Resident Evil: Apokalypsa (2004)

No hrůza. Resident Evil nebyl nikdy můj šálek slizu, ale tak nějak bych čekal trochu úroveň, jelikož se jedná o jednu z nejznámějších značek herního průmyslu. Ale stejně jako AC, Mortal Kombat nebo další snahy o přenos her na plátno, tohle nefunguje. Tuctuvá zombie apocalypsa, která má tajemné pozadí Umbrela Corporation a snahy vzbudit dojem pozlátka. Viděl jsem podruhé, pořad nic. Další díly si pustím pouze náhodou, když nebude co jiného dělat.

Mechanik zabiják (2011)

Furt jsem čekal kdy se ten vozíčkář znovu objeví. Jako že nás celou dobu lakovali, ale ono nic. Každopádně příjemná akce na páteční večer.

El Camino: Film podle seriálu Perníkový táta (2019)

Poctivé zakončení příběhu Jesseho. Všichni jsme po skončení seriálu tápali, co a jak se s ním stalo a tohle si asi všichni tak nějam představovali. Vtipný jak ti herci za pět let zestárli a někteří festově ztloustli (že Todde). Asi bych se podíval na nějaké potencionální pokračování, taková varna na Aljašce by nemusela být špatná, ale všichni se asi shodneme na to, že bez Walta by to už nemělo grády a tak poděkujme za El Camino a nechme Jesseho v poctivém důchodu. Díky Jesse!

Superlov (2023) (pořad) odpad!

No fuj

Super Mario Bros. ve filmu (2023)

Pro milovníky Mario Odyssey, Mario Kart nebo těch starých dobrých klasik to je pošušňáníčko. Známé zvuky, všechny ty potvory, tunely, prostě si přijdete na své. Povedlo se i dobře skloubit přístupnost, nebudete se nudit jako dospělák a vaše ratolesti si taky užijou svoje. Délka filmu je příjemná, záporák sladce nechutný, takže si vlastně nemám nač stěžovat. Jenom nechápu proč ty moje holky půlku filmu proskákaly po sedačkách v kině. Prázdné kino, velké lákadlo :-)

John Wick: Kapitola 4 (2023)

Když jsem šel do kina po týdnu a viděl jsem tam trailer na Johnyho, tak mi naskočily zimomriavky :-) Po shlédnutí jsem měl takový nemastný neslaný pocit, že to byl takový průměr, ale tím, že jsem viděl všechny díly v horizontu 3 dnů a je to defakto uzavřený příběh, tak mám takový samolibý pocit a uspokojení. Bylo to vlastně dost dobré a musíte se neustále uvědomovat a nečekat od toho nějaké drama nebo komplexní příběh. Tady jde vyloženě o atmosféru a přestřelky. V okamžiku kdy jsem to bral trochu vážně to začalo uvadat. Třeba když těch 222 schodů jel nadvakrát a já už se těšil až bude nahoře. Každopádně ve finále jsem si to dost užil a mám chuť na nějaký spinoff. Btw Dolby Atmos mě teda nějak nenadchlo. Kdyby to tak neřvalo, tak asi ani nepoznám rozdíl...

Rosamunde Pilcher - Láska, zloděj a diamanty (2015) (epizoda)

Osobně nevím zda bych si vybral matku nebo dceru. Asi dceru, ale občas bych myslel na matku. Takové Diamanty jsou věčné s prvkem lásky. Za mě nejdramatičtější Rosamunda jakou jsem kdy viděl.

Hranice lásky (2022)

Vidím to tak, že některému páru to může fungovat, jinému ne. Těm co to zafunguje musí být trošku magoři nebo mít silné "morální hodnoty" a tkových lidí budou promile. Jen tak si volně šu*at nebude fungovat a vztah to jasně poznamená. Film to řekl výstižně. Sice jsem měl mrzení ze zpracování zvuku a kamery, ale obecně to bylo fajn a má to tu hodnotu, nad kterou bychom se měli dnes zamyslet.

7 životů (2017)

Mělo to všechno. Akční scifi thriller, dokonce bradavky a dobrá píchačka tam byly. No a pokud máte rádi Noomi Rapace, tak ideál, protože ji tu máte sedmkrát :-) Silný zážitek, scénáristi se nebáli si trošku pohrát a dali do toho šťávu. (SPOILER) Bohužel ne všechny dny v týdnu to dají do konce, ale dotáhnou to do zdárného finiše a dosáhnou toho, co jsme po celou dobu očekávali. Svobodu jedince. Pecka. Btw taky Vám přišlo, že tam vidíte spoustu prvků z Matrixu (skok přes střechu, agent, atd.)?