Zázračná planeta - Série 1 (2006) (série)

Tento seriál nemá chybu. Narozdíl od ostatních přírodopisných snímků se v této dokonalosti objevují záběry, které doslova vyrážejí dech. Hudba naprosto doplňuje úžasné záběry naší planety. V prvním díle a i průběžně v dalších se objevují záběry z neméně velkolepého filmu Earth. S dalším a dalším dílem se dozvídáme o naší planetě věci, o kterých jsem alespoň já, neměl ani páru. Tento seriál se nemůže a nedá srovnávat s ostatními přírodopisnými kousky, je to absolutní rarita. Způsob natáčení, kdy se během chvilky staneme svědky např.růstu rostlin, či zbarvení japonských stromů, atd...A nebo obráceně, kdy se kamera zpomalí a my vidíme záběry jak takový žralok loví své kořisti.Každý díl je dokonalý a originální a ten kdo tvrdí, že je tento seriál stejný jako všechny o přírodě, se hrubě mílí...

Simpsonovi (1989) (seriál)

Nejveselejší kreslená fámílie. Seriál mám hodně zmaknutý, je to špička a nikdy tomu nebude jinak. ALE bohužel, od zhruba 12. série kvalita nezadržitelně klesá. Bojím se toho, co bude se seriálem za takových deset let. Houmr už není ten starý Houmr, má pramálo společného s postavou, která "udělala" tento seriál. Je to opravdu velmi smutné dívat se jak se moje nejoblíbenější seriálová rodina blíží odpadu...:o( Ten však nemůžu nikdy dát, protože Simpsny ber do 12. série, kdy je to opravdu můj nej seriál.

Anděl Páně (2005)

Jedna z těch lepších nových pohádek. Ale Anděl Páně se nemůže vyrovnat starým klasikám. Kam jen se poděly naše staré výborné pohádky? Ivan Trojan opět skvělý, ale jinak nic převratného. Snad jen Ježíšku, ne že zase přijdeš od Jidáše s brekem.

Ecce homo Homolka (1969)

Jedna z nejpovedenějších českých rodinných veseloher. Naprostá klasika, kterou by měl aspoň jednou vidět každý. "Jestli si ten fotbal nevybojuješ, tak si u mě mrtvej Homolka". A nebo " takle padnul tatínek, nééé, táákle padnul tatínek". Při každém podívání se směju, že se za břicho popadám :o). Kam se na to hrabou americké "komedie" .

Hry bez hranic (1965) (pořad)

Atosjó re, a jedééém .Nejlepší soutěžní pořad, který kdy bežel v televizi. Kam se na to hrabe otec Fura s paklíčem :o) , i když zrvona tihle dva týpci válí...

Městečko Twin Peaks (1990) (seriál)

Seriál, který mě naprosto strhnul svojí atmosférou. Je to typická Lynchovina. Zamotané příběhy, velmi podivné postavy, mnoho a mnoho nevysvětlených věcí. Velká škoda, že nebyla nikdy natočena třetí série, ale i kdyby se tak stalo, určitě by i po ní zůstalo ještě spoustu záhad. Lynch klade velký důraz na atmosféru a to dělá velmi dobře, protože tak jako on to umí jen velmi málo režisérů, velmi málo.

Statečné srdce (1995)

Tento historický velkofilm už nemůže být nikdy překonán. Mela Gibsona musela políbit můza geniality. Film se ani na chvíli nezastaví, nemá ani jednu slabinu. Tímto filmem se Gipson navždy zapsal zlatým písmem do filmové historie. Velkolepé bojové scény, zrada, přátelství, láska, to vše v jednom ohromujícím filmu. Pravda, z historického hlediska to není až tak úplně objektivní, ale co? Spolu s filmem je i jeho soundtrack též dokonalý. Záverečná poprava je neskutečně dojemná, ostatně jako celý tento klenot...Třikrát díky!!!

Agent bez minulosti (2002)

Yes. Konečně důstojný nástupce špionážních filmů, tentokrát bez agenta 007. Celý film je natočen s takovou precizností, že strká svého "konkurenta 007" hluboko do své kapsy. Narozdíl právě od 007 je Bourn naprosto reálný a tím diváka(nebo alespoň mě) vtáhne hlouběji než Bond. Jen si představte, že se probudíte na lodi s dvěma kulkama v zádech a nevíte vůbec nic... Postupně s hlavní hrdinou, odhalujeme jeho identitu, které se musí děsit i on sám. Jen mi přišlo trochu zbytečné ten skok z 5.patra dolů schodištěm, to jediné bylo moc. Jinak honička v "maluchu", bitka v pokoji a přestřelka na farmě fakt pecka. PS: Film obsahuje dvě prošláplá kolena a proto není vhodný pro slabší nátury :o)

Bournův mýtus (2004)

I přes to, že trilogie vyměnila svého režiséra, si film udržel, né-li ještě o malinko pozvedl svoji kvalitu. Skvělý indický začátek, který v Bournovi probudil už téměř spícího obra, nenechá klidným nikoho. Tentokrát se ve filmu objeví i pořádný záporák Karl Urban, který podle mě mohl dostat o trochu víc prostoru. Brian Cox perfektně tahá za nitky a svou roli "padoucha" zvládá též na jedničku. Na filmu je velice pozoruhodné množství střihů, které film neuvěřitelně nakopávají směrem kupředu. Není čas ani na minutku nudné pasáže, co minutku, ani vteřinu. Málokterý film mě dokáže vtlačit do křesla takovýmto způsobem. Závěrečné taxíková honička byla možná už trošku moc, ale i to se v pohodě dalo. PS: Ve filmu nebylo zaznamenáno prošláplé koleno a tudíš je vhodný pro slabší nátury :o)

Bratrstvo neohrožených (2001) (seriál)

Brrr, tak takhle nějak musí vypadat pravé peklo... Žádné zbytečnosti, žádná hra na city, jako v mnoha válečných filmech. Kamarád ti umře před očima a ty musíš bojovat dál a uchovat si alespoň malou naději na svoje přežití...Nikdy bych nechtěl a přece jsem díky tomuto skvostu byl alespoň trochu ve válce. Nejdrsnější muselo být jednoznačně bránění linie v tuhých podmínkách v Ardenách. Seriál nemá jedinou chybičku a má neuvěřitelně velkou "koukatelnost" a to i v dílech, kde se už nebo ještě nebojuje. Možná jediné co mi tam příliš nesedělo byl David Schwimmer alias Ross z přátel, ale taky se to dalo :o)