Škola princů (2010) (TV film)

Když to srovnám s jinými pohádkami, co se dnes točí, tak tohle mělo alespoň hezké stylové prostředí a pár vtipných momentů.

The Wild Hunt (2009)

Těžko říct, jestli to měl být psychologický snímek v netradičním prostředí LARPu (kdo neví, co to je, viz http://cs.wikipedia.org/wiki/LARP), nebo nějaká divná parodie na LARPery, ale pro všechny příznivce tohoto hobby (a že jich v Čechách není zrovna málo) je to určitě přínosný film. Taková bajka o tom, jak se to nemá dělat, aby to nedopadlo špatně.

Kniha přežití (2010)

Skoro bych tomuhle filmu dal i 4 hvězdy, jen abych mu trochu zvedl průměr, který mu kazí všichni ti theofobové. Co je jako za problém, že je to prokřesťanské? Takové filmy se jako nesmí točit nebo co? To je jako kdybyste nadávali, že je moc náboženských motivů ve filmu o Ježíšovi. Prostě tvůrci chtěli natočit posapokalyptické evangelium, no a co? Já to bral jako fantasy, jenom tam holt místo magie byla pomoc Boží, no :-)

Bratrstvo vlků - Hon na bestii (2001)

První asi třetina má celkem hustou atmosféru, bestie je v ní jen neviděné zlo a divák má mrazivý pocit, že by to mohl být celkem duchaplný detektivní film o hledání Šelmy mezi lidmi místo hledání vlka v lese. Akorát, že i do téhle první části prosakuje to kung-fu, které je takovou předzvěstí toho, v jaký béčkový akčňák se to postupně promění. Ale ne, že by to nebylo zábavné. Pořád se tam něco děje a je na co koukat. Komu se líbil Vidocq (Fantom Paříže), bude se mu tohle líbit taky nebo ještě víc.

Vlkodav z kmene Šedých psů (2006)

Jako jo, vykrádá to snad všechny dosud natočené fantasy filmy (Conana a LotRa v tom najde každý, ale on se tam blýskne i Willow), má to hrozný střih, hudby je tam hrozně málo, i když je hezká, a do očí kope miliarda nelogičností, ale pořád je tam ještě jedna přidaná hodnota - "slovanský duch" :-) Těžko to popsat, ale má to něco do sebe a dává to tomu snímku svěžest.

Malý Velký Bojovník (2010)

Vidět to s anglickým dabingem, tak tomu asi dám "odpad!", ale hezky v původní čínštině je to bezva film. Není ani moc bojový (jak by se mohlo zdát z traileru), ani moc komický (jak by se mohlo zdát, kdyý je tam Jackie), je to spíš hořce úsměvné a melancholicky romantické :-).

Zloděj životů (2004)

Vydržel jsem na to koukat v autobusu Student Agency několikrát za sebou, takže to nemůže být tak hrozné. Protože se v tomhle žánru moc neorientuju, tak mi rozhodně nebylo hned jasné, kdo je vrah, ani mi to nepřipomínalo nějaké jiné filmy...takže proč ne 4*?

Sirotčinec (2007)

Jestli se stejně jako já bojíte u duchařských hororů, tak tenhle zaplaťpánbůh nechává alespoň malou šanci víře, že to všechno jsou jen náhody a halucinace a že tam vlastně žádné mrtvé děti nepobíhají a nehrají si na "Raz, dva, tři.." Jenom samoná ta scéna s touhle hrou v temném domě mi přivodila málem infarkt a to přitom je úplně jasné, co od ní může čekat.

Hvězdná pěchota 3: Skrytý nepřítel (2008)

A jsme tam, kde jsme byli :-) Hvězdnou pěchotu 2 jsem neviděl a ani nechci, ale Marauder je nízkorozpočtový bráška jedničky. Sice zmizely skoro všechny sympatické postavy z jedničky (kam to asi dotáhl Ace?), ale jsou tu stejné vtipy, stejné prostředí, stejná parodie na fanatismus, kterou podstatná část diváků nechápe a tudíž film bere vážně (což nelze). Jen místo militarismu si Marauder bere na mušku "americké" křesťanství. Hra se symboly jde o krapet dál, než je vkusné, ale co už (Kapitánka Lola pod blankytnou plachetkou Panny Marie?) Já si alenestěžuju. PS: Polibek s vybuchující planetou na pozadí je působivý a pěvecké vystoupení maršála Anoka je umělecké dílo samo o sobě :-)

1612: Kronika smutných časů (2007)

Cervenak to vystihl a já se už nemusím namáhat s komentářem. Osobně jsem se bavil a některé filmařské vychytávky mě doslova zatloukaly do křesla. Navíc kromě hlavního hrdiny a jeho poskoků je ve filmu celá řada hrozně zajívavých epizodních postav, které ale zaujmou - poustevník na sloupu, chlap co hází podkovy a nebo můj oblíbený rozumbrada - hejtman městečka Navolok.