• Krátkometrážní

Útěk z MS-1 (2012)

Nebýt mnoha nelogických věcí, kterých si při sledování všimne i naprostý laik a celý film strašně shazují (ehm nikdy jsem neskákal z letadla, natož z oběžné dráhy, ale gravitace bude podle mě působit stejně na lidi i vesmírné stanice v roce 2079, tak jako dneska:D ) mohl by film patřit k hlavním akčním překvapením letoška. Celkově je film ale úplně průměrný a hvězdičku navíc si zasloužil jen tak tak... díky skvělým hláškám Pearce, hezky slizkému záporákovi umně doplněným jeho chytřejším „kolegou“, a pak taky hudbou v titulcích. Slušná akční oddechovka;)

Austin Powers: Špion, který mě vojel (1999)

Film na chlup stejný jako Špionátor z roku 1997, takže nečekejte nic nového a spíš se připravte na staré známé vtípky. Pokud vám ale nevadí pár nechutných scének a zrovna nehledáte nějakou „chytrou“ komedii, budete se u téhle pestrobarevné parodie na všelicos bavit velmi dobře. Navíc oproti prvnímu filmu tady určitě mužská část diváků přihodí jednu hvězdičku za roztomilou Heather Graham… provedeno:)

Sucker Punch (2011)

Muzikál pro kluky. Hezké holky, zlí samurajové, válčící zombie náckové a spousta pomalu létajících kulek… no prostě všechno, co k tomu patří. Jediné, co musíte přetrpět, je blázinec a bordel;) Ode mě pochvala, i když už věkem nejsem teenager:)

Super 8 (2011)

Když se na něco moc těšíte, často se stane, že jste pak zklamaní a vlastně ani nemáte proč. U Super 8 ten důvod ale máte… celý příběh včetně postranních zápletek je hodně předvídatelný a zřejmě se vám vybaví, že už jste něco podobného viděli. Přehnanost některých scén byla podle mě taky velkým krokem vedle, takže ani vizuální zpracování nic nenapravuje (viz Avatar). Mám pro vás ale radu… netěšte se! …pak si užijete pohodový průměrný film:) Teda vlastně dva filmy za cenu jednoho. P.S. máte-li rovnátka, dejte si radši pozor na emzácké dopravní prostředky;)

Ať vejde ten pravý (2010)

Pro ty, kdo viděli o dva roky starší švédskou verzi a nemají ambice vidět všechno, je shlédnutí tohohle filmu zbytečné... pro ty, kdož neviděli, pusťte si švédský film "Ať vejde ten pravý" jako první;-)

Frozen (2010)

Zatím jednoznačně nejlepší filmové překvapení letošní zimy. S přimhouřeným okem odpouštím i snahu hlavních hrdinů vypadat „cool“ v rozepnuté bundě, i když mrznu k smrti, protože chápu, že mumlání zachumlaných lidí bych si jako divák asi moc neužil. A jakožto chlapec poučený o vychytralosti a vybíravosti dravé zvěře už do hor snad raději nikdy nepojedu:)

Futurama (1999) (seriál)

...o osudové lásce, která než dojde naplnění, budete mít zaručeně odrovnanou bránici:D

Avatar: Stvoření Pandory (2010) (TV film)

Obyčejný 2D film o ne tak úplně obyčejném 3D filmu aneb co to stojí natočit nejvýdělečnější film své doby.