Fantastická čtyřka (2005)

Mladej kapitán amerika udělal hodně dobře, že se na tohle vykašlal a přestoupil k parádním Avengers. Páč tohle je jeden velkej průser. Nejen, že je to trikový béčko-céčko, nejen, že sem postrádal jakoukoli sympatii k jednotlivým hrdinům, nejen, že je to dějová sra.čka. Ale ještě navíc to má pokračování a aby toho nebylo málo, tak i novej kabát v roce 2015. Na druhou stranu, dětem by se tohle mohlo líbit. Ale zase si říkám, že až jednou dětem budu pouštět pohádku, tak to budou Avangers a jejich dobrodružné lapálie :o). Tohle už ne proboha.

Amy (2015)

Uuuuf, tak to mám za sebou. Po pravě sem neznal ani jednu písničku, která v dokumentu zazněla, což svědčí o tom, že prostě jazz nebo co to vlastně zpívala není vůbec můj šálek kávy. Dokument je to jen a jen ze skutečných záběrů, což je sice dobře, ale nějak mě to nedokázalo vtáhnout do jejího života. Tahle holka mě přišla, že byla hodně moc ovlivnitelná svým okolím, hlavně teda svejma borcema (jeden lepší než druhej). Nechci říkat, že byla blbá jak pytel koledy, to rozhodně ne, ale že by měla kdoví jak pod čepicí, asi ne. Jasný, drogy a chlast k týhle branži odjakživa patřej, to bez pochyby. Ale anorexie, bulíie, to už pravý "rokový" hvězdy nemaj. Vzhledm k tomu, že se mě její hudba vůbec nelíbí a tenhle dokument mi přijde naprosto obyč, tak volím 2 hvězdičky. Škoda, že nezůstala jen na trávě, ještě tady mohla bejt...

Žena v kleci (2013)

Druhý díl (dějově teda 1.ale já ho viděl jako druhej) dánský detektivky a opět obrovská spokojenost. Dokonce se mi líbil ještě víc než pokračování. Na týhle dvojici detektivů je radost se dívat, páč jeden, to je ještě větší bručoun než Kéla a druhej, to je celkem sympatickej jarabák. Co je největší síla tohodle kousku, tak je motiv. Na tom si dali tvůrci opravdu hodně záležet. Způsob natočení je ale taktéž na té nejvyšší úrovni. Napětí by se dalo krájet. Škoda, že maj pouze dva díly. To mi připomíná, že už je čas oprášit Muže, kteří nenávidí ženy (dánský vydání).

Až na vrchol (2015)

Nevím co by pro mě bylo přijatelnější,jestli vidět tenhle dokument nebo jestli vidět celej závod motorek. Nikdy sem tomuhle sportu neměl blízko, takže tohle sem si střelil jen tak z povinnosti a taky kvůli Bradovi, kterej to namlouvá. Senna je pro mě mnohem kvalitnější dokument s podobnou tématikou. Valentino Rossi je těžkej frajer. Buď jak buĎ, na závody motorek se nikdy dívat nebudu a tenhle dokument už taky vidět nemusím :o) Co musím uznat, tak zpomalený záběry na průjezdy motorek zatáčkama. Neuvěřitelný jak to tihle borci kropí...

Souboj Titánů (1981)

Parádní Vintage! Tohle viděl asi každej z nás, páč tomuhle filmu se nešlo asi jen tak vyhnout. S odstupem času je vidět jak ty triky jsou fakt hodně old style. Ale i tak je to velká paráda sledovat tuhle báji. Škoda, že se podobných filmů nenatočilo víc, páč si myslím, že zrovna staré řecké báje a pověsti si vyloženě říkají o filmový zpracování. Asi nejvíc mi z tohodle filmu utkvěla v hlavě zlatá sovička Bubba, s ní se člověk fakt zasměje :o). Medůza a její kečupová krev, hotová lahůdka :o)

Django (1966)

Ty krááávo, tak tohle byla pípčovina toho nejvyššího kalibru :o). Ještě teď se musím smát celýmu tomuhle filmu, kterej je tak debilní, až to není vůbec hezký :o). Nejvíc mě samozřejmě lákal název a fakt, že se Tarantino nechal volně inspirovat. Začátek byl výbornej, stejný titulky jako v Tarantýnově Djangu, stená hudba, až sem si říkal "no ty vole, tohle vypadá hodně dobře". No, ale pak začal film a mně nezbejvalo nic jinýho než se tlemit, co je to za bejkárnu. Asi nejvíc, když Django vytáhne z rakve "bezbolestnou" a začne tam kropit padouchy jak na střelnici. A voni né, aby se schovávali, voni mu jdou vstříc kulkám. No, tohle se jen tak nevidí. Doporučuju jako úchylnou komedii, nikoli jako klasickej špagety western :o).

Na dno vášně (1997)

No, že by se jednalo nějak extra vášnivej film, to se teda říct nedá. Na druhou stranu celkem zajímavá zápletka o ženskejch a o chlapech a jak to tak na Světě bývá, tak i o nevěrnejch ženskejch a nevernejch chlapech. Film má výhodu v tom, že není vůbec dlouhej, uteče jako voda. Taky má ale nevýhodu v tom, že to není až tak supr zápletka (wau, to teda píšu velký parády :o) ). Tyhle europský filmy budou asi dycky jinačí než filmy ze zámoří. Průměrnej film si tedy říká o průměrné hodnocení.

Ten, kdo stojí v koutě (2012)

NO, tak nakonec těch tajemství teda nebylo zrovna málo a užvůbec nebyly malý, ale vopravdu vobrovský. Jo, Ema Watson to umí rozjet nejen v Bradavicích. Tématicky nevím k čemu bych tenhle film přirovnal, takový dráma pro teenegery s hodně zajímavými postavami. Jen co mi tam nesedlo tak byl právě Charlie, ten mi do týhle role moc neštymoval, moc tam toho nepředvedl. Ten Bowie na konci a během filmu hodně potěšil - Heroes!

Spectre (2015)

Nevím čím to bylo, jestli nějakým zvláštním rozpoložením, ale tahle Bondovka se mí líbila ze všech s Craigem nejmíň. Dokonce sem se v kině přistihnul, že nečumím jenna plátno, ale občas i na lidi jak čumína plátno :o). Takle to ale většinou je - Velký očekávání-velký zklamání. Jinak je to samozřejmě supr akčňák, ale místama mi to přišlo naprosto padlý nahlavu. Uvažování JB mi přijde totálně primitivní - jedu do Afriky za týpkem kterej mě chce zabít. Nemám plán, tak se nechám chytit a vono to nějak dopadne. Trochu mi tam schází "chytrost". Co mě ale zklamalo ještě víc, tak hlavní padouch, jehož výkon mě poprvý ve filmu nesednul a nenadchnul. Konec slabota. A hlavní Bond girl, tak ta nesahá Evě Greenani po kontníky. Škoda, že i dalšá 25.pokračování bude točit tenhle rejža. Já osobně bych dal šanci někomu kreativnějšímu a né tak povrchnímu. Ten mexickej začátek byl dokonalej!

Muž na laně (2008)

Muž na laně v jednom týdnu podruhý. Tentokrát se skutečnými aktéry tohoto neuvěřitelnýho příběhu. Asi nemá cenu rozebírat kvalitu dokumentu, to je prostě dokument jako většina, hudba teda hodně kvalitní. Na tomhle je a vždycky bude nejsilnější ten příběh, kterej se fakt stal. Čeho si hodně cením, tak že se Zemeckis (v celovečeráku) hodně držel pravdy a faktů (tenhle dokument to hezky potvrdil). Tenhle příběh se mi z hlavy asi jentak nevykouří :o). Na to, že sem ještě před tejdnem nevěděl, že sou v Americe takle vysoký mrakodrapy a že existuje něco jako lanochodectví, tak teď už bych o tom mohl předášet :o).Je to frejer tenhle frantík!