R jako rodina - Pitomá sobota (2015) (epizoda)

Kevin v škole prepadá zo všetkých predmetov a tak ho Frank vezme do svojej práce aby mu ukázal že vzdelanie je dôležité. Billymu prikáže aby celý deň dozeral na Maureen, aby sa mama mohla venovať svojej práci z domu a trochu si užila víkend...Milé, poučné a vtipné, veľmi sľubný začiatok vďaka tipu od filmového a teraz už aj seriálového znalca.

R jako rodina - Ve Švédsku to nejde (2015) (epizoda)

Aby sa vyhol tomu, že jeho priatelia budú pozerať zápas roka v boxe u jeho suseda Vica, presvedčí ich Frank Murphy že si kúpil nový farebný televízor. Teraz ho ale bude musieť zohnať...Rok 1973, po vojne v Kórei prináša seriálu svojskú atmosféru a postupne sa tak zoznamujeme s Frankovou rodinou a jeho priateľmi.

Rok jedna (2009)

Netflix do svojej ponuky zaradil aj tento film, ktorý som síce už dávnejšie videl ale stálo zato si spomienky osviežiť. Humorné scény sa našli, malo to príbeh a tak s filmom relatívna spokojnosť. Komédii z historického obdobia je málo a táto sa celkom vydarila.

Knight Rider (1982) (seriál)

V detstve to bola povinnosť. Zbierať nálepky v žuvačkách, ktoré sa týkali tohto seriálu a, samozrejme, pozrieť si každú časť, na ktorú som si spomenul. Hovoriaci Kitt bol skrátka vtedajšou legendou, podobne ako sú nimi teraz Avangers.

Profesionálové (1977) (seriál)

Boddie a Doyle a moje otvorené detské ústa sú ďalšou zo série spomienok nato, načo som sa pozeral kedysi. Keď sa nad tým človek zamyslí, možno svojou kvalitou dokázali prekonať aj niektoré súčasné seriály, najmä tie kriminálne.

13 posterunek (1997) (seriál)

Jednotlivé epizódy si netrúfnem hodnotiť, pretože som ich nevidel všetky, ale kedysi dávno náš videorekordér nahrával každú časť, na ktorú sme si spomenuli a v tínedžerskom veku som sa na príbehoch o policajtoch z 13 okrsku bavil celkom slušne a nakoľko poľština mi nie je príliš vzdialená tak sa na ich príbehoch dalo pobaviť celkom solídne.

První světová válka v barvě (2003) (seriál)

Zaujímavý dokument najmä vďaka tomu, že ako prvý priniesol pohľad na Veľkú vojnu, neskôr známu ako rvú svetovú vojnu vo farbe.

Červené víno (1972) (TV film)

Ten pocit, keď sériu pozriete namiesto povinného čítania na škole a dúfate, že spolu s opísaným obsahom to bude stačiť...

Tisícročná včela (1983)

Prvé čo ma napadlo pri pohľade na tento film bolo: "Starý tata, vyleteli...". Filmová klasika a povinnosť každého filmového fanúšika minimálne na Slovensku.

Cirkus Humberto (1988) (seriál)

Opäť hodnotenie seriálu, ktorý v detstve zaujal, nakoľko v porovnaní s dnešnom mládežou sme mali predsa len o čosi menšie možnosti výberu toho, čo budeme pozerať. Čo nakoniec vôbec nebolo zlé.

Časové pásmo bylo změněno