Cesta do fantazie (2001)

Příběh malého děvčátka Chihiry, která se jakýmsi podivným omylem dostane do světa fantazie. V tomto světě nebo spíše ve velkých lázních se z vystrašené, nesamostatné a nešikovné holčičky stává pravý opak. Jedná se o skutečný a nefalšovaný úlet do světa, ve kterém vůbec neváhejte popustit fantazii uzdu :o). Bylo to moje první setkání s japonským kresleným filmem a byl to opravdu silný zážitek. Doporučuji soundtrack k tomuto filmu, je stejně velkolepý jako celý film. Všem, kdo nemají ještě zkušenosti s podobnými filmy doporučuji začít právě s Cestou do Fantazie…

Bourneovo ultimátum (2007)

Tak to bysme měli. Jednoznačně nejkomplexnější a nejsvižnější trilogie, která kdy byla natočena. Akce střídá akci, stejně jako u předešlých dílů není ve filmu hluchého místa. Místy mě teda ty neustálé střihy už trošku , ale opravdu jen trošku vadily, ale to je prostě Bourn. Všechny tři díly hodnotím naprosto stejně, protože prakticky naprosto stejné jsou. Damon se touto trilogií dostal konečně mezi herecké velikány, přestože v tomto díle nemusel prošlápnout ani jedno koleno :o). Greengrass potvrdil, že je opravdový mistr střihu, páč to se vidí opravdu jen málokdy. Trošku se obávám, že jeho další filmy nevystoupí z Bournova stínu... Ten konec byl absolutně vychytanej! Teď si asi na uklidnění pustím Fontánu :o)

„Marečku, podejte mi pero!“ (1976)

Naprostá dokonalost...Každá scénka z tohoto klenotu je nezapomenutelná. Asi ani nevím o filmu, který by byl více prošpikovaný tolika legendárními hláškami. U mně je to top : Plho, tak tebe taky pozvali? Ne, já jdu do latiny, ale asi se mu na to vykašlu, je to pořád samý laudó, laudáre a co já s tím ve šroubárně...:o) / Seš nějákej zelenej./ Tak vidíš Hustoles, nám se nevěří. / A nebo jak příjde Sovák do řiditelny a vysvětluje, že k tomu byl přemluven/. Tento film nikdy nezestárne, to je více než jasné. A ještě si musím neodpustit poznámečku: Když né tomuhle 4* a víc, tak čemu? Co rkubicka, tohle je taký z jiný doby jako MASH?(to jen tak, nic ve zlém) :o)

Sedm statečných (1960)

Wester, který patří ke špičkám svého druhu. Krásně ztvárněné jednotlivé charaktery všech "statečných" doprovázené fantastickou a zaslouženě odměněnou hudbou. Kdo neviděl, neví co je western... Skvělá scénka kdy první dva stateční přijedou na ranč, kde Bronson štípe dříví. Nesmím zapomenout na velmi charakterního hlavního banditu v podání nenapodobitelného Eliho Wallacha.

Terminátor 3: Vzpoura strojů (2003)

Po dalším (třetím skouknutí) musím přecijen tu jednu hvězdu ubrat. Tento film se neměl nikdy natočit, protože nejspíš odstartoval něco, co už půjde velice těžko zastavit. Zajímalo by mě, co na toto a i další pokračování říká James, který stvořil tento klenot. Samotný film, je pouze velká akční jízda, ve které se efekty rozhodně nešetří, ale po pravdě, je to sakra Terminátor a to musí být vždy něco víc než-li jen průměrný akčňák. Jediné, co stojí za zmínku je konec, kdy si John uvědomí, že tomu všemu prostě zabránit nešlo. Bohužel nešlo zabránit tomuto, ale i dalšímu pokračování... :o(

Kriminálka Las Vegas (2000) (seriál)

Poměrně zajímavý seriál, má tu výhodu, že na sebe navazuje jen velmi zřídka, takže když se pár dílů vynechá, vůbec nic se nedějě. Kvalita seriálu klesá s přibývajícími díly, ostatně jako u většiny seriálů. V porovnání s Miamy a NY je Vegas jednoznačně nejlepší a "nejkoukatelnější". Samozřejmě se zde najde pár neskutečných blbostí (v célém prostoru kanceláří a laboratoří je tma jak v pr..., na místě činu si všichni svítí baterkami, místo toho, aby si prostě jen rozsvítili. Jejich zoomování bych chtěl mít, dokáží přiblížit a zaostřit úplně vše.) Je toho určitě dost...Českému kriminalitovi z toho můžou hrůzou vstávat vlasy, ale běžným konzumentům se to prostě líbí.

Hra (1997)

Po druhém skouknutí musím jednu hvězdu přecijen ubrat. Fincher je bezpochyby mistr atmosféry, celý film si ji udržel, ale nějak mě prostě nedokázal uplně vtáhnout do děje. Možná mi tam chyběla trošku kvalitnější hudba (nic proti klavíru, ale celý film prostě neutáhl). Od Douglase bych též čekal krapet lepší hraní. Na to, že to byla one man show, kterou scénář vyloženě tlačil na oskara, z role mohl Douglas podlě mě vymáčknout mnohem víc. Každopádně je to velice kvalitní film, který mě bavil a u kterého jsem se ani chvíli nenudil. PS: Ten konečný skok mi už přišel opravdu trošku zbytečně přehnaný...

Černý jestřáb sestřelen (2001)

Tak takhle asi vypadá skutečná válka. Drsný, nekompromisní a velmi realistický film. Ridley Scott je skutečně jedinečný režisér. Ale díky němu se asi nikdy nepodívám do Afriky. Při scéně kdy afričani svlékají mrtvé vojáky, kteří do posledních chvil bránili vrtulník, jsem je nenáviděl. Takovéto emoce u mě nedokáže vzbudit mnoho filmů...Spočítá někdo počet výstřelů, jestli ano, tak má u mě panáka :o) . Super komentář od jilda. Ještě bych si dovolil zvlášť ohodnotit sountrack. Je to fantastické, lepší jsem asi zatím neslyšel. Jednoduše dokonalost!!!

Dannyho parťáci (2001)

Jou jou. Asi se nenajde jediný člověk, který by této sympatické partičce zlodějíčků nefandil od začátku do konce. Až ďábelsky charismatický Danny Ocean to na plátně rozbalil nevídaným způsobem. Společně s Bradem a dalšími mě opravdu velmi bavil. Super na filmu je, že nám režie představí plán, ale zdaleka né úplně celý, takže když jsem myslel, jasný, jasný, už to mám, tak i mě Danny pořádně převezl... Přiznejme si, kdo nepřemýšlel, jak voni to vlastně s těma policajtama udělali :o). Až na tu Julii to je bez chybičky, nemůžu si pomoci ale mně ta ženská prostě nesedí, podle mě prostě neumí... PS: taky jste si všimli u stolu Bobbyho Sixkillera? :o)

Simpsonovi ve filmu (2007)

Tento film jen potvrdil neustále klesající kvalitu seriálu. Stejně tak jako nové série je to přehnané a nemá to, kromě hlavních hrdinů, nic společného se starými dokonalými díly. Ani nevím proč 2 hvězdy, nejspíš kvůli nostalgii.