Václav (2007)

Konečně po delší odmlce další kvalitní český film. Ondřej Trojan opět dokazuje, že je momentálně nejlepší tuzemský herec. V roli mírně retardovaného Václava obstál na jedničku. Nádherné a zajímavé záběry dávají filmu velikou sílu. Např, když Václav porouchá ještěrku tím, že ji vysune na max a pak na ní leží. Mimochodem, do téže ještěrky vystřelí vrátný a Václav mu na to řekne, já za to nemůžu :o). Mnoho detailů se dá najít v tomto výborném filmu.

King Kong (1933)

Na svojí dobu bravůrně natočený film. Skvělá hudba a o efektech cca 75 let starých ani nemluvě. Zkrátka a jednoduše je to klasika, která by nikdy neměla zevšednět.

Policejní akademie 3 (1986)

Po prvním dílu je trojka moje nejoblíbenější... Neskutečně moc film oživily nové postavy a to kadet Sweetchuck a kadet Zed. Pokaždé mě rozesměje jak tito dva nováčci spolu sdíllí společný pokoj :o). Závěrečná honička na skůtrech se mi vždycky líbila a líbit bude. Stejně si tak nějak pořád říkám, jak je možný, že se mi to pořád tak líbí...Nu což, musím letět, mám něco rozjednanýho v Modré ústřici, tak zatím :o)

Policejní akademie (1984)

Gaga, tenhle kousek se prostě povedl. Od začátku do konce je to jedna velká sranda, která podle mě ovlivnila mnoho a mnoho dalších komedií. Kéž by všecky komedi sahaly alespoň do půlky Mahoneymu a spol... Já měl teda vždycky nejraději Jonsona (průkopníka beatboxu :o)) Každá postava, ať už dobrá či zlá je prostě cool. Tento film mě bude bavit vždycky, je to krásná vzpomínka na mladé časy :o)

Nekonečný příběh (1984)

Už je to dlouho, co jsem naposledy viděl tento příběh a musím říct, že je to paráda i po těch dlouhých letech. Tomuhle říkám opravdové fantasy, na které se většina zfilmovaných dílů HP a jiných prostě nehrabe ani s tak dokonalými efekty. Film nakopne a ukončí dnes již legendární píseň. Co bych chtěl vypíchnout, tak rozhovor Atreje s pánem temna, první setkání s Falkem a závěrečný průlet nad celým světem fantazie. Tenhle film je klasika, která nikdy nezestárne a já se na něj vždycky rád podívám...Velká škoda dalších dvou pokračování, ale prachy jsou prostě prachy :o)

Vynález zkázy (1958)

Zlatý český ručičky. Vůbec nechápu, kam na ty nápady Zeman chodil, ale je to něco neuvěřitelného... Prakticky každý záběr je originál. Celý film doprovází neméně originální hudba. Klobouk dolů před člověkem, který navždy takto ovlivnil dějiny filmu. Víc nemám slov, brávóóó

Poklad na Stříbrném jezeře (1962)

Tak tady jsou, legendární postavy našeho mládí. Old Shatterhand a Vinnetou. Bílý muž, jenž přešel velikou louži, aby na divokém západě našel svou novou vlast a vykonal hrdinské činy, které mu vynesly nesmrtelnou slávu. A poslední náčelník Apačů, na kterého už doléhá stín tragiky jeho národa, ale který bez váhání nasazuje život, má-li se dopomoci právu k vítězství. Tož vydejme se na pouť nekonečnými dálavami amerických prérií, hlubokými údolími i po vrcholcích vysokých pohoří. A prožijme s nimi veliká dobrodružství a nemilosrdné boje za čest a slávu .......................................... První a zároveň i nejlepší natočená Májovka. Absolutní klasika...Tento film bych doporučil místo povinné četby ve všech školách. Nádherný pohled do tehdy ještě pannenské přírody. Souboj dobra proti zlu se vším všudy. Kultovní hlášky a nezapomenutelné okamžiky doprovázené dnes již legendární hudbou... To vše v sobě skrývá Poklad na Sříbrném jezeře.

Ozzy Osbourne: Live & Loud (1993) (koncert)

Parádně sestříhaná koncert ze dvou koncertů. Taký malý náhled pod pokličku Ozzyho a fanoušků. Zakk ve formě jako vždy a obecentstvo? Tomu říkám nářez!!! Ozzy je "největší" zpěvák všech dob.

Guns N' Roses: Welcome to the Videos (1998) (hudební videoklip)

Videoklipy od rockové legendy GnR. Gáni jsou kapela, která má zajímavější klipy než většina skupin. Např. Don´t cry, či November, kdy Slash dává sólíčko před kostelíkem. Anebo u Estranged, když Slash pří sóle vyjíždí mořské hlubiny, vždy originální a líbivé.

Guns N Roses: Use Your Illusion II (1992) (koncert)

Ačkoli jsem velký fanoušek této legendy, tak mě koncert příliš neoslovil. Každý z účinkujících zde má své předvádění a celý koncert tak působí velmi utahaně a zdlouhavě. Nemá to patřičnou šťávu jako v začátcích, kdy Axl skákal do lidí co to šlo. Japonské publikum je též velmi nudné, žádní pekelníci...