Krycí jméno U.N.C.L.E. (2015)

Tak tohle se Vám pane "Ričí" fakt moc nepovedlo a to mám Vaše filmy tak moc rád. No, jasně, že se nabízí srovnání s letošním Kingsmanem. Z těchto dvou špionážních akčních komedií je jednoznačný vítěz Kingsman.Ten má spád, tempo, akci, šarm a koule. Tohle mě přišlo celkově divný. A to to ze začátku vypadalo svěle - východní Berlín vs. západní Berlín. To sem si říkal, jo, konečně kousek z tohodle komoušem rozdělenýho města. Ale pak se to všecko přesunulo do Itálie a to byl konec. Ričí se snažil být jako vždy originální, ale ve mně to zanechalo spíš dojem, že se snažil až příliš moc. Herecké obsazení mě taky nijak nepřesvědčilo. Čili jsem fakt rád, že sem na tohle nezaskočil do kina :o)

Slova (2012)

Tak tomuhle říkám příběh v příběhu a ještě navíc v příběhu... Něco jako Počátek, tak se to taky hemžilo snama, ale tady se jedná o příběhy. O moc vydařený příběhy! Z pana Coopera se stává, vlastně už stala legenda. Tenhle chlapík jednou bude takovej velikán jako DeNiro nebo AlPacino. Jeho partnerku Zoe znám zatím jen ze Strážců Galaxie a Star Treku. Hereckou korunku tamu nasadil Irons, kterej už teď patří do filmovýho nebe! Klidná hudba to všecko tak jako uhlazuje.

Muž na laně (2015)

Když ti kino předhazuje jeden supr film za druhým, tak neseď doma a nečuč na telku :o). Paráda, z tohodle kousku budu mít závratě ještě dlouhou dobu. Zemeckis je maestro režiérů, kdo pochybuje, nerozumí tomu :o). Tady nám ukázal,že i s poměrně jednoduchým scénářem dokáže udělat filmařskou lahůdku, která je prošpikovaná neskutečnými záběry. Neni mi znám přesný důvod, proč zrovna si zrovna vybral tenhle film, ale asi to bude hodně velkej patriot, kterej stejně jako většina lidí nemá rádo jarabáče s turbanem napalici. Jo, bez dvojčat je Svět uplně jinačí, tenhle snímek ukazuje jak ohromná stavba to byla a taky jak lákavá pro nadšence, kterej se je rozhodl udolat. PS:sem si myslel, že to přejde jednou a šmitec,ale von si z toho udělal hotovou exibici. Krásá filmařina s průhledným příběhem.

Zabijáci (2014)

Tyhle severský detektivky mají teda pořádný koule... Jestli se ti líbili "Muži, kteří nenávidí ženy" (samozřejmě, že ne ta verzeod Finchra), tak tohle seti taky bude páčit. Taky se zde jedná o starý zločin, který se po letech vyšetřuje. Dva svérázní detektivové dají celou záhadu postupně dohromady. Důvod proč nedám plnou palbu je ten,že hned od 1.flashbacku sem věděl kdo a proč vraždil (ee, nebyl to zahradník :o). Tímhle si tenhle jinak napínavej film pokazil reputaci. Fimový Svět není jen Hollywood a Troška :o)

Sedm životů (2008)

Smutný, hodně smutný film,takovýhle by se snad měli zakázat :o). Ne, teď vážně, je to fakt smutnej film. Dal sem na vysoký hodnocení, se kterým se ale skoro vůbec neztotožňuju a proč? Kvůli celkovýmu tempu, kterým by rejže mohl uspávat hady někde na mezi. Taky škoda, že z takle hezký herečky udělali tvůrci jen obyčejnou ženskou. Jaká je cena 7.lidských životů? Asi není sranda žít život s tím, že máš na svědomí smrt sedmi lidí... Hlavní hrdina si s tím ale poradil na jedničku, měl to parádně promyšlený. Já vím, že tohle už vidět nepotřebuju, páč to bylo fakt smutný.

Marťan (2015)

Záměrně sem se před filmem nepodíval ani na jeden trailer, ani si nic nepřečetl a ani si nic nenechal vyprávět od Žáby, která by jistě měla co vyprávět :o). Takže o to víc jsem byl překvapen jak se film vlastně vyvíjí. Podlenázvu sem tak trošku usoudil, že tam budou pobíhat Marťani s dlouhejma protáhlejma ksichtama :o). Tak jako tak je tohle přesně ten žánr, kterýmu se měl Ridley Scot naplno věnovat. A né zkoušet historický filmy a vostatní brak, na kterej se nedá skoro ani podívat. Tohle je přesně jeho parketa. Nádherná ukázka precizní filmařiny okořeněná značnou dávkou vtípků, který sem parádně zapadají. 5* ale nedám kvůli zbytečně dlouhé stopáži a kvůli tomu, že to bylo až moc přehnaný (asi nejvíc igelitový pytel, kterej chránil MAtta před okolní atmosférou). Gravitace se Sandrou je pro mě zatím v tomto "reálném" sci-fi žánru nepřekonána.

Fish Tank (2009)

Pořádný dráááma. Výborný téma - teenegerga žijící na periferii jakéhosi anglického města. A jak to tak u těchto dívek chodí, tak je nasraná na celý Svět. Vono, není se čemu divit, když jí její máti opakovaně upozorňuje na to, že byla nechtěná. A vůbec mají se svou máti vřelý vstah, to je samý Fuck you bitch, fuck off motherfucker. Naštěstí mi není znám pravý význam těchto slov :o). Já do tohle šel kvůli "Magnetovi", kterej mě prostě bere. Kdybyl byl gay, tak bych měl na zdi rozhodně vylepenýho tohodle borce. Fakt výbornej herec, kterej se umí převtělit uplně do každý postavy, fakt mě ještě v žádným filmu nezklamal!

Millerova křižovatka (1990)

Od maestrů Coenovic sem si představoval tedy mnohem záživnější kousek. Jo, je to poměrně promakaný, spousta postav, takže si musíš fakt dávat bacha na jména, abys v tom neměl maglajs. Do těch spoust jmen tam je spousta keců, někdy i hodně zbytečnejch. Jestli čekáš nějakej mafiánskej majstrštik ve stylu Kmotra, tak si nech samozřejmě zdát. Výběr herců nic moc, hlavní hrdina mě svou poker face nepřesvědčil o tom, že je to kvalitní herec. Ostatní mafiánský kápa též ne. Takže za mě téměř ztráta času.

Dokonalý smysl (2011)

Ty jo, tak to jo! Váhám jestli 4 nebo 5 stár. Fakt mě to totiž nadchlo a dostalo. Pravda je, že sem do tohodle šel díky vnadám jedné z nejvnadnějších hereček vůbec - Evě Green a tak i trochu kvůli jejímu parŤákovi - Ewanovi. Oba herce mám hodně na vrcholku. Myslel sem, že to bude obyčejnej romantickej film s neobyčejnou dvojicí, ale tohle... Milenecký příběh posazený do společnosti, kde lidé postupně přijdou o čich, chuť (to by bylo ještě docela v klidu, páč by se dali vypít i hnusný pifka :o) ). Ale pak i o sluch a nakonec i zrak. Fakt velkem masakr, nad kterým budu dlouho přemejšlet. Ale ta Eva, ta se povedla. PS: Vnadama zde, jak je jejím dobrým zvykem, vůbec nešetří.

Sedmý syn (2014)

Uf, ještěže sem na tohle svýho času nešel do kina, páč sem o tom chvíli vážně přemejšlel. Zhodnitil bych to asi stejně jako novýho drákulu. Ničím nepotěší, ničím neurazí, prostě taková průměrná/poprůměrná americká pohádka. Co mě na podobných filmech vadí,je že mladej týpek, kterej nikdy nedržel meč a kterej absolvoval třídenní kurz od svýho mitra. Tak že tehle týpek na konci filmu zachází s mečem jako profík a bez problémů sejme kupu zabijáků. Jefry B. mi do role postaršího rytíře nesednul ani na chvíli. Hlavně čarodějka - Joodie, tak tý to dost seklo, ale že by z ní šel strach nebo něco takovýho, to nee. Málo akce, málo pohádky. Prostě nič moč.