Včera, dnes a zítra (1963)

Tak odsud pramení všechny ty povídké filmy, kterých v devadesátkách vznikly desítky. Tenhle italský počin v hlavních rolích pořád dvou stejných herců má neskutečný náboj a byť každý podává jednoduchý příběh, funguje to jako skvělá mozaika.

Nebuďte policajta (1988)

Ufff přišlo mi to trošku jako Atomové gymnázium. Bylo to hodně na tripu, chápu že v tom roce byl komu ismus totální zlo, ale udělat z toho defakto scifinu? Silný kafe. Nejsem žádný specialista na Delona, ale jestli jsou i další jeho filmy v podobném duchu, tak to potěš koště.

Inkvizitor (2005)

Vesničko má středisková 2: Dolph zasahuje. Mělo to všechno a nic. Přestřelky, bitky, prciny, fet, motorky, ale princezna to není milý pane.

Predátor: Kořist (2022)

Tak tohle predátorovi zaslušelo. Po všech těch akčňácích se tohle fakt povedlo a zasazení do prvního kontaktu s naši planetou (drobný easter egg ma dvojku s pistolí - "Dobrý lov" potěší), návrat spíše neukázat predátora, ale naznačit byl super. Líbil se mi lov všech těch šelem i trochu průměrný příběh inteligentní indiánky. Klidně bych si dal pokračování téhle série.

Volejte Saulovi (2015) (seriál)

Dost jsem se tomu vyhýbal, nechtěl jsem, aby mi to narušilo perfektní zážitek z Breaking Bad. Co by tak asi mohli ještě přinést? Mě vlastně nezajímá příběh toho trhlého právníka. Ach, jak jsem se mýlil. Teď pouze přemýšlím, zda to bylo lepší než Breaking Bad nebo je to na stejné úrovni. Příběh Jimmyho neboli Saula je naprosto brilantní a je perfektně servírovaný divákovi. Příběhy z minulosti před setkáním s W.W. je doplněno tím, jak vlastně Saul dopadl. Minulost je suprově zakomponovaná, je doplněn příběh Mika, Gustava a přidává se hezký příběh Ignacia. Ne vždy to dopadne dobře, ale to u tohohle seriálu očekáváme. Vedle starých známých pak máme Chucka, Jimmyho bratra, jeho parťáka Howarda a suprovní Kim, Jimmyho partnerku a následně manželku. Všechno to do sebe zapadá, nemá to slepá místa a já to sjel hned po druhém shlédnutí Breaking Bad během jednoho měsíce. Jediná chybička je, že to je asi rozloučení s universem a nic dalšího nás asi nečeká. Škoda...

Ostrov (2023)

Nic nového na poli romantických filmů na opuštěném ostrově. Určitě oceňuji český počin něco takového vytvořit. Muselo to být náročné, ale i zábavné pro tvůrce. Každopádně Jana Plodková není moje krevní skupina, ale Langmajera mám zase rád, takže dávám takové nějaké lepší dvě hvězdy.

Pojď se mnou (2015)

Viděl jsem jen posledních 30 minut, ale stačilo mi to. Že i Hopkins bude hrát takovou tužku bych nečekal...

Nelítostný Parker (2013)

"Měl jsi radši zapálit to seno za pavilonem s dobytkem." Tak nějak by se to dalo shrnout, tedy vysoce kvalitní drama, kde topka je Jennifer Lopez ve spodním prádle. Hrozný scénář, hrozné dialogy, celkově jsem u toho usnul

Legie (2010) odpad!

Můžu hodnotit už někde za půlkou filmu. Celkem zajímavá apocalypso rubačka s kupou zajímavých efektů, příjemným lore a příběhem, ale strašně strašně to sráží ty sra*koidní rozhovory všech postav u kterých jsem zkomíral nudou. Průhlednost a zbytečnost většiny scén, jediný klad bylo, že jsem na to koukal na AMC bez reklam, tak to nebylo tak dlouhý...

Velký dar (2017)

Do poslední chvíle jsme s ženou doufali, že to dobře dopadne! Máme dceru ve stejném věku a docela nás to emotivně dostalo. Ano, génius je jeden z miliardy, který má možnost změnit další chod světa, ale i Einstein uměl jezdit na kole. Výborný kontrast toho, jak nelze (pěstouni) a lze (závěrečná varianta) skloubit genialitu s právem na normální život dítěte. Moc pěkný počin, bylo tam drama, byly tam emoce a mělo to akorát stopáž. Díky!