REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Ty krááááso, jo! Konečně zase pravá nefalšovaní podívaná. Tohle je doslova pastva pro oči. Nejen, že tady hodně hraje Leo a ostaní herci. Ale hlavně kvůli nádherné ukázce americký přírody. Vodopády, lesy, hory, řeky... To všechno je prolnutý dokonale zvolenou hudbou. Dějově se nejedná o nic převratnýho, ale ta kamera je natolik silná, že ani není potřeba silnýho děje. Jestli sem si myslel, že dlouho nic nepřekoná Djanga, tak mám pocit, že tohle u mě po několika skouknutích bude number one. Uvidíme jak se k tomu postaví 8 hrozných, ale něco mi říká, že western posledních x let je tohle. Wao, na tohle chci do kina, už se nemůžu dočkat! Tohle je hodně reálnej a ještě víc špinavej western. Docela obdivuju první přistěhovalce v USA. Jo a taky obdivuju Lea, kterej se celej film musel válet v takovejch humusech, je to VELIKÁN! už to mám 2x za sebou :o) /3.skouknutí/ Nedalo mi to a musel sem jít do kina, vychutnat si tenhle skvost na pořádným plátně, což se rozhodně vyplatilo a jen mě to utvrdilo v tom, že je to film přesně pro mě. Ty dlouhý záběry na jeden zátah prostě žeru v každým filmu, no a tady ještě snad víc. Mazec, jak jsou tady vyobrazený indiáni, sice sou jakoby hodný, páč chráněj svoje území, ale z pohledu diváka to jsou krvelačný bestie, který si jdou tvrdě za svým. Tom Hardy dokázal svou chamtivou postavu dokonale zahrát, sežral sem mu to a i sem ho vlastně (až na pár fakt hnusáren) chápal - jestli souhlasíš, tak mrkni :o). Leo musí dostat oskara, páč si to natáčení asi fakt užil. Není moc filmů, o kterejch musím pořád přemejšlet. Tohle je dokonalost!

Steve Jobs (2015)

Tak tohle je uplně v prdeli (soráč za ten výraz, ale nemůžu si pomoct). Spojení Boyle + Magneto, tak to sem si říkal, wáááu, to bude pecka. Věděl sem, že z tohodle životopisu se toho nedá příliš vymáčknout, ale doufal sem, že Boylovo zpracování bude mnohem lepší a záživnější než jOBS z roku 2013. Tady sem se nedozvěděl vůbec nic, pořád se tam jen kecalo, žádný super poutavý záběry, žádná rejžova originalita. Začínám si pomalu myslet, že i na Boyla padla rejžovská krize. Za prvný nechápu proč vůbec chtěl natočit tenhle film? Dyť už to tady 2x bylo a nikdy z toho nebyl žádnej fanoušky opěvovanej klenot. Za druhý nechápu jak mohl takle dojebat Magentovo umění. Páč tohle byl 100% jeho nejslabší výkon. Kam se poděla rejžova originalita spojená s vytříbenou hudbou?

Černé roucho (1991)

Já tyhle pánbíčkáře nikdy v životě nepochopím. Ty jo, proč se uplně zbytečně cpali do hlav indiánů, kteří si do tý doby v klidu žili svoje spokojený a bohem nerušený životy. Měli toho svýho Manitů a žádnej frajírek v černým rouše jim necpal do hlavy "špiritus sankti", brr. Na film sem narazil z "tagu" lodě, takže sem neměl jediný tušení, že to nebude až tak uplně vodáckej film, nýbrž misionářskej :o). Při všem, co vypustil hlavní hrdina z úst, se mi otvírala kudla v kapse, nic příjemnýho. Poprvé sem viděl ve filmu indiány, který měli místo obyčejných vigvamů opevnění. Netuším, jestli to bylo ve skutečnosti takle, ale něco mi říká, že si to někdo vymyslel, aby to ve filmu líp vypadalo. Po filmu REVENANT už mi nikdy podobný béčka nebudou uplně sedět a budu to vždycky srovnávat :o). Tohle byl slabší průměr.

Biutiful (2010)

Mazec je, že tohle je teprv můj 4 film, kde sem viděl hrát Bardema, týpka tak moc charismatickýho, až to hezký není :o). No, hlavně sem si to ale střelil kvůli režísérovi, kterej mě letos totálně dostal REVENANTEM. Biutiful není film, kterej bych někdy potřeboval nebo chtěl vidět znova. Hlavně díky strašně dlouhý stopáži, která to zbytečně zazdila, páč zas tak silnej příběh to nebyl, aby se na to koukalo 2,5 hoďky. Trochu mi to připomínalo "Na dno vášně", vůbec ne dějem, ale takovou tou rozvleklostí a ucamraností. No, dal sem to do konce bez usnutí a na jeden zátah, což hodnotím pozitivně. Tohodle rejžu budu rozhodně sledovat, páč je to tak jako tak unikát. Ale už se těším do kina na Zmrtvýchvstání, což bude teprv orgáč jak cyp! :o)

Dítě džungle (2011)

Hezký plynulý a hlavně pravdivý příběh doplněný podmanivou hudbou. Je v tom všechno, dobrodružství, láska, smrt, prostě jako v každým správným příběhu. Celkem mazec sledovat Německou rodinku, která se rozhodla žít v době kamenné mezi domorodci, kteří řeší uplně jinačí věci než-li my. Na tenhle život to chce mít pořádnou kuráž a odhodlání opustit standart. Hodně dobrej byl taky kontrast mezi džunglí a Německem, když třeba malí němčouři poprvé viděli sníh, tak to byla bžunda :o). Ke konci film zasáhnul i emoční sektor. K dokonalosti tomu přece jen něco chybělo, ale na tenhle kousek jen tak nezapomenu...

Room (2015)

Pořádná psycho forsáž, jen co je pravda... Opravdu originální scénář, kterej se jen tak nevidí. Filmů o únosech je celkem dost, ale že by do toho byl někdy zataženej další prcek, v tomto případě přímo syn unesené, který 5 let nepoznal nic jinýho než cimru 4x4 metry... Mazec! Něco mi říká, že si tenhle film odnese oskara za nejlepší film. U mě teda jasně Zmrtvýchvstání, ale tohle přesně ten tip filmů, který oskary vyhrává. Při útěku z roomu mi bušilo srdce jak o život, mazec. Hlavní síla tohodle kousku spočívá v psychologio postav, která je vážně vydařená. No, a abych si i trochu rejpnul, tak mám pocit, že by z takovýdleho prostoru určitě bylo slyšet volání o pomoc. Taky si myslím, že to střešní okno nebylo až zas tak vysoko, že by se nedalo rozjebal a pomocí postavený postele uniknout. Ale to sou jen zbytečný špekulace :o) Co se mi líbilo asi nejvíc, tak vysvětlování 5ti letýho kluka, jak funguje dnešní Svět a jaký je to bejt nejen v 4x4 roomu.

V srdci moře (2015)

Před dvěma rokama natočí Rivaly, jeden z nej filmů vůbec no a o dva roky po tom takovejhle průměr. To mi řekni Rone, jak můžeš mít takový výkyvy? Hodně dlouho trvalo, než sem se k tomuhle vůbec dostal, pořád se to nějak odkládalo. Čím se to víc odkládalo, tím sem byl víc nabuzenej, páč sem se těšil nejen na samotný film, ale i na Thora. No a když to přišlo, tak mě to jak jinak než zklamalo :o(. Totálně nepřehledná kamera, všechny akční záběry byly prostě divný a nebyly vůbec zřetelný. Dál bylo fakt hodně vidět, že se to točilo na modrým plátně, vůbec sem těm záběrům nevěřil. Taky sem se vůbec nedokázal vcítit do postav, prostě ani jedna mě nepřirostla srdci, bohužel ani Thor. No a samotný děj, ten docela ušel, ale zpracování mě fakt vůbec nebralo. Co se týče kosatek, tak Zachraňte Wiliho dává tomuhle těžce na frak :o)

Kokot a perly (2006)

Tenhle dokument mi nepodal žádné nové informace o seňorovi Závišovi, takže z toho důvodu hodnotím 4 hvězdičky. Koncertů i CD mám za sebou vela, takže by se dalo vlastně říct, že Záviše hodně můžu. To co dělá, dělá hodně dobře a originálně. Palec nahoru i pro tvůrce dokumentu, je to sice hroznej šit (kamera, rozhovory a střih), ale snaha určitě byla. Jo, vlastně mi dokument přinesl něco nového. Už aspoň vím, o čem zpívaj Visáči ve Známce Punku - hrála v kapele s Jardou Švecem :o). Tak Jarda Švec tady párkrát něco řekne :o)

Spotlight (2015)

Kvalitní prácička, co se týče natáčení, tak hlavně co se týče odvedené novinářské práce... Kdyby nebylo těchto lidí, flanďáci by se dál spokojeně uspokojovali se svejma ovečkama, brr. Film mi dost připomíná Zodiaca, asi to bude tím Ruffalem (Hulkem), kterej je sympoš. Supr je, že ačkoli se ve filmu vyšetřují flanďáci, tak ani jeden se nedostal do záběru kamery (o nich bez nich :o) ). Herci na jedničku a skvěle zvolení. Na konci filmu je tam výčet Světových měst, kde řádili tihle úchyláci, ani jedno nebylo v ČR, což je dobrý! Já jim každopádně děkuju za novej státní svátek, ale všecko ostatní co dělat je pro mě oničem...

Pozemšťan (2007)

Bla, bla, bla, bla, bla, bla, samý kecy, samý kecy, pořád kecy, pořád kecy, bla, bla, bla... A takle bych mohl pokračovat až do poslání :o). Uplně zírám, jak je tento film vysoko v žebříčku oblíbenosti. Asi si tam hodně lidí chce dát něco, aby to vypadalo moudře a inteligentně. Téma, ok tohle bych bral. Ale samotný zpracování, to byla strašlivá nuda, která by uspala i naspídovanýho technaře. Jasný, je tam spousta "hlubokejch" úvah, ale vůbec nic pro mě. Mazec, že třeba 8 hrozných se taky vlastně odehrává v jedný místnosti a taky se tam vlastně jen kecá a při tom je to parádní film, na kterej sem čuměl jak na trní. Tohle je fakt slabota. Jo a viděl sem to s českým dabingem, kterej byl ještě hroznější než tenhle film.