Vzhůru do oblak (2009)

Zcela vyjímečně doporučuji český dabing, protože Pavel Liška konečně našel svou životní roli.

Tron (1982)

Koukal jsem na to jen proto, abych věděl, čeho se týkají někdy celkem okaté odkazy v novémTRON: LEGACY a byl jsem hluboce zklamán. Nevadila by mi zastaralá grafika (ta je jaksi pochopitelná vzhledem k době vzniku, že..) a asi bych se přenesl i přes neskutečně příšerný dabing, kterým film někdo poskrvnil patrně na začátku 90. let bez jakéhokoli pochopení, o čem se to ve filmu mluví, a stylem SlunceSenovského "střílej, střílej...au,au". Ale ten film má tak neuvěřitelně nudný děj, dementní dialogy a zoufalé herecké výkony, že to byla řehole, dokoukat to do konce. Jednu hvězdičku za celkový koncept a druhou za závody Lightcyclů ("Světelného cyklu" v českém dabingu, pche!)

Vikingové II (2008)

Že námět ságy o Beowulfovi se dá zpracovat různě, ukázali už legendární a nepřekonatelní VIKINGOVÉ (13th Warrior). No a tady jde o to samé: osamělá vikingská vesnice v mlhách, mladé a staré monstrum z jeskyně a cizinec, který si s nimi musí poradit. Jenomže místo fantasy je to sci-fi a měli na to o něco míň peněz a o hodně blbějšího scénáristu. Distributor se s tím českým názvem ani moc nesekl, akorát to mělo být spíš "Vikingové v2.0". Červeňákův komentář to shrnuje dokonale, akorát se netrefil s tou Rohanskou jízdou. Protože Rohirové nenosí zbroje na holém těle a nemyslí si, že kus kožešiny přidělaný na jedno rameno z nich udělá drsňáky.

10 000 př. n. l. (2008)

Tak nějak mi přijde, že by bylo lepší, kdyby v tom filmu nikdo nemluvil srozumitelně, nýbrž by i hlavní hrdinové místo angličtiny (češtiny) vydávali pračlověčí skřeky nebo africké brebentění. Pochybuji, že by diváci měli problémy s pochopením děje a ty jazyky jsou jedna z mála věcí, kvůli kterým stojí za to ohodnotit tuhle ptákovinu alespoň nějakou tou hvězdičkou. Jo a taky je tam jedna hvzdička za Atlantiďana.

Robin Hood (2010)

Je ode mě nefér, že tomu dávám jen 3 hvězdičky. Viděl jsem režisérskou verzi a ta mi přišla jako celkem fajn film s dobrými herci a hezkou atmosférou, který NENÍ zpracováním legendy o Robinu Hoodovi (tu už beztak všichni znají, tak proč ji točit znovu). Až na závěrečnou bitvu s francouzskou invazní flotilou (to s těma neckama veslovali 40km?) a "jízdou Ztracených chlapců" (kolik těch děcek asi tak mohlo přežít bitvu?) to vážně není špatné. Ale když mě tak hrozně vadí anachronismy ve filmech, co se tak strašně nadutě tváří jako "historické" :´-( Pohřeb žehem ve 12. století? A šalíře? A loukoťová kola a třímetrová vitrážová okna na vesnici? A taky bych rád konečně viděl historický film, kde by hlavní hrdina nenosil kožené kalhoty, ale pořádné bruchy a nohavice :-)

Království nebeské (2005)

Po té, co jsem viděl režisérský sestřih, zvyšuji hodnocení ze 4 na 5 * a už nikdy nechci kinoverzi vidět znovu. Konečně všechno dává smysl.

Dračí past (2009)

Nový postrach autobusů Student Agency. Jestli tomu dám jednu nebo žádnou hvězdičku se rozhodnu, až při nějaké další cestě uvidím i první půlku. Zatím mohu poznamenat, že to vypadá jako nějaké domácí video amerických LARPerů.

Poslední vládce větru (2010)

Když po celou dobu filmu dáváte bedlivý pozor, abyste zachytili alespoň nějakou zajímavou scénu, a na konci máte napočítáno do dvou, je asi něco špatně. Přijde mi, že buď se Shyamalan měl od seriálu odpoutat víc, nesnažit se nacpat 22 dílů první série do 100 minut a pak by možná děj nebyl jen nudná přehlídka špatně zahraných, natočených a sestříhaných scén bez nápadu a logiky, nebo naopak se měl víc držet předlohy a toho, co seriál dělá zábavný - chování a jednání hlavních postav. Proč Sokka není vtipný? Proč je Katara pořád ubrečená? Proč Zhao působí jako přiteplený podržtaška? Zvlášť když třeba princezna Yue se svému předobrazu podobá celkem dost. Zkrátka z nevyužitého potenciálu by se dalo postavit Ba-Sing-Se, ach jo. (naprosto pohřbený "bending" jednotlivých národů raději nebudu ani zmiňovat).____pozn. skoro to samé, ale slovensky píše Mr.Roman :-)

Solomon Kane (2009)

Jediné, co mi zkazilo tenhle popcornový zážitek, byl záběr na hrad Zvíkov s titulkem "England" :-)

Zimní víla (1999) (TV film)

Všechny hvězdičky dostává poctivá práce na autenticky vypadajících kostýmech, interiérech a exteriérech. Za scénář, režii a herecký projev si to nezaslouží zhola nic. Škoda.