Jumanji: Další level (2019)

Ty jo, tak nevím, čím to bylo, ale líbilo se mi to o celkem velkej kousek víc než jednička. Asi to bylo tím, že se tady objevil Danny DeVito, kterej se převtělil do D.Johnsona, což je fakt originální nápad, no a taky ten černoch ze Smrtonosný zbraně.První hoďku sem se fakt hodně bavil. Je to taková ptákovina, která si na nic nehraje, sama o sobě ví, že to je jednoduchej film, ale tvůrci si v tom očividně libujou. KOnec už krapet zvážněl a tím to pro mě šlo krapet dolů. Tenhle rja se očividně věnuje pouze komediím, což sice není uplně můj žánr, ale tohle mi celkem bodlo :o).

První zrádce (2019)

Hodně talijánskej film, jen co je pravda. Cosa Nostra, o tom asi každej trochu slyšel, ale pořádně sem nevěděl s kým mám tu čest. No a tenhle film mi toho docela dost prozradil, hlavně teda jak se tato mafiánská organizace začala rozpadat. Asi to tam funguje pořád, ale díky "prvnímu" zrádci se jejich počet členů značně zmenšil. Tuším, že 366 zatčených, což je teda mazec. Film je na můj vkus hodně ukecanej, i když ta svižná italština je k popukání :o). Taky je na můj vkus o hodinu delši než by měl bejt. No, na kino je to zbytečný, ale takle si to pustit na 2x doma je celkem v klidu. Podobnejch filmů je celkem málo, takže pokud si chceš udělat vejlet do talijánský mafie, neváhej :o)

Národní třída (2019)

Není zrovna uplně běždný, že si dám českej film, nedejbože na český filmy chodit do kin. Proč taky, když tam nejsou žádný efekty a když si tohle vychutnám doma mnohem líp než v kině :o). Tohle je film o plešounoj, kterej má jedno obrovský tajemství. To je pravděpodobně scénáristickej majstršich, kterej je tak údernej asi jako lev na sněhu. Prostě závěrečná pointa uplně o ničom. Příběh, no dejme tomu, na český poměry bohužel žádný překvapení. Nechápu, že se v čr točí takovejch filmů a jen zlomeček z nich, zpravidla jeden nebo max.dva za rok stojej za něco. Tohle je bída a českou kinematografii rozhodně nic podobnýho nepozdvihne :(

Drahokam (2019) odpad!

WTF? Tenhle film začínal tady na cca 80%, tak sem po něm celkem dychtil. No, včera sem to vyzkoušel a strašný, hrozný, děsný a hlavně příšerně nudný. Pořád se tam jen kecá a kecá a nic se tam neděje. Ani na chvilku tam nikdo nezavře tu svou nevymáchanou hudbu :o). Hudba, tak to je snad ještě horší než celej příběh, ta mě doslova drala nervy. Dal sem tomu cca hoďku a čtvr a když se tam po týhle době vůbec nic nedělo, prostě sem to vypnul a už to nikdy nechci dokoukávat. Podotýkám, že to nemá nic společnýho s tím, že nenávidím Sandlera...

Gentlemani (2019)

No, ty kráso, tak tohle se mi trefilo přesně do noty... ANo, čekal sem to ,páč od Ričího prostě žádný srágory nečekám, ale že to bude až takováhle pecka, to mě hrozně příjemně překvapilo. Titulky naprosto famózní, kam se na to hrabe 007. Hudba geniální, možná až na ten rep, kterýho tam byla sice jen jedna písnička, ale já to prostě nemůžu vystát. No, ale příběh a hlavně hlavní vypravěč - Grant, to je neskutečný. Tyhle anglický gangsterky sou prostě přesně filmy pro mě. Sem moc rád, že to dávali v Centrálu, páč v Cinestáru to asi ani nebude. Užil sem si to hrozně moc a něco mi říká, že sem na tom nebyl naposledy. Fakt všecko přesně podle mýho gustaf :o). Aaa, tak koukám, že to v cinestáru davaj taky :o))

Profesionálové (1977) (seriál)

Včera sem se vrátil z kina (Gentlemani) a ještě sem nechtěl chrápat, tak sem si sednul k TV a hle, dávali na jedničce tohlencto :o). Jako, neviděl sem snad 20 let ani jeden díl. Heebie Jeebie maj v jednom songu pár hlášek z tohodle filmu, tak mě celkem navnadili, no a včera to asi bylo znamení. Znělka asi největší údernost :o). Co se týče příběhu, tak je znát, že to má pořádný ďoury ve scénáři, kterých bych si za mlada nevšimnul, ale teď už to vidím tak nějak jinak. Líbí se mi, starej styl přestřelek, jednou kulkou někoho trefí a hned je v tu ránu mrtvej, žádný zdlouhavý umírání a řeči před koncem, prostě střela do břicha a hned smrt :o). JAko ve Vinetůoj :o). Bodí a Dojl sou borci a ten jejich šéf Kauli taky... Ale nejsem si uplně jistej, esi se k tomuhle někdy ještě vrátím, páč přecijen dnes už se točej krapet lepší seroše :o)

Maják (2019)

Hodně velká psychadélie, jen co je pravda. Jako, čekal sem přesně něco podobnýho, když sem viděl trailer... Film se nejvíc opírá o herecký výkony, který sou opravdu jedinečný. Od Defoa se to dalo čekat, to je ostřílenej pardál, kterej je v hereckým nebi. Ale co mě překvapilo, tak "mladej" Pattinson, kterýho sem znal hlavně z Twilightu a Krále. Ten mě hodně překvapil, vypadá to, že tu máme další budoucí herecký eso. No, možná škoda, že to je černobílej film, zas na druhou stranu ta černobílá tomu dodává tu psychadélickou atmošku. Inu, když se sejdou dva borci na jednom majáku a maj tam neomezený množství chlastu, tak to asi ani jinak než takle skončit nemůže. Není to rozhodně film pro každýho a asi už vůbec ne pro holky, které mají rádi Pattinsona z Twilightu :o)

Prokletý klub (2009)

Ale jo, příjemná oddychovka z netradičního prostředí... Fotbal je sice celosvětovej fenomen a tak je divnější, že filmů z fotbalovýho prostředí je poskromnu. Nejvíc na tomhle kousku mě bavily dobový záběry hry a k tomu čistokrevnej anglickej punk :o). Jinak to o fotbalu bylo celou dobu, nebo spíš teda o dvou neslučitelných trenérech. Ale záběrů ze hřiště tam bylo hodně málo, takže to nemělo jak gradovat a jak bejt napínavý. Každopádně filmek potěšil a M.Sheen jak by smet. Stejně má tenhle chapík zajímavý role... Asi nejvíc u mě zatím TRON LEGACY jakožto úchylnej vládce baru :o)

Na nože (2019)

Hmm, tak kde začít? Asi tím, že mě celkem dost lákal Kapitán Amerika a James Bond. Dál to sou taky velký persóny, ale tihle dva borci mě lákali nejvíc. Další jméno - rejža, kterej udělal předposlední Star Wars. No a jako poslední mě lákalo spojení Komedie / Krimi / Drama / Thriller / Mysteriózní :o)). Pod tím si toho představit fakt mraky :o). No, trochu mi vadilo, že se film téměř celej odehrával jen v jednom baráku. Ale zápletka to byla celkem zamotaná a i když sem si tak trochu myslel, jak to celý bude, tak sem se na konec zmejlil, což mám na filmech rád. Ale nevidím moc důvod si tohle pouštět znova...

Insomnie (1997)

Tenhle film mě nechal naprosto chladným, stejně jako počasí, ve kterým se to odehrává. Divím se, že zrovna tuhle předlohu si vybral Nolan (nej rejža ever) a natočil dost podobnej film (jeho rozhodně nejslabší). Jediný, co pro mě bylo trochu zajímavý, tak ty dlouhý polární dny, což si prostě nedokážu vůbec představit. V průběhu filmu sem nebyl ani napjatej, ani zděšenej a ani mě nezajímalo, ja k to dopadne. Takže sem to sice možná dokoukal, ale už teď (cca tejden po) už ani nevím jak to skončilo, možná ani nechci vědět.