Cesta (2009)

Silný a depresivní postapokalyctický příběh o umírajícím otci, který se snaží ze všech sil ochránit svého syna před nástrahami zpustošeného světa. Někomu může vadit, že mnoho věcí není vůbec vysvětleno, za celou dobu se třeba dozvíme jen jediné jméno, ale to nemění nic na tom, jak nebezpečný takový svět je. Knihu jsem nečetl a rozhodně jí nehodlám nechat bez povšimnutí.

Iron Man 2 (2010)

Co tohle sakra bylo? Nezáživná a nudná patlanina postavená na ubozích dialozích o ničem s minimem akce. Takové kvantum zbytečných scén a nesmyslů jsem naposledy vidět v Bayovo Transformers, u Iron Mana mě to silně překvapilo. Někoho možná film zaujme, je v něm opravu mnoho rádoby fórků, ale mě spíše bavila celková stupidita filmu. Rourke se zdál jako že je v tomhle filmu omylem a Rockwell zase nedokázal zavřít hubu. Hrůza.

Svítání (2009)

Zajímavý nápad a i celková originalita filmu, ale způsob, jak zvrátit proces z upíra na člověka mi přišel trochu nedomyšlený.

Legie (2010)

Zajímavý nápad, ale jinak napsrosto předvídatelná blbost s průhlednými dialogy.

Doodlebug (1997)

Z počátku to vypadá na typické nezávislé filmy bez dialogů, jejichž poselství mi vždy zůstalo skryto, ale tohle bylo úplně něco jiného.

Angel Heart (1987)

Je zvláštní, jak s odstupem času ztrácí některé filmy dojem překvapení. Přesto je zajímavé pozorovat mladého Mickey Rourka při vyšetřování už od začátku podivného případu. A ke konci to bude ještě divnější.

Mary a Max (2009)

Nádherný příběh o přátelství mezi sociopaty.

REC (2007)

Nejprve jsem se domníval, že mám nějakou podivnou španělsky mluvící amatérskou verzi dokumentu o hasičíc, ale co se postupně na obrazovce dělo mě doslova uzemnilo. Atmosféra plná strachu a bezradnosti, stísněnost v omezeném prostoru a hlavně děsivá tečka na konci.

Mistr loutkář (1989) odpad!

Na tu dobu hezky zpracované efekty, ale jinak hrozná slátanina.

Souboj Titánů (2010) odpad!

Úspěšně jsem před začátkem zapomněl na nějakou původní verzi, což asi nestačilo.První polovina je velice nudná a ukecaná, druhá zase nabízí jen něco málo roztřesené a sterilní akce. Hodně mi vadil arogantní Perseus, Sam je prostě mizerný herec, kterému na zvládnutí použití meče stačila jediná krátká lekce. A podobnou rychlovku dostal i na přípravu pro Medůzu. Občasné vtípky jsou celkem na úrovni, ale tuhle nudnou bídu bez šťávy nezachrání. Převod na 3D byl podle mě velice zbytečný a akorát uškodil rychle střiženým akčním scénám.