• Thriller

Vrah ve mně (2010)

Ze začátku jsem si říkal, to bude blbost, nicméně pak jsem pochopil v čem je ta krása tohoto filmu, už to, jak je to natočené a jací herci tam hrají dodělává překrásně atmosféru této kriminálky.

Tapped (2009)

takhle ne, ach jo, krásné téma a tak hnusný dokument, takhle se dokumenty netočí, takhle se nestříhají, někdy to vypadá jako klamaní, někdy je to až moc vytržené z kontextu a vypadá to velmi velmi podivně, informace, které jsem si z toho vzal a byly zajímavé se dají dát do 5minutového dokumentu, tento tendenčně natočený dokument je pěkne ničí, toto zajímavé téma

Nádech (2010)

Morální zodpovědnost zde vyhrála nad vlastním šťastným životem, uff, takový film se moc často nevidí, i když scénář je spíše televizní, děj nic moc, ale zanechá to ve vás hlodat myšlenku, co je správné. V realitě by se toto nikdy nestalo, takže docela pohádka.

Ondine (2009)

Poetický film zasazený do dramatu, fascinující. Mořské panny vždy byly zahaleny určitou mystikou a proto je tento film krásně zvláštní.

Experiment (2010)

Tento remake se nepovedl, moc naroubované do sebe, moc umělé, žádná hluboká psychologie postav, vše předvídatelné, prostě film jen, aby to vypadalo, tak jak originál, ale bohužel, zničilo to ten požitek a hloubku, tu myšlenku, který film v sobě skrývá. Už jen čekám, kdy příjde remake filmu Die Welle

Pan Dokonalý (2009)

taková romantická oddychovka z trochu jiného úhlu pohledu, vše už milionkrát ohrané, děj jasný, ale i tak na odpocinek je to fajn a hezky se na to kouka bez premysleni. I kdyz realita bohuzel vzdy uplne jina.

Papírový hrdina (2009)

Mám rád psychologické filmy, film měl silné stránky, i slabé stránky, ale v celkovém podání se mi to velmi líbilo, nejzajímavějších pro mě bylo vyvrcholení filmu 20minut před koncem. A hlavní myšlenka, muž se chová jako malé dítě, a jak to udělat, aby dospěl. Nádhera, úlně jsem se v tom viděl.

Repo Men (2010)

Tak to byla teda koukatelná úchylárna největšího kalibru :-) jsem žasnul, co se dá všechno vymyslet za scénáře

Expendables: Postradatelní (2010)

A takto se točily filmy kdysi dávno:-) zábavné dialogy, plno akce, výbuchy. Musím uznat, že v některých momentech byla kamera až úchvatná. Jako akční podívaná na jeden nádech nádhera, děj není podstatný, stejně je dokonale jasný, podstatné jsou myšlenky a dialogy, někdy natolik vtipmé, že to byla spíše krásná komedie a celé kino se chechtalo. Bylo tam úplně všechno, co se v akčních filmech objevuje a ještě to bylo zábavné. A scéna v kostele, to byl hřeb večera:-) na tu se bude vzpomínat navěky a je jasné, že bude brzy i na youtube:-)

Čarodějův učeň (2010)

A takhle milé děti vypadají novodobé pohádky se špetkou humoru, akce, dobrodružství a happy endem. Nicolas Cage jako obvykle výborný a já se bavil až do poslední minuty, když jsem věděl, že to přece musí skončit dobře :-)