Dvojník (2013)

První třetina parádní, ale pak dojde futr. Celovečerák potřebuje třikrát víc. Jinak pěkné, nic víc proti.

Noe (2014) odpad!

To jsem nevěděl, že se dožiju takovýchto výrobků. Ani komunisti netočili tak strašlivé hovadiny, a že jsem jich pár viděl. Pokud si tohle vydělá na svou výrobu, budu chodit už jenom do divadla. S biblí, a už vůbec ne s historií (ehm, Pomo, trochu se vzdělat by neškodilo, že?) a dokonce ani s mýtem to nemá nic společného.

Pachuť pomsty (2014)

Nekompatibilní herci, příšerný scénář, který dělá z nouze ctnost. Někde vzadu pocit, že to mohl být dobrý film. Jenže slátanina. Jak se dřív říkalo takovým veledílům. Víc nemá smysl dodávat, leda: jděte na něco jiného.

Zejtra napořád (2014)

Profesionálně nasnímaný a mohutně ohudebněný guláš, film se špatným castingem, nulovým charismatem hrdiny a asi i nulovou dramaturgií. Jako by si nějaký nezvedený fracek vyvzdoroval na pracháčích film. Magnusek to není, má to své vtipné momenty, ale dlouhé leda na reklamu. A děj a pointy tak zhovadilé (využití triček, využití Vicy, využití Kláry), že jen za to by si divák rád nechal vyplatit vstupné zpět. Sympatické dílko? Do dvou třetin i ano. Od strašlivé svatby to šlo rychle mezi všechny mrtvé pulce, co jich máme ve sklenicích už nastřádno...

Záhada Hory mrtvých (2013)

Pěkná drsná krajina, Rusáci mluví a vypadají autenticky, asi jsou to fakt Rusáci. Hvězdu si dávám za trpělivost. Další komentář podroben teleportaci.

Hořící keř (2013) (TV film)

Asi to nejlepší, co tu bylo po revoluci natočeno -- příběhově, tematicky, řemeslně. Přestože to není sdělné pro mezinárodní publikum. A přestože to režírovala Polka.

Seznam smrti (2011)

Bez výhrad, ovšem film měl skončit před posledním "terčem", s nějakou vysvětlivkou. Kdo si tu, proboha, hraje na umění? Já vím radit z diváckého křesla se nemá, ale když on tam tak strašně moc chyběl dramaturg. Pěkný film zkažený blbostí ve scénáři. Pak jde všechna ta eklektika do hajan. Vzory, jež poznáváme, ale neumí k nim být autorem přidáno, jen ředěno a mrveno. Škoda.

Lurdy (2009)

Začátky s otazníky, konce s pochybami. Ale i s možnostmi. A pořád s těmi otazníky. Pořád.

Hugo a jeho velký objev (2011)

Oscarová pseudopařížská "potage", kde to občas tikne, ale spíš to skřípe mezi zubama. Spojit hodinky, hodiny, automatony a Meliese chce velkou scenáristickou odvahu -- odvahu přímo americkou. A jestli jsem někdy viděl opravdu otravného Jeníčka s Mařenkou, byly to odrůstající dětičky v tomto blbém kašírovaném sebevzhlíživém filmečku. Naštěstí ne ve 3D. 3D je mor všeho filmstva. I diváků.