• Pohádka
  • Rodinný

Kam slunce nechodí... (1971) (TV film)

Skvělá komedie, těžce ze života. Dokonalé ve všech směrech. Natáčelo se nejen v Říčanech, ale i ve Velvarech (náměstí, morový sloup).

Peřinbaba (1985)

Výborně zpracovaný surový pohádkový horror. Ono co jiného čekat od bratří Grimmů. Jako dítě jsem ji neměla ráda a celkem chápu proč, ale teď musím říct, že Jakubisko uchopil hozenou rukavici a nezůstal nic dlužný svému rukopisu. Výborné herecké obsazení, na tehdejší dobu dost dobré triky a výprava, Hapkova hudba jako třešnička na dortu.

Shrek: Zvonec a konec (2010)

Toto už nemá s původním Shrekem fakt nic společného. Stačilo..

Princ a Večernice (1978)

Tuhle pohádku jsem nikdy neměla ráda a teď se na ni koukám s dcerou a pořád nic. Taková studená záležitost. Princ Velen mi na prince nesedí, Mrakomora jsem bála vždycky, princové jsou takoví nijací. Jen sladká Večernice to zachraňuje.. S odřenýma ušima 3 hvězdy.

Kouzelný měšec (1996)

Poslední role Miloše Kopeckého... Ale jinak pohádka na odpoledne ke kávičce dobrá.

O princezně Amélii (2015) (TV film)

Myslím, že tato pohádka si odpad nezaslouží. Je to klasická Sůl nad zlato, jen prostě trochu jinak. Má to spád, princezna Amélie je pěkná, zápletka s maminkou z obrazu je fajn. Jsem ráda, že nebylo cítit zkažené maso :-) Pravda, Thabo mě taky překvapil, ale asi musíme přijmout novou dobu. Dalo se z toho vytěžit víc, ale ty 3 hvězdy dávám ráda.

Tajemství staré bambitky (2011) (TV film)

Pohádka jak má být. Dobro, zlo, chudá hrnčířka a princ, fajn herci, příjemná muzika, pěkná výprava, happy endík. Jen nevím, jestli se u těch rádců zrádců neinspirují naši výběrčí daní....Za mě za 4. Hvězdy :-)

Hotel Modrá hvězda (1941)

Jedna z mých nejoblíbenějších komedií. Lehký humor, vtipné zápletky a vlastně celý film postavený na shodném jménu dvou hotelů ve II. a IV. okrese. Nekomplikovaná, srozumitelná zábava, skvělé obsazení a k tomu krásná píseň - Slunečnice.

Láska rohatá (2009) (TV film)

Mně se pohádka líbila. Mělo to spád, děj měl hlavu a patu, jednotlivé zápletky pobavily. Harmarózní Konvalinková je úplně famózní panímáma se zlatýma očima, Záprtek se v roli evidentně našel a láska do dobré pohádky přece taky patří. Chybovat je lidské, odpouštět je božské...

Rabín Jákob (1973)

Naprosto čitelný chaos, tolik charakteristický pro komedie s Funesem. Pobaví a ani po letech neomrzí :-)