Expendables: Postradatelní 2 (2012)

/1. skouknutí/ Zklamání, velké, dost možná obrovské zklamání... Těšil sem se na dvojku jako malej, páč tolik zvučných a mých oblíbených akčních hrdinů v jednom filmu se jen tak nevidí. Ale bohužel sem se nedočkal filmové lahůdky. Co se týče děje, tak sem počítal s tím, že to bude slátanina, kteoru kdosi sesmolil během jedné, max. dvou návštěv na záchodě. Spíš sem se těšil na akci, které sem se sice dočkal, ale tak připitomnělé, až se mi z toho chtělo místy brečet. Všichni žoldáci každýho trefí na první ránu, nepřátelé jim doslova ukazují svoje těla jako terče, žádný krytí, žádný přesný zásahy prostě nic. Asi střílej slepejma. Taky sem se tešil na vtipný momenty (asi nejvíc), ale bohužel ani ty mě nezasáhly, vlastně sem se nezasmál ani jednou, což je krapetblbý, když tam bylo tolik "hlášek". Je sice hezkej pohled na to, když vedle stojí Stalon, Šváca, Bruce a pálej to do lidí, ale to je asi tak všechno. Asi je to dobrej tahna "sklonku" hereckýho života přijít s něčím, co herci dělali celý život, no ale chtělo by to víc promakat a promyslet. Co se týče výdělků, tak bych to neviděl moc růžově, páč tejden po premiéře přišlo do kina max 30 lidí, což je podle mě hroznej propadák... Ale co, hlavně, že se tam střílí jako o závod. Další pokračování už hoši budou muset zvládnout beze mě. /2.skouknutí/Asi mě film napoprvy zastihnul v divný formě, páč včera se mi to dost líbilo. I sem se celkem zasmál. A to vše díky tomu, že se na tohle prostě musím dívat jinejma očima než na jiný akčnáky. Tohle když beru jako těžkou recesy, tak jim to všechno žeru :o). Chuck Noris, ten to rozseknul :o). Ale Šváca je prostě Šváca.

Sázka na nejistotu (2015)

Jako, přesně sem věděl do čeho jdu - spousta známejch herců (fakt hodně a hodně známejch, ale téma pro mě uplně na pytel). A přesně sem se taky dočkal, takže vlastně film naprosto naplnil moje očekávání. Pořád jen samý cizí pojmy, který v mým ne zrovna ekonomickým mozku, vyvolávaly nepříjemný pocity toho, že sem dutej jak štoudef :o). Samotný zpracování bylo divný, nedokázal sem se vůbec vžít do postav a už vůbec né do příběhu. Na půl vypravečský způsob mi nesednul, taky mi nesednu Bale (což se nestává zrovna často, ale z jeho postavy sem měl pocit, že to fakt hodně a zbytečně "přehrává"). Wall Street pro mě bude dycky jednou velkou záhadou, kromě Vlka, kterej mi ukázal jak to taky jde převyprávět, aby to pochopila většina nezasvědcených. Mám neblahou předtuchu, že si tohle odnese Oskara, což by mě vážně hodně nasralo..

Agatha Christie's Poirot - Vražda v Orient expresu (2010) (epizoda)

Moje druhý setkání s tímhle knírkatým dědkem. Už po tom prvním sem si slíbil, že nechci vidět další díly, ale nějak se mi tenhle dostal pod ruku. No, ten název je opravdu hodně známej, tak sem tomu prostě chtěl dát ještě jednu šanci. Aaaa, opět nic, opět mě tenhle dědek nikterak nepřekvapil. Celý příběh se odehrává ve vlaku (dost překvapivý, co? :o) ), takže žádná hezká krajinka nebo něco takovýho. Teď už si můžu s klidnou duší říct, že sem dal Poarótovi šanci, kterou ani na druhej pokus nevyužil. Je to divnej vyšetřovatel, kterej mi nemá co nabídnout.

Most špiónů (2015)

Já ti nevím, čeče. Uplně sem tady postrádal sebemenší náznaky napětí a při tom to jistě byl pořádně napínavej příběh. Veká škoda, že z toho Spielberg nevytáhnul víc.Jinak se mi hodně líbilo, že se většina filmu odehrává kolem Berlínský zdi, páč není moc filmů z tohodle prostředí. Stejně je mazec jak to tam muselo vypadat, jedna půlka města zkvétala a těšila se z radostí svobody. A ta druhá komoušská, tam to vypadalo jako za války a o nějaký svobodě nemohla být vůbec řeč. Takže za prostředí bych dal plnej počet, ale za samotný filmový zpracování 3 hvězdy, z čehož mi logicky vychází 4 :o). Na Oskara by ale tohle šanci mít nemělo...

My děti ze stanice Zoo (1981)

Krásný romantický film o lásce a přátelství, který dává naději všem lidem Světa :o). A nebo že by to bylo jinak? Myslím, že už sem to jednou viděl, ale je to asi už dávno. Teď po smrti Bowieho se mi nějak dostal film pod ruku. Jako vostrá depka, to jako jednoznačně. Sice to má uplně hladkej děj, ale o to víc silnější. Vůbec nevadí, že to nehrajou opravdoví herci, ale amatéři, o to víc je to takový reálnější. Tahle stanice ZOO, to se měli němčouři teda čím chlubit, brr. Jo, v Prágllu na hlaváku to idnes.cz vypadá možná podobně, ale tolikle závislejch tam asi nikdy nebylo. Co mě pobavilo, tak rozmluvy o tom, že s "tím" přestanou. "No a když sme t tím teda přestali, tak si teď můžeme dát jednu dávečku, když už teď nejsme závislí" :o). Neměl bych si z tohodle dělat srandu, to je jasný. většina z nich si za to můžou sami. Lidi, dyť se dá volnej čas mnohem líp "ztrávit" :o)).

Malý princ (2015)

Pěkně barevnej animáček, jen co je pravda. Malýho prince sem nikdy nečet, ostatně jako většinu knížek, co kdy byly napsány :o). Ale pamatuju se, že sme se o týhle knížce museli učit. Asi nejvíc mi utkvěly v hlavě ty Baobaby, což sou krásný stromy, ale tady z nich udělaly gaunery :o). co se mě hodně líbilo, tak jak byl film vyprávěn. Hlavně teda ta animace, která se střídala s klasickým 3D vizuálem. Určitě bych se na tohle nedíval s dětma, páč ty asi nemůžou pochopit "hloubku", kterou v sobě nese Malý princ. Oproti novému animáku " V hlavě" je tohle pro mě mnohem lepší, hezčí hudba, lepší zpracování a rozhodně sympatičtější postavy.

Božský Evan (2007)

Už ani nevím proč sem měl zrovna puštěnou telku na kanále, kde dávali tohle, ale každopádně když sem viděl Freemana, tak sem se rozradostněl, že to je Božský Bruce, ale von to byl Božský Evan. Tak sem to už dokoukal, abych si udělal obrázek o tom, jak se dá pěkně po americky natočit NOE.Jo, byla to totální hovadina, která ovšem nijak nepodrásala moje nervy. Dvě hvězdičky za Freemana, páč ten prostě umí. Ale zbytek byl hodně velkej kýč s opravdu blbým výběrem herců...

Humr (2015)

To sem zas jednou viděl pořádnou bejkárnu, uf sem rád, že to mám za sebou. Musel sem to dát na dvakrát, páč to najednou ani nešlo. jako námět jakž takž, ale tak otravný film sem už dlouho neviděl. Nejvíc to zabila ta hudba, věčný vrzání houslí, brr to byl fakt děs. Colin v knírku a s obřím pupkem tomu taky moc nepřidal. Rachel už zdaleka není zdaleka to co bejvala. Vlastně mi přišlo, že to bylo odehraný uplně odfláknutě. Asi z nich tenhle prapoddivnej rejža nedokázal vymáčknout lepší výkony. Každopádně se už těším na Ůderníka, kde ti to džejbí bude rozhodně slušet s knírkem víc než tady Colinovi :o)

Renesance (2006)

Samotné vizuální zpracování dokonalý! Přesně takovouhle originalitu můžu. Možná škoda, že se tady neobjevilo víc barevných obrázků, kdyby to tam bylo sem tam barevný jako v Sin City, bylo by to ještě o kus zajímavější. Co hodně ztrácí, tak děj. Nějak sem se do děje nemohl dostat. Přiznávám, že to bylo po celkem náročný neděli, ale u filmu by se voči zavírat neměly :o). Škoda, že je tak mááálo fimu s tímhle vizuálkem. Na druhou stranu, buďme rádi, že aspoň nějaký sou.

Nevinnost (2011)

Ani ťuk, nechápu, proč sem si myslel, že by mě tenhle kousek mohl bavit. Už vůbec nechápu, proč sem se na to celý vlastně dokoukal dokonce. No, dejme tomu, že první část, když se vyšetřuje, tak ta mě ještě jakž takž zajímala. No, ale co se tam pak začalo dít, když tam Aňa začla vylejvat svoje pocity atd, tak to sem byl na pokraji samovznícení :o). Ba né, Hřebejk už je dobrých 15 let za zanitem a něco mi říká, že teď už to s ním bude jenom horší a hoší. Já stejně nechápu, jak se tohle může stát. To máme tak málo dobrých scénáristů. Jinak souhlasím s Pařezovým komentem (1 z deseti :o) ), že ta hudba stála fakt za lejno. Stejně jako celej tenhle divnej film.