Zrození Planety opic (2011)

Nechápem to celé nadšenie, pretože podľa mňa ide o takticky vyšpekulovaný, vychcatý a od samého zárodku čisto na megazisky cielený zámer celého projektu (alebo inak -umelo vytvorený kasový trhák). Obrovský biznis pre pár ľudí tu cítiť, vidieť aj počuť a bridí sa mi to asi jak lajno na koberci. Samozrejme sa má pritom myslieť "aj na potom", takže zle to vyzerať nesmie. Premňa to zlé ale je. A tá trápna, pompézne sa tváriaca ale pritom protivne gýčová hudba ,to len potvrdzuje.Takú by som nedal ani do starej pc hry. A už len taká maličkosť: všetky doterajšie "filmové opice" ktoré som videl vyzerali lepšie ako tieto!

Phenomena (1985)

Dario Argento nepochybne patrí k najväčším priekopníkom hororu a podľa mňa aj najtalentovanejším. Myslím že tu sa mu jeho talent ešte len rozvíjal.Sympatické mi na ňom je aj to,že neváha filmy okoreniť heavymetalovou hudbou,a bol som ohromne prekvapený keď začala hrať (moja obľúbená!) "Flash On The Blade" od Iron Maiden,a to dokonca dvakrát.No škoda Dario,že hodnotím film a nie hudbu..51%

The Blackcoat's Daughter (2015)

Mrazivo-chladný, depresívny a pomalý, psychologický horor o tom, kde všade sa môže nachádzať zlo, aké je nákazlivé, na akých miestach sa môže zrodiť a odkiaľ môže (podľa režiséra) pochádzať. No, v niečom má režisér-scénarista určite pravdu, ale (asi) si on sám nebol celkom istý, preto je možno ten film tak "ťažký"..V celku silný film ale nemôžem hodnotiť viac než troma, keďže som dal Noci s nabrúsenou britvou päť.

Ong-Bak 2 (2005)

Vidieť toto dielo je naozaj zážitok. Tony Jaa tu prekonáva snaď všetky doterajšie Martial Arts filmové výkony. Keď som ho videl prvý krát v Ong-Bak jedničke(2003), bolo mi hneď jasné že tu máme novú hviezdu, no ale takúto parádu som nečakal. Zmyslom tohto filmu Tony nepochybne prispel aj k ochrane zvierat. Keď mu pytliaci ukradnú slona, naserie sa a už ho nič nezastaví - nemá zľutovanie a niet súpera ktorý by ho zastavil.. Takže svojho slona nájde, ale vykosteného. V ten moment sa z Tonyho stáva zabijácky neprekonateľný stroj. Do filmu dáva srdce, ale aj všetko ostatné - dlane, kolená, lakte.. Perfektná choreografia, réžia a - kamera na ktorú žiadny oscar nesiaha - kto to ešte nevidel,pozrite si prečo.Za mňa teda "minimálne" 5 !

Dračí dvojčata (1992)

Čo strih - to vtip: dá sa toto povedať aj o nejakom inom filme? Nebudem tu prezrádzať koľko krát som Dračie dvojčatá videl, nikto by mi to nikdy neuveril. Mnoho ľudí túto komédiu odmieta, ja ich nebudem prehovárať, iba skonštatujem, že nevedia o čo prichádzajú. Ešte tu poznamenám, že The Twin Dragons boli do češtiny predabovaní dvakrát, tá staršia verzia je oveľa zábavnejšia, herci vtedy museli mať pri práci neskutočnú srandu. Geniálny film, ktorý by rozosmial aj toho najdepresívnejšieho diváka. Človek sa nestíha smiať jednému fóru za druhým.  Jackie je tu nepochybne v top forme ale veľkú pochvalu si zaslúžia aj vedľajšie postavy. Podľa mňa najlepší film s Jackie Chanom a NAJLEPŠIA KOMÉDIA VÔBEC.

Zběsilý útěk (2006)

Niečo perfektné!Vymakané dielo do detailu!Dobrý film sa zakladá na dobrých scénach. Čím viac dobrých scén a menej tých zbytočných, tým lepší je film.Toto je u mňa základné pravidlo, kedy má byť film dobrý. Ale tuto sú všetky scény perfektné a ani jedna zbytočná. Herecké výkony famózne, lepšie sa to už skrátka nedá.Takisto zápletka-teda scenár. Čo sa týka Paula Walkera tak toto je nepochybne jeho no.1 film. Klenot, ktorý sa dá pozrieť kedykoľvek znova(ja asi 10 krát).

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Daniel Radcliffe Harryho Pottera hraje tak,akokeby ho k tomu nútili.Takýto herecký výkon by zvládol každý,bez problémov hociaký neherec,ba dokonca aj ja!Pritom viem(napr.z filmu Rohy) že herec je to viac než výborný,no tu sa jeho herecký prejav zúžil do troch póz:90%kamenná tvár,5%vystrašená tvár,a 5%namosúrená tvár.A žiadne prekvapenie,vždy len to isté.To berie Potterovi len jednu hviezdičku,takže v tom by taký problém nebol.Ďalšie dve hviezdy dole za to, že je to nehorázna pozliepaná splátanina, kde zápletka (dej a celkový priebeh) ešte v dobe písania knihy evidentne vôbec nebol vopred jasná a tak spisovatelka len lepila jedno na druhé a keď vymyslela zápletku ktorá ju dostala do slepej uličky, tak skrátka prišiel Harry s kúzelnou, primitívnou paličkou a problém vyriešil. Ďalšiu hviezdu odoberám kvôli celkovému super-negatívnemu dopadu na diváka: počítal už niekto koľko krát vo filme odznie slovo "zabiť","zabi","zabijem","preklínam" apod.? Ja to už presne nespočítam lebo ten film viac vidieť nechcem.Je to ale rekordne veľa krát - a žial Bohu(alebo komu) sú počuť hlavne z úst kladných postáv.Tak "dakujem pekne" keď toto majú decká v angl.školách ako povinné čítanie!

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Daniel Radcliffe Harryho Pottera hraje tak,akokeby ho k tomu nútili.Takýto herecký výkon by zvládol každý, bez problémov hociaký neherec. Pritom viem(napr.z filmu Rohy) že herec je to viac než dobrý, no tu sa jeho herecký prejav zúžil do troch póz:90%kamenná tvár, 5%vystrašená tvár a 5% nasraná tvár. A žiadne prekvapenie,vždy len to isté.To berie Harrymu len jednu hviezdičku,takže v tom by taký problém nebol.Ďalšie dve hviezdy dole za to, že je to nehorázna pozliepaná splátanina,kde zápletka (dej a celkový priebeh) ešte v dobe písania knihy evidentne vôbec nebola vopred jasná a tak spisovatelka len lepila a vymýšlala zápletky ktoré ju dostávali do slepej uličky a z ktorých nevedela sama vyjsť. Tak jednoducho prišiel Harry,ktorému "napísala" nové kúzlo,švihol paličkou,no a bolo. Ďalšiu hviezdu odoberám kvôli celkovému super-negatívnemu dopadu na diváka: počítal už niekto koľko krát vo filme odznie slovo "zabiť","zabi","zabijem","preklínam" apod.? Ja to už presne nespočítam lebo ten film viac vidieť nechcem.Je to ale rekordne veľa krát - a žial Bohu(alebo komu) sú počuť hlavne z úst kladných postáv.Tak "dakujem pekne" keď toto majú decká v angl.školách ako povinné čítanie!

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010) odpad!

Daniel Radcliffe Harryho Pottera hraje tak,akokeby ho k tomu nútili.Takýto herecký výkon by zvládol každý,bez problémov hociaký neherec,ba dokonca aj ja!Pritom viem(napr.z filmu Rohy) že herec je to viac než výborný,no tu sa jeho herecký prejav zúžil do troch póz:90%kamenná tvár,5%vystrašená tvár,a 5%namosúrená tvár.A žiadne prekvapenie,vždy len to isté.To berie Potterovi len jednu hviezdičku,takže v tom by taký problém nebol.Ďalšie dve hviezdy filmu berie to,čo mi vadí najviac,a to sa týka +- všetkých dielov- že je to zakaždým nehorázna vychcaná pekalkulovaná pozliepaná splátanina ! Ďalšiu hviezdu odoberám kvôli celkovému super-negatívnemu dopadu na diváka: počítal už niekto koľko krát vo filme odznie slovo "zabiť","zabi","zabijem","preklínam" apod.? Ja to už presne nespočítam lebo ten film viac vidieť nechcem.Je to ale rekordne veľa krát - a žial Bohu(alebo komu) sú počuť hlavne z úst kladných postáv.Tak "dakujem pekne" keď toto majú decká v angl.školách ako povinné čítanie!

Stůl č. 21 (2013)

Priznám sa, tomuto filmu som absolútne neveril a na zhliadnutie ma museli dlho predlho prehovárať. A až niekde v polovici filmu som prestal hundrať a začal pridávať po hviezdičke. No moja kritika stále smerovala na prílišnú komerčnosť filmu, tú ja velmi nemusím...lenže v závere filmu sa ukázal pravý dôvod toho, prečo film vyzerá tak komerčne. A nakoniec to bola nádherná ukážka toho, že komercia sa dá využiť aj na dobrú vec. Inak povedané, film je natočený schválne tak, aby prilákal čo najširšiu možnú verejnosť, no nie kvôli tržbe, ale kvôli tomu, aby bol svet lepší. To pochopí divák až na konci už so spadnutou sánkou, no a štatistické údaje v záverečných titulkách len dokazujú tento čistý režisérov zámer.5.