra dokonale mrazivá, minimalistická hudba všechno perfektně zdůrazňuje. Tenhle rejža mi již několikrát dokázal (Boj o oheň, Medvěd, 7 let v Tibetu), že je to génius, kterej na svý filmy nepospíchá, ale vše důkladně promyslí, zváží a pak teprve natočí vychytaný film. Narozdíl třeba od Eastwooda, kterej to tam sazí každej rok jeden film... Pecka!

Anglický pacient (1996)

Kulervoucí romanťárna, až to hezký není... Lorda Voldemorta a jeho herecké schopnosti obdivuju. Je vidět, že už zamlada dával 1.ligu. Narozdíl třeba od Firtha, kterej musel dozrát, než se z něj stal pořádnej gentleman. Myslím, že už sem tenhle kousek jednou viděl, ale už je to pořádná spousta let, vybabuju si něco s tím "ďolíčkem" pod krkem... No, 162minut čístý romanťárny bylo na mě strašně moc. Kdybych z filmu viděl poslední půl hoďku, která mi docela zahrála na city, tak by mi to bohatě stačilo. Takle sem na to čečel cca na 3x a stejně mě film nevtáhnul. Hezký jsou pohledy na poušť z letadla, ty písečný duny nemaj chybu. Ale zbytek je téměř tříhodinová rozprávka o lásce, což prostě není vůbec můj šálek.

Boj (2015)

Jeden z adeptů na letošního Oskara - cizojazyčný film, zatím můj jediný filmy v týhle kategórii, takže to určitě vyhraje :o). Jo, dánský filmy mají co nabídnout, je to uplně jinačí než emerika. Film se dělí na dvě půlky, jedna se celá odehrává v afgánistánu, kde se blíže seznámíme se sympatickým hrdinou. A ta druhá půlka v Dánsku, kde je hlavní hrdina za pomocí lží zproštěn viny. Tyhle vojenský soudy asi fungují mnohem efektivnějc nežli ty naše normální. Všechno je rychlejší a přímočarejší. Tady to je mazec, že ačkoli (a to 100%) i soudkyně věděla, že je vinen, nebyl odsouzen. Můj názor na to je naprosto stejný, páč když se kácí les, padají třísky!

Gangster Ka (2015)

V postatě bych mohl jen skopírovat koment od Příběh kmotra a nic by se nestalo. Taky už zítra nebudu tak nějak vědět o co v tomhle filmu vlastně šlo. Ne, že by mě to nezajímalo, to nee, ale tenhle způsob natočení příběhu mi prostě nesedí a přijde mi nezajímavý. Jen se bohužel potvrdilo to, že český tvůrci prostě neumí natáčet zajímavý filmy. Sem tam se najde film, kterej je bomba (Ve Stínu, Kobry a užovky, Občanský průkaz), ale to jsou bohužel jen vyjímky jinak průměrnýho čekýho filmu. Na to, jak je film nadupanej herci, tak bohužel. Hlavní hrdina Ká, tak bohužel jeho herecký výkon mi prakticky vůbec nesedl, nějak mě nepřesvědčil, že právě on byl jeden z top českých gangsterů... Pokračování si pravděpodobně nechám ujít, páč mi to nic nepřinese.

Deadpool (2016)

Třetí pokus Ryan Reynoldse prorazit jako komixový "hrdina" a tentokrát to vypadá, že se mu to povedlo... Jako na 16. místě top tenhle film nemá samozřejmě co dělat, trochu mám pocit, že má tohle místečko distributor koupený, aby na to přišlo víc lidí do kin, ale proč nee :o). Marvely žeru, v podstatě vše, co poslední dobou udělali mě fakt hodně baví a sem jejich fanouškem. U Deadpoola sem se celou dobu nemohl odprostit od srovnáváním s Kick Ass, taky komix, ve kterým se člověk hodně nasměje. Kick Ass nakopává zadek Deadpoolovi, od tom nemůže být sporu. Hlavně teda mnohem lepším záporákem (tady byl fakt hodně slabej). Džouků a hlášek je tady fakt hromada, asi nejvíc, co jsem za poslední dobu viděl. Je jich tam tak moc, že se mi to zdá až zbytečně moc, prostě když každou minutu hodíš minimálně 3 džouky, je to prostě přeplácaný. Na druhou stranu to jsou převážně džouky z prostředí filmů, což jako filmový labužník rozhodně oceňuji. Ryan Reynolds se nikdy nestane mým oblíbencem, stejně tak jako tenhle střeštěný komixový úchylák :o)

Dánská dívka (2015)

Hodně zajímavej kousek, jen co je pravda... Věděl sem do čeho jdu. Moje 2. větší setkání s Eddiem Redmaynem. A musím teda říct, že ačkoli mi tenhle herec není vůbec sympatickej, tak to co před kamerou předvádí, to je obdivuhodnej výkon. Něco podobnýho předvádí Day Lewis. Roli ženy v mužským těle, to si vyloženě říká o další oskarovou sošku, ale Leo mu ji doufám vezme, páč dva oskary za sebou, to by nebylo pro Hollywood uplně dobře. Dějově velmi záživnej kousek, nečekal sem, že mě celý 2 hoďky udrží v absolutní pozornosti. Nejhorší tohle muselo bejt pro manželku, která si v klidu žila s manželem, jednou ho převlíkla za ženskou a od tý doby se to v něm zlomilo a stala se z něj žena tělem i duší. To vše po boku milující manželky, klobouk dolů!

Trhliny (2009)

A máme tu další pozastaveníčko s Evičkou. Tentokrát meziválečná Anglie - internátní škola pro mladé dívky. Už jen tahle informace si žádá po skouknutí. Eva jim dělá takovou tu učitelku, kterou mají všichni rády. Pohodu v puritánským intru naruší mladá španělka (taky moc pěkná holčina), která je jiná než všechny ostatní. Něco jako když Nicolson navštíví blázinec, taky se pak normální věci zdají být nenormální. Co mě trošku zklamalo, tak že nám toho Eva neukázala víc, páč je to už dost starej film a v nich tím Eva rozhodně nešetřila. Taky sem čekal vášnivější vzplanutí mezí ní a španělskou studentkou, asi to chce zkusit jiný druh filmů :o)). Každopádně příjemná psychologická podívaná o dívčí školní šikaně.

Sladká Jane (1998)

A já si celou dobu říkal, od kaď tu holku z nám a vono z Operace zlomený šíp :o), no nic. Toho mladíka zná samozřejmě téměř každej, z něj se stal pan herec, ona trošku v současnosti zaostává... Tak jako tak tahle dvojice sehrála perfektní podívanou, chvíli veselou, chvíli smutnou. Jako v každým správným filmu o drogách :o). Na Trainspotting to samozřejmě nemá, ale i tak mazec film. Silnej zážitek, když je připoutaná k židli a snaží se zbavit absťáku. To musí bejt stejně mazec, když si představím co moje tělo dělá po prokaleným víkendu, natož pak po prodrogovaným roce, brrr. Do toho všeho je tady jako hlavní padouch zapleten pan AIDS, kterej to jasně rozlousknul. Mně tam chyběla snad jen výraznější hudba, přesně do tohodle filmu bych si představoval celý songy, prostě pořádnej soundtrack, kterej by to nakopnul na 5 hvězd. Škoda, jinak fakt příjemný překvápko.