Krvavé pobřeží (2009)

Rád bych viděl dvoudílnou verzi; tenhle sestřih mě moc nezaujal. Nejvíc mi vadilo asi to, že na straně ministra Cao Caa nebojovali žádní zapamatovatelní hrdinové.

Lov na Gluma (2009)

Určitě mohli vybrat vhodnější hudbu, najít Arwen s méně britsky baculatým obličejem, vyhrát si víc se střihem nebo s rekvizitami (například najít si místo statku z 18. století nějakou víc buranskou chaloupku), Určitě to šlo udělat mnohem lépe, ale ten duch Jacksonova Filmu tam prostě je. Je to dílo fanoušků pro fanoušky - nic víc, nic míň. A je to celkem bezva.

Město Ember (2008)

Myslím, že tenhle dobrodružný film (tenhle termín asi nejlépe vystihuje žánr) nevejde do dějin, ale je to celkem hezké. Klidně by to sneslo trochu víc toho tajemna a napětí, ale co už. Všichni vyzdvihují hezky omšelou industriální atmosféru a sympatické herce, přidávám se taky. Něco jiného zmiňovat už asi nemá cenu.

Zlatý kompas (2007)

Bez znalosti knižní předlohy bych se cítil asi dost zmatený, takhle jsem to bral jako celkem povedené ilustraceke knize - steampunkový Lyřin svět, dobrodružní Romuni, tajuplný Bolvangar a Tartaři.... Jenže vzhledem k tomu, že i ta kniha mě dost nudila, nebudu ani zmateně mozaikovitý film hodnotit moc vysoko. Mimochodem, ta hlavní hudební znělka mi ale přijde hodně povedená, stejně jako znělka Romunů.

Planeta Země po vymření lidstva (2008) (TV film)

Ještě lepší a v některých detailech podrobnější je "konkurenční" Aftermath: Population Zero od National Geographic.

Kronika mutantů (2008)

Ten film má snad všechny chyby, které béčkový film může mít....ale je to celkem promakané po vizuální stránce. Nejlepší jsou asi ty vesmírné lodě na uhlí...u těch srdce steampunkového fanouška syčí párou. A taky jsou tam některé moc chytré kamerové vychytávky a záběry (asi 2). S původní karetní a figurkovou hrou Doomtrooper: The Mutant chronicles to nená moc společného, kromě zápletky s Temnou legií a názvů světových korporací. Sem se ještě hodí malá poznámka k některým komentářům zde na ČSFD: Proč vám přijde divné, že se v budoucnosti válčí primitivním způsobem? Odehrává se to za 700 let! Za tu dobu lidská civilizace mohla dvakrát klesnou na pravěkou úroveň a znovu povstat. Dokonce je něco takového ve filmu naznačováno (pohřbený mrakodrap). Přijde mi to uvěřitelnější než představa, že budoucnost lidstva bude hi-tech jako ze Star Treku.

Jeden den v New Yorku (2004)

Pouští to Student Agency v autobuse z Prahy do Brna a přesně k tomu a ničemu jinému se tenhle film nehodí. Ale pokud se vám stane, že jedete podruhé a zase dávají tohle, doporučuji spíše "časopis, denní tisk či hudbu různých žánrů".

Sharpova spravedlnost (1997) (TV film)

Jediný přínos je nahlédnutí do světa sociálně slabé a utlačované vrstvy dělníků v 19. století, v době rozvoje velkovýroby a industrializace. A to co píše Cervenak není přesné - o irské vzbouřence tu vůbec neběží, všechno jsou to angličani z Yorkshire.

Sharpova pomsta (1997) (TV film)

Tentokrát velmi rozmanitý děj, plný cestování z místa na místo, nechybí tu bitky, ale ani pletichy. Sledujeme příběhy mnoha starých známých postav a celkově je to asi dějově nejbohatší Sharpe vůbec.

Sharpovo obléhání (1996) (TV film)

Povedený díl, akorát že info nahoře popisuje děj nikoliv tohoto Sharpa, ale až toho následujícího: Sharpe's Mission