Vějíř lady Windermerové (2004)

Aby som povedal pravdu, tieto filmy z obdobia medzi vojnami mám veľmi rád a tak budem spravodlivý a dávam za 5:). Najlepšie na tomto kuse je tá atmosféra zázračného miesta kde sa postavy len tak zjavia a bez starostí zabávajú. Krkolomná zápletka o krásnej dcére a očarujúcej matke v nepravom mileneckom trojuholníku dodáva deju (ne)očakávané prekvapenia. Výborné.

Věčně mladá (2015)

Myslel som si že dostanem drámu, ale vyšla z toho krásna rozprávka. Bola tam princezná zakliata v čase, bol tam starý kráľ aj princ. A nechýbali ani zázraky. Nemám na výber, musím dať plný počet.

Laggies (2014)

Dobre sa na to kuká. Film o dospelej žene, ktorá dospela:)

Deštivý den v New Yorku (2019)

Je to také rozprávkové a snobské...  ale v suchom lete fajn na pozretie. Za 3.

Půlnoc v Paříži (2011)

Dostať sa do deja udalostí o ktorých dnes vieme len sprostredkovane... môže to byť nebezpečné. V tomto filme však nie. Tam je to podmanivé a inšpirujúce. A čo k tomu treba? Odpoveď nájdete v polnočnom Paríži. Niektoré miesta na zemi majú proste skrytú historickú energiu, ktorá sa občas objaví a -vyleje- do priestoru a vy môžete zažiť to, čo je pointou tohto filmu. Hl hrdina je správne zažratým fanúšikom -zlatých čias-, ktoré však on sám, napriek tomu, že sa znaží, nezažíva. Odmieta sa zmieriť s praktickosťou doby aj svojej ženy... Herci výborní. Nedajte sa odradiť. Potom si to pozriete aj viackrát. Za mňa od Allena zatiaľ top.

The Winning Season (2009)

konfrontácia životom -spacifikovaného- chlapa s bandou mladých báb, z ktorých má vykresať víťazný tím. svieži film, ktorý pracuje so vzájomným (ne)pochopením dospelého resp mužského a ženského sveta. Inak štandardná konštrukcia víťazstva po správne koučovanom úsilí. Výborné.

Správci osudu (2011)

Hl. hrdinka - krásny úsmev, to sa musí uznať.  Hl. hrdina - statočný bitkár. A do toho sudičky s klobúkmi. Tomu sa hovorí dobrý štart filmu. Ale nakoniec z toho nevzišlo nič zvláštne čo by ma oslovilo... hoci tá finta s dverami, tak sa mi vidí, niekedy funguje aj v realite a potom je z toho buď problém alebo dobrá zábava. Takže zhodnotenie - nevýrazné ale zato svižné - za tri.

Život podle Dana (2007)

-zlý- scenárista pošle do cesty dvom bratom jednu Ženu. našťastie sa všetci navzájom podporujú a celá rodina sa má rada. Celkom úlet aj na američanov. takže nič pre nás. Jedine tá francúzska Herečka, ale aj ona je tam iba ako ťahák pre divákov. Chce to vyzerať reálne, ale je z toho len rodinné sci-fi.

Vina Lucie de B. (2014)

Berieš prácu ako poslanie? Neholduješ kávičkovým debatám? Nevyrastal si v správnej rodine? Tak si ten, koho sa nik nezastane. Film o tom, ako rýchlo vie spoločenstvo nájsť vinníka a viac už o ňom nechce počuť. Hlavná hrdinka presvedčivá, postupne sa lámala, až nakoniec... je to síce európsky film, ale napodiv koniec ako-tak šťastný.

Absolvent (1967)

Takto to dopadne, keď chlapec z bohatej famílie príde ku všetkému ako slepé kura k zrnu. Jedna panička naňho žmurkne a on si zmyslí že aký je kohút... Dej trochu odtrhnutý od reality a pointa pritiahnutá za vlasy. Hlavný hrdina sa tam celý čas vezie na infantilnej vlne, ktorá sa ťahá až do konca a nikto ho nevie vyťahať za ucho aby už prestal. Proste veľmi mladý...