Rychle a zběsile 5 (2011)

Musím se přiznat, že tohle bylo moje uplně první setkání s touhle vypečenou partičkou zlodějíčků. Asi se dá říct, že sem něco podobnýho čekal. Sice mi to celý přišlo jako uplná stupidita pro děcka mladší 12 let, ale chápu, že ohle někoho dokáže bavit. Asi spíš takový ty borce, který vobjížděj tuning párty a mrskaj nad svým autem :o) Dějově teda naprostej brak. Honičky, převážně v autech mi taky přišly jako uplně přehnaný, ani nemluvím o tý první s vlakem, ale o tý poslední, kdy v Rio de Janeiru uplně přestaly fungovat zákony fyziky. Dávám 2 hezký hvězdy za závěrečnou písničku, ale s tímhle auto tématem už nechci nic mít společnýho. Jo a hodně mě děsí, že tenhle rejža bude točit 3. Star Trek :(. To dopadne jak Kick Ass 2.

Nejzáhadnější vraždy (2004) (TV film)

Hodinový film-dokument, na kterej sem narazil jen samozřejmě kvůli Magnetovi, kterej mě přitahuje obrovskou magnetickou silou :o). Nic z této série sem doposud neviděl, takže premiérka. No,že by to byla nejzáhadnější vražda všech dob, tak to vážně nevím,ale zamotaný to bylo celkem slušně. Taky bylo dost zajímavý, že se tam objevoval vypravěč, kterej byl vlastně součástní obrazu, ale nikdo z herců ho jakoby neviděl. Příjemná podívaná pro zpestření jedné hodiny v lidském životě :o).

Dospívání po americku (1993)

Ty krááávo, tak ten mladej DiCaprio už hrál jako ze spartesu i jeho hodně mladých letech. Něco jako mladej Bale. Filmu jednoznačně po celou dobu kraluje jeho herecký výkon. DeNiro sice o moc nezaostává, ale mladej mu dává :o).Příběh sice uplně obyč ale tím hereckým obsazením a jejich výkony je to fakt hodně vyšperkovaný. Aneb jak se zmladýho uličníka vyklube uznávaný profesor... Jo a ta hudba filmu hodně přispívá, něco jako u Forresta.

Požáry (2010)

Uf, tak to mám za sebou, byl to teda dlouhej boj, ale zdárně dobojovanej do konce. KurŇa sem se těšil na další rejžův skvost a vono nic. Dočkal sem se jen jakéhosi hledání a pátrání v zemích, ve kterých žijí divný lidi :o). Jo, sou to ti, kteří nosej ty divný neznačkový hadry :o). Ale k filmu, začátek docela napínavej - tajemná závět, no ale pak už se to jena jen táhlo a přestalo to utíkat. Hudbu sem postrádal uplně a nějaký výraznější moment vůbec nikde. Takže za mě už nikdy více. Ale tenhle rejža nám ještě ukáže, za to dám ruku do vohně!

Lincoln (2012)

Hmm, tak já myslel, že se něco dozvím o tomhle velikém velikém pánovi, o jeho životě atd... Ale vono nic. Celý film se řešilo jen v podstatě hlasování o 13.dodatku (zrušení otroctví v USA). Takže se tam celou dobu jen intrikovalo, žvanilo, uráželo, kecalo, uráželo... Prostě se tam dělo to, co se v politice děje pořád :o). Brutálně dlouhá stopáž tomu rozhodně nesvědčí. Chápu, že Lincoln je jeden z těch nejopěvovanějších prezidentů, taky chápu, že si Spielberg vybral Day-Lewise (žijící legenda). Co už nechápu, tak že za tohle dostal oskara. Jeho výkon nijak nevyčníval nad ostatními, ačkoli to zahrál jako vždy dokonale. Taky mě Spielberk nasral tím, že ve filmu nebyly vůbec žádný bitky Severu proti Jihu. To si o to vyloženě říkalo :o(.

Ďáblova dílna (2007)

PO delší době zase jeden kousek z období druhý Světový. Tentokrát přímo z koncentáku. Ale tak trochu jinej než ostatní, páč tady se s vězni zacházelo nad poměry dobře. Páč tito vězni uměli tisknout falešný prachy - libry a doláče. Jo, i temito zplsoby němčouři chtěli vyhrát válku. V hlavní roli se nám představil nechvalně známý komisař Štokingr a další evropští herci. Celkově slušná podíváná, avšak nijak zvlášť emočně vyhrocená. Film mi krásně ukázal čeho všeho je člověk schopen pro to, uchovat si lidský život. Napětí bylo bohužel téměř nulové.

Planeta opic (1968)

Vynikající psychadélie. Myslel sem si, že tenhle film hodně dobře znám, ale včera sem se přesvědčil o opaku. Znám jen takový hlavní scény, který mi utkvěly v paměti (třeba pohled na vysušený tělo kosmonautky). Asi nejvíc tomu dává ta hudba, která je tak brutálně divná, že to má neskutečný grády. Kdybych poslouchal samotnej soundtrack, tak se ze mě do půl hoďky stane to co s tou kosmonautkou :o). Masky vynikající, přesně pro to tenhle film nemaj moc rády holky :o). Lobotomie, soudní proces, tohodle sem si nikdy před tím "nevšimnul". Velká škoda, že se pak začaly točit pokračování, který už nemají zdaleka tak brutální atmosféru. Co mě ale též bere, tak dva nový díly Planety opic, který maj nakročeno na parádní novodobou akční ságu. Abych nezapomněl, tak jedný naší profesorce sme začali říkat Kornélie, páč tak trochu vypadala jako doktor Kornélius .o))

Velký Gatsby (2013)

Jako začátek mě vzal, hodně vzal. Ale pak tempo postupně uvadalo a uvadalo. Něco jako když Mužík na čtyřstovce přepálil začátek :o). Obrazová lahůdka ovšem od začátku až do konce. Chvílema sem si říkal, jestli to náhodou nenatočil Burton, páč tolik barev a netradičního pojetí, to je přesně jeho styl. Leonardo je bůh. Na něj se vážně kouká uplně samo. Ať už hraje v čemkoli, dycky tam nechá pořdnej kus sebe. Tomuhle filmu bych ubral minimálně hodinu, pak by se z něj stal film, kterej by byl pro mě přijatelnej. S tímhle tempem se (ani když je to krásně barevný) 2 a půl hoďky prostě téměř nedaj vydržet.

Brendan a tajemství Kellsu (2009)

Stejně tak jako Píseň moře,tak i tohle je dokonale vykreslená pohádka. Je to uplně něco jinýho, tolik barviček, kouzelná hudba a neokoukaný děj. Co mě ale dostalo uplně nejvíc, tak ta bílá kočka, která má uplně stejný pohyby jako voravdická kočka a dokonce vydává i stejný zvuky :o). Škoda, že toho rejža nemá na svým kontě víc. Zatím sem viděl 2 kousky a dohromady 10 *. Což je ješě větší úspěšnost než u pohádkovýho dědy (Miziaky, nebo jak se ten japonskej dědula jmenuje) :o).

Lucy (2014)

Tak tomuhle já říkám pořádná splácanina několika žánrů a filmů. Sice to mělo vypadat, že se jedná o něco novýho, ale je to těžkáčórka, to ti teda řeknu. Asi "nejblíž" to má ke Všemocnému, tam se taky dal vylepšit mozek pilulkama. Akorát ten film je mnohem záživnější. Lucy je jakokdyž odfláknutá. Nejvíc stupído tam jsou asi ty rákosníci, kerý tam lítaj a všecko postřílej. Scarlet můžu, o tom žádná, ale jako Černá vdova mi sedne mnohem víc. Freeman potvrdil, že je moudrý a vyzrálý herec.