Bitevní loď (2012)

Musím uznat, že ty části, kde se film snaží napodobovat co nejvěrněji známou dětskou deskovku, tak ty mají něco do sebe. Zbytek filmu, až hezky udělaný, nedává vůbec smysl, hlavně z hlediska toho, proč mimozemšťani dělají to, co dělají. A ne: argument, že emzáci mají jiné logické uvažování, pro pozemšťana nepochopitelné, rozhodně neberu.

The Wave (1981) (TV film)

Ne tak dramatické a tudíž ne tak působivé jako německá varianta Die Welle z roku 2008, ale v tomto snímku mi přišla postava učitele charismatičtější.

Noc úplňku (2006)

Bohužel, to co na první pohled vypadá velmi slibně, je ve skutečnosti neuvěřitelná nuda plná nepochopitelných korejských příběhů v okatě digitálních kulisách, vyprávěných většinou flashbacky, "okořeněná" neoriginálními wu-xia souboji s naprosto nepadnoucí hudbou. Herci sice neokoukaní, ale taky nesympatičtí, záporáci směšní...za mě neuvěřitelná bída. Snad jen ta jedna již jinde zmiňovaná davová scéna hrdina versus armáda démonů.

Tajemný ostrov (2008)

Kdo nečetl předlohu, patrně nikdy nemůže film úplně pochopit. Některé scény a dialogy podle mě bez znalosti knihy vůbec nedávají smysl. Musím přiznat, že film je moc hezkou a často i dost nápaditou ilustrací ke knize, která se zaměřuje především na myšlenku a moc popisná není. Ale protože i kniha je dost divná (a končí stejně nedotaženě jako film), je výsledek dost...svérázný.

Mrtvý sníh (2009)

Trailer o řád lepší než film samotný.

Bídníci (2012)

Je to trochu ošoupaných 5 hvězd, hlavně kvůli tomu, že i přes velký rozpočet, velké herce, velkou výpravu a kdesi cosi je to jako kdyby to točili záznam představení a ne velkofilm (mnohaminutové záběry na obličej zpěváka, Paříž vystřižená z kartonu a tvořená jednou ulicí a jedním náměstím,...). Ale nelze popřít, že to na diváka hodně zapůsobí. Hodnocení snížím, až to někdo natočí líp.

Bitva o Passchendaele (2008)

Nechápu, proč si tady řada komentářů stěžuje, že se tam málo válčí. Kdyby to peklo plné bahna,krve a mrtvol ohlodaných potkany zabralo celé 2 hodiny filmu, málokdo by to asi vydržel. Takhle se divák alespoň něco doví o tom, jak to měl mladý muž v té době těžké i v zázemí, kde každého, kdo dobrovolně nenarukoval, automaticky všichni ostatní považovali za zbabělce. A mít německé předky (což v Americe není zas tak těžké) znamenalo jen pohrdání a nenávist sousedů.

G. I. Joe (2009)

V roce 1994 už něco hodně podobného vzniklo, jmenovalo se to Street Fighter, "zářil" tam Van Damme a bylo to na motivy videohry z automatu. Tohle je na motivy série hraček a přesně tak to i vypadá. Nedává to naprosto žádný smysl, stejně jako klukovská bitka o Náhorní plošinu Babiččiny Kredence nebo Střet v zálivu Mezi Kanapem a Postelí. Možná by ale děti udělaly lépe, kdyby si místo 2 hodinového koukání na tuhle slátaninu skutečně šli hrát s těmi plastovými paňáčky. Nechápu, co je špatného chtít po jakémkoli filmovém díle, byť i "jen" letním blockbustereru,aby měl hlavu a patu. Naproti tomu chystaný druhý díl se už možná nebude brát tak strašlivě vážně (Brue Willis!) a bude tak o něco snesitelnější.

Legenda Korry (2012) (seriál)

Tak jsme se konečně dočkali velkolepého finále první série. Sice ne tak epického, jako konec Aangovy třetí knihy, ale s koncem první knihy celkem srovnatelné. A fanouškům Zuka se vyplatilo čekat...na konec desátého dílu :-)

Underworld: Vzpoura Lycanů (2009)

Tak jo, jednu hvězdičku za design těch upířích zbrojí. Ale tvůrci měli raději zůstat u Berret a latexu, protože TAKHLE si patnácté století v Transylvánii můžou představovat jen Američani (aneb "Hoďte tam nějaké samostříly, keltské klikyháky a vesničany v potrhaných halenách a máme středověk")