Sluha Jeho Veličenstva (2007)

No, je to takový Gibsonův Patriot v ruském kabátě. Pro Rusy je to jiste pamětihodný historický vlastivědný snímek, i když je tam musí jistě hrozně otravovat prostřihy do Versailles, kde se mluví výhradně francouzsky. Pro Čechy spíš taková kulisa pro víkendové odpolední žehlení. Trvá to 2 hodiny, prvních 40 minut se neděje nic. Za celou dobu si užijeme především ruských lesů, vod a strání. Pak je tam ještě kupa násilí, polští banditi, neprůstřelný ruský vlastenec z rodu Ilji Muromce, dva Francouzi, kteří spolu mají dva hezky svižné duely na kordy, jedna veliká dost realistická bitva se Švédy (u Poltavy) a to je asi tak všechno. Rusové na mě působili jako neskuteční burani, v čele s buranským carem Petrem Velikým. Kdybych se nezajímal o tehdejší způsoby života (a válčení), asi by mě to neoslovilo.

Ocelový orel (1986) odpad!

Nikdy jsem se nesmířil s tím, jak si ten usmrkanec pouští do sluchátek muziku, místo rozkazů, a roztlemeně převaluje hubou žvejkačku, když střílí rakety po nevinné obsluze blízkovýchodního letiště.

Fantastický mazel (2008)

Ono to vlastně není nic moc..začátek typicky Chowosky natažený, konec natažený, není to tak třeskutě vtipné, jak jsme u Chowa zvyklí, kung-fu tam sice je, ale asi na 2 a půl minuty. Sám od sebe bych na to kina určitě nešel. Divák vlastně vůbec neví, co čekat..... Jenže ten malý kluk je prostě boží, Tomáš Holý se šikmýma očima. A Chow taky umí dobře hrát. A jsou tam vychytané záběry. A ten ufo-pejsek je nechutně roztomilý. A slečna učitelka je moc hezká. A jsou tam skvělé odkazy na předchozí Chowovy filmy. Prostě to má jiskru.

Garth Marenghi: Nemocnice na kraji světa (2004) (seriál)

Pouze pro milovníky britského suchočerného humoru! Ostatní by asi nedocenili, že je to schválně natočené tak nebetyčně stupidně, že nezbývá než zírat s otevřenou pusou a smát se od ucha k uchu. To množství špatných střihů, nelogických sekvencí, levných triků, přehrávaného herectví, mizerné hudby a dementních dialogů témeř boří iluzi, že jde o skutečný, nikdy nevysílaný hororový seriál z 80. let. (Jen skoro, navíc Červený trpaslík má takhle mizerné triky dodnes). Na druhou stranu, kdyby natočili víc než šest dílů, tak už by to nebyla taková stranda. Tohle je přesně ta správná feferonková jednohubka na šest večerů po sobě. __"Pedantský divák by tam mohl vidět provázky. Ale kdo dává pozor na provázky, nedává pozor na příběh! U loutkového divadla jsou taky vidět provázky, ale podstatné jsou loutky. Každý, kdo se chodí dívat na Kašpárka kvůli provázkům, je úchyl."

Sunshine (2007)

Čte někdo moje komentáře? No, tak pro tenhle film vemte ten od Cervenaka a zfúzujte ho s tím od Monologa a budete mít můj pohled na věc. (až na tu poslední Monologovu větu: je jasné, jak ho to mohlo spálit, stačí dávat pozor). Taky se mi víc líbila první část, ta atmosféra vesmírné lodi s one way ticket má prostě grády (konkrétně přesně do času 1h 13min). Ale konec je vážně nedotažený, chybí mu prostě to NĚCO. Jenže, dokončujte nějak rozumně film, u kterého je každému jasné, že to musí skončit smrtí celé posádky! Jej, teď jsem to prokec...Jo a ke všemu umře jako první postava, která byla můj favorit od první vteřiny!____PS: tvůrci se fakt snažili, aby to všechno vypadalo věrohodně, vědecky a smysluplně, tak se tvařte, že jim to žerete, ju?____Doplněk: Je tam vážně ale fakt strašně moc logických chyb! Furt nacházím další! Ten scénář je děravý jako ústa staré squaw. Ať už to člověk bere detailně nebo v celku - ten film je neuvěřitelná hovadina. Ale pořád je dost působivý, abych mu ty **** nechal.

Shaolin fotbal (2001)

Vyhněte se pokud možno západní verzi, protože je hnusně anglicky namluvená a brutálně a zbytečně prostříhaná.

Děti planety Duna (2003) (seriál)

Rozhodně lepší než první minisérie, možná dokonce že i ty počítačové triky trochu vylepšili :-) Rozhodně přibylo pár hezkých postav (tedy opravdu spíše hezkých než dobře zahraných :-) a třeba princezna Irulan je vážně sympatická. Skvělá je hudba. Největší chybou je jistá roztříštěnost, občas má divák pocit, že mezi střihy zrovna chybí nějaká důležiá vysvětlující část)

Duna (2000) (seriál)

Scénář trochu zmatený (všichni přece vědí, že "knížka Duna je nezfilmovatlená" :-), dějově dost nudné a triky zoufale levné, ALE jinak je vizuální zpracování, výprava, kostýmy a pod. úplně dechberoucí (Pištěk je Pištěk a zajímavé je srovnání s Lynchovou Dunou: je to dost podobné a přeci hodně jiné), někteří (!!!) herci nadmíru sympatičtí (hlavně vévodský pár a Češi ;-). Není to sice zábava pro každého, ale pro scifisty a fantazáky povinnost! A pokračování, Children of Dune, je ještě lepší.

Star Wars: Clone Wars (2003) (seriál) odpad!

Hnusná animace by sama osobě nebyla tím důvodem, proč tohle pseudodílo svrhávám s odporem do té nejhorší kategorie hodnoceni. Důležité je, že je to ÚPLNĚ O NIČEM. Ano, dozvíme se něco málo o Jediech, Sithech nebo planetách SWuniverse, ale za jakou cenu? Většinu prostoru zabírá jen bezduchá střílečka, nejen bez jakýchkoli dialogů, ale často i bez hudby. Prostě jen válka, válka, válka. Plná absurdit a stupidity (daleko přesahující "fyzikální nereálno" Lucasových filmů, které známe a je i roztomilé). Kvůli primitivní "dexterovské" animaci se divák nedočká ani žádných detailů a prostředí, kterými by rozpýlil svoje znechucení. Válka, válka, válka. Stále ta samá, na jedno brdo - hrdinní klonoví vojáci a jejich ještě hrdinštější Jedi generálové (jejichž síly jsou asi desetinásobné v porovnání s tím, co je vidět ve filmech) ničí miliardy a miliardy zlých robotů. Tohle není žádný pikantní zákusek pro fanoušky Hvězdných válek (mezi které se počítám!), tohle je nechutně sladký cuc s chemickou příchutí, na kterém se tvůrci pravděpodobně snaží vychovat novou generaci mladých Američanů, ochotných bojovat ve jménu demokracie proti Ose zla. Už jsem zmínil, že hlavní náplní je válka, válka a zase válka? Bum, bum, bum, čím víc toho zničíš a rozsekáš světelným mečem, tím jsi větší borec. Proč to radši nenechali udělat Japonce? To by teprve byl nářez! (Nedokoukal jsem to celé, takže se omlouvám, pokud se to od druhé třetiny zlepší o 500procent)

Jestřábí moudrost (1989)

Možná to bylo tím, že jsem byl ještě dost malý a od té doby jsem to znovu neviděl, ale na mě ta pohádka hooodně zapůsobila. Rytíři, válečníci, zem věčně pod sněhem (přestože metr za hraničním kamenem všechno kvete), postupná proměna z člověka v dravčí bestii...co víc si přát?......Aktualizace: Tak jsem právě viděl kousek, když to znovu dávali a přišlo mi to dost hrozné, především ale co se týče dialogů a hereckých výkonů. Ale pořád to ještě má něco do sebe :-(