Ledové království II (2019)

V tědlech těžkejch dobách není nic lepšího, než si dát v sobotu k obědu speciální bramborák a pak se mrknout na vopravdickou pohádku :o). Sem moc rád, že si to udrželo stejnou kvalitu jako jednička. Trochu mi předek kazil dojem fakt, že Frozen je na každým dětským tričku, že je to obrovskej fenomén. Naštěstí se tahle reklama a to všecko nedostalo do filmu a film si udržel velmi vysokou laťku. Příběhově je to moc pěkný a co se týče obrázků, tak je to naprostá fantazie. Já osobně bych tam nerval tolik písniček, ale to už by pak nebyl muzikál :o). Sem spokojenej a aspoň na pár chvi sem zapomněl na to, co se teď d+je venku za oknem (díky právě tomu bramboráku :o)) ).

Párty Hárd (2019)

No, ale ovšem toto... :o). Jako, asi sem byl připravenej na dost věcí, ale i tak mě film totálně rozseknul :o)). Párkrát sem se fakt pořádně zatlemil, páč to prostě nešlo jinak. Tenhle film rozhodně nedoporučuju dívkám, tohle nebude rozhodně jejich šálek kávy. Doporučuju lehce perverzním kámošům jako např.Kašpimu a celý ČJV? :o)). Originální a i dost nechutnej příběh, kterej je zakončenej pořádně tvrdou párty :o). Asi nejvíc sem se řezal u vztahu otce a syna u jetnotlivejch klučinů. Rozhovory s realnejma "smažkama" sou taky celkem vydařený nebo tím tlustým cigánským vařičem perníčku :o). A nejlepší na tom všem je, že tenhle rejža se jmenuje stejně jako můj spíš už bejvalej "kámoš" Socka z Prahy :o)

Blíženec (2019)

Jediný, za co bych dal takle nízký hodnocení, tak jsou ty divný rvačky. Divně zrychlený a tím dosti nepřehledný. Jinak moc nerozumím tomu že to nemá ani 6O voltů...Asi jmám slabost na tohodle ušatýho černocha nebo nevím, ale já byl od začátku filmu napjatej a zvědavej jako malej kluk. Dějově mi to přišlo taky dost originální, přecejen bojovat proti svému klonu, to není uplně denním chlebem americkejch filmů... Ve Smithově terminologii by se to klidně mohlo jmenovat " Já, klon" :o)

Nebohá paní Pomsta (2005)

Ajajajaja, tak tohle šlo naprosto mimo mě. Ale fakt jako uplně. Přiznám se, že sem to ani neměl odvahu a chuť dokoukat, páč mě to přišlo tak strašně o ničem, že by ta hodina dokoukání byla totální ztráta drahocenýho času :o). Možná, že mě nalákalo vysoký hodnocení a to, že je to krimi thriler(aspoň podle škatulek). Kdybych to měl zaškatulkovat, tak asi tam, kam patřej dvouhodinový nudy... No, zkusím ještě pro jistotu jeden film od tohodle rejži, třeba se vokáže v lepším světle :o)

Michael Collins (1996)

Vrah, který téměř sjednotil Irsko... No, to sem asi krapet přešvihnul, ale člověk, kterej založil IRA a dával vraždit "nevinné" anglické vyšetřovatele, asi nebyl uplnej svatoušek. Nicméně se nesmazatelně zapsal do dějin tohodle ostrova, ve kterým to vřelo ještě do nedávna. Kdo má rád irskou historii, tak rozhodně doporučuju. Neměl sem samozřejmě ani šajnu o tom, kdo tenhle člověk byl. Po skončení sem si ještě něco přečetl, abych si to sjednotil a teď už můžu říct, že o novodobý historii irska vím uplně všecko :o)). A teď vážně... Herecky je to víc než nadupanej film a přesto je to film, o k terým se podle mě hodně málo ví. A to tady hraje dokonce i samotná Julia Robersts, kterou teda můžu asi jako hodinovej štěkot uvázanýho psa před obchoďákem :o). Film je natočenej celkem chytlavě a místama hodně originálně. Leč už sem viděl mnohem lepší kousky o tomhle ostrově, kterýmu se tuším taky říka "hovno"anglie :o)

Richard Jewell (2019)

Co se týče filmařiny, tak nemám co bych vytknul. Clint prostě tyhle lidský příněhy umí točit, to se musí nechat. Na druhou stranu si říkám, že 89 letej frajer, kterej si může točit a dělat co chce, nenatočí nějakej svůj poslední (pořádně nadupanej) majstrštych. Tohle je fakt pěknej film, u kterýho sem kupodivu neusnul (a to sem měl 1.den po perfektní dofče v Rakousku). Ale prostě mi ten příběh přišel sice silnej, ale né zas tolik... Ani mi nebylo líto toho tlouštíka, spíš mi bylo líto toho právníka, kterej s ním musel řešit jeho zapeklitou situaci. No, všechno to nakonec dobře dopadlo a tlouštík pak v klidu umřel ve 44 letech na zástavu srdce...

Metro Manila (2013)

Jak by řek můj děda : "No, do prdele chlapi" :o). Měl sem a to, že se konci filmu jakej je v Shawshanku nejde vyrovnat, natož ho snad překonat. Ovšem tenhle konec filmu se tomu rozhodně vyrovnal, možná ho dokonce i překonal. Neskutečně precizně vymyšlený. Celej film od začátku napínavej a naprosto mě vtáhnul do děje. Na to, že se jednalo o jakousi Filipínskou rodinku, tak mě to fakt hodně vzalo. Celkem úsměvný se dívat na tváře lidí, kteří jsou šťastný z toho, že otočej kohoutkem a teče voda. Pro nás naprosto běžná věc a pro ně v podstatě zázrak... Atmosféra famózní a lehce depresivní. Tak trochu mi bylo od začátku jasný, že tohle prostě nemůže skončit dobře. No, a ten konec. Ten už sem hoooodně dlouho takovej neviděl. Fakt majstrštich. 2. film od tohodle rejži a druhej 100%. Tak zkusím další a jak by řek taky můj děda (kterej už je pár měsíců na pravdě bóží) "budeme vidět" :o)

Trojí hranice (2019)

Začátek vynikající... To když jeden borec dává do kupy partu bejvalejch elitních vojáků. To sem si říkal, že je to fakt moc dobře postavenej film. No, ale postupně, když se jim začně hroutit jejich jinak dokonalej plán, tak se z toho spíš stává fraška. JE teda mazec, že vůbec jeden z nich odešel na věčnost, což se v americkejch filmech moc nevidí. Konec už připomínal spíš Fidlovačku, aneb žádnej hněv a pěknou sračku :o). No a do toho brečící děŤátko z vedlejší místnosti :o)

Motýlek (2017)

Dlouho trvalo, než sem se odhodlal k tomuhle rejmejku. Jako originál je jeden z nejlepších "Vězeňských" filmů ever. O to mi asi trvalo dýl, než sem se na tohle mrknul. Co mě naopak lákalo hodně, tak ústřední dvojice- Hunnan a "Fredie" Malek. A můžu říct, že tihle dva sou fakt borci. Proradný jeptišky opět nezklamaly :o). Oproti původnímu filmu tohle dopadlo vlastně celkem dobře. Bylo tady víc akce a dobrodružství, ale na origoš tohle nemá, leč se tomu aspoň kousek přiblížilo...

Generál (1998)

Hodně netradiční film. Škoda, že už od začátku člověk ví, jak tenhle podivnej životní příběh skončí... No, jak jinak :o). Herecký obsazení hodně na úrovni. Ale celkově sem to spíš jako vážnej film bral jako komedii, i když se to natočilo podle pravdy. Všechny ty nápady hlavního hrdiny jak vyjebat s policajtama sou fakt na úrovni. Asi nejvíc jak ho sledovali, tak poručil svejm kumpánům, aby od něj z baráku odešli s kuklama a benga pak nevěděli koho sledovat :o). Nebo jeli tak daleko autem, dokud jim nedošel benoš, ten si pak dolili z kanistru a benga kanistr neměli :o). Ale jako docela slušná podívaná...