Sound City (2013)

Dokumentární prvotina Dave Grohla, která popisuje soubor analogu a digitálu. Pokud znáte tvorbu Foo Fighters, tak víte, že jejich krédo se kolem analogu a "chyb" točí. Dokonalá nahrávka ani hudebník neexistuje a studio Sound City se zasloužilo o silný základní kámen do rockové muziky. Tenhle dokument je super a bude se líbit všem hudebním nadšencům. Uvidíte v něm spoustu zajímavých hudebních osobností a například i skloubení s digitálním světem (NIN), které může fungovat. Super.

Padesát odstínů temnoty (2017)

Prej to nemělo žádný náboj, říká žena. Tak já nevím, jeden náboj se tam snad vystřelil. Jinak má asi pravdu. První díl byl aspoň cítit po strašné šuk touze, ten druhý už byl jenom ten šuk. Jak tady někdo psal, tak tam toho coitu bylo asi až příliš a pořád se to prý opakovalo (ruku na srdce, očekáváte od sexu snad nějaký jiný výsledek?). Já jestli bych to mohl k něčemu přirovnat, tak k Rosamundě Pilcher. Ale jako bez urážky. Když si takhle ve čtvrtek po obědě potřebujeme s ženou propláchnout mozek, vyhledáme a pustíme si nějaký ten díl. Ono to běží vlastně v televizi pořád, takže to moc velké hledání není. Ten příběh je tam vlastně pořád stejný, zápletka podobná, jen se použije jiný template vdovy, boháče, ztraceného syna, nalezené dcery, ztráty paměti a tak, však to znáte. No a tenhle film mi přišel dost podobný. Budou se mít rádi? Nebudou se mít rádi? Co ten José z výstavy? Chtěl by ji? Byl by na ni hodný? Tak takhle nějak uvolněně jsem to sledoval a fakt to nemyslím jinak zle, za mě to bylo obstojné pošu(šň)/(k)áníčko a vlastně bych se i rád podíval, zda se teda fakt vzali.

Enderova hra (2013)

Celkem příjemné sci-fi, které bych i rád viděl o hodinku delší, kde by ten konec byl trošku extendnutý a blízká setkání třetího druhu by dostaly více prostoru. Příjmený herecký výkon Asa Butterfield a nevadilo mi, že Harrison Ford i Ben Kingsley tady dostali pouze support roli. Graficky krásně zpracováno, furt jsem čekal jaká bude teda ta závěrečná bitva, ale oni nás o ni tak trošku připravili. Good!

Mr Inbetween (2018) (seriál)

Měl jsem to skoro rok uložené v oblíbených a konečně nastal ten správný moment si to užít. Měl jsem o tom mylnou představu o co vlastně jde, ale příběh který jsem dostal mě uchvátil a jeho zpracování bylo natolik nevšední, že nedokážu najít podobný konkurenční seriál. Chvíli jsem měl dokonce pocit, že koukám na derivaci Tarantina. Spoustu doprovodných rozhovorů mezi Rayem a Garym, které při čekání na vraždu dávaly ten správný šmrnc (Kdo je nejlepší Bond? Když Superman ojede bleskově Wonder Woman, všimne si toho?). Seriál by si zasloužil další sérii nebo filmový závěr, protože je tam pořád spousta neuzavřených linek, které by si zasloužily rozvinout. Každopádně je to jediné dílo Scotta Ryana a nevypadá to, že by se nechal zlákat na nějaký spin-off. Takže super jednohubka, která mě zahřála u mé spodní části srdíčka protinožců :-)

Planeta Česko (2017)

Krásný jednoduchý dokument o česku. Autor předává silnou myšlenku, že bychom se o naši přírodu měli starat, ale zároveň poukazuje na to, že příroda si vždycky poradí. Raritní motýli na střelnici nebo pravěcí pulci na tankodromu. Je super, že se nejednalo o nějaký mainstreamový dokument, ale autor nám ukazuje skryté krásy, které jsou všude kolem nás. Líbil se mi i ten doprovodný příběh o předání poselství svým dcerám. Dokument se vyrovná svým zahraničním konkurentům a určitě by si zasloužil nějaké to filmové promítání pro školy. Dělá se to vůbec ještě nebo chodí dítka jenom na animáky?

Úžasný Mauric (2022)

Moc pěkné kulisy středověkého města. Vím, že díla Zeměplochy se na filmové plátno těžko přenáší (ale třeba divadlo funguje skvěle) a po několika nezdařených pokusech se snažili zabrousit do trošku jiných vod a asi se to celkem povedlo. Příjemný animák, který však se Zeměplochou moc nesouvisí, resp. srdcařům tady toho moc nenabídne. Osobně jsem předlohu nečetl, ale čekal bych, že se nám tady nějaký ten cross-over do čarodějek, mágů nebo nějaké další série trošku promítne. Kromě dvou vteřin Dvoukvítka a jednoho záběru na Neviditelnou univerzitu však nic. Ke konci jsem měl pocit, že koukám na cenzurovanou verzi Plague Tale: Innocence, protože tam byl záporák dost podobný, akorát to bylo pochmurnější :-)

Padesát odstínů šedi (2015)

No bál jsem se toho, že to bud už za hranici mých sexuálních potřeb, ale teda byl to celkem slabý odvar. Nejdrsnější scéna v závěru, kdy dostane na prdel opaskem....šestkrát....tak asi si umím představit větší hardcore a nechápu co se kolem toho dělá takové haló. Možná, že v knížce jí aspoň pověsí na háky nebo tak něco :-D, ale tohle bylo teda normálně přijatelné. Každopádně krom erotického náboje to celkem nic jiného nenabízí a příběh je plitký jak talíř a žádný pořádký závěr to nenabídne. Oukej, tak je to teda trilogie, ale nevím jestli chci věnovat další 4 hodiny tomuhle dílu.

Temný rytíř povstal (2012)

U Batmana mi vždycky chyběl nějaký ten ultimate-power záporák. Vždycky to byl nějaký páprda, který však byl porazitelný pěstmi. Tedy v sekci komiksáků je to takový ten přízemní typ. V závěrečném dílu Nolanovy trilogie tomu není jinak, ale Bane v podání Toma Hardyho je přece jen trošku tvrdší kalibr. Jelikož jsem to sjel po letech a mezitím jsem viděl Peaky Blinders, slyšel jsem v tom jeho synth hlase právě Alfieho Solomona. Každopádně jeho pasivně agresivní gesta Vás tady dostanou do kolen a měl jsem pocit, že Batman je konečně na kolenou. Závěrečný twist a post credit scene to nakonec trochu vyžehlí, každopádně bylo to celé moc pěkně uzavřeno a za mě je to nejlepší batmanovské zpracování, které jsem kdy viděl.

Temný rytíř (2008)

V rámci refresh shlédnutí celé Nolanovy série musím konstatovat, že po letech už to tak fresh a topově nepůsobí. Joker je pořád nejsilnějším tahákem snímku, ale při porovnání s dramatickým Jokerem spadl na druhé místo v mém Joker seznamu. Akce je tady dosyta, ale strašně mě rušilo to přepínání mezi formáty, kdy některé scény jsou iMAX kamerou, jindy jsou zase na okrajích černé pruhy. Tak buď to švihnu celé v tom a nebo v tom formátu. Takhle mě to dost vyrušovalo z děje. Každopádně ponechávám ultimátní hodnocení, ale z dobrodružného pohledu se mi teda o fous víc líbilo Batman Begins.

Batman začíná (2005)

Takhle batmanovská trilogie je moje nejoblíbenější. Nolan to dotáhl k dokonalosti a i když se jedná o takové intro do příběhu a ten největší boom se odehrává v druhém a třetím díle, tak tohle byl ten nezbytný vstup do universa, abychom pochopili proč netopýři, co pro Bruce znamená rodina a její hodnoty. Takže za mě super a ponechávám 4 hvězdy. Hezký easter egg je Joffrey na balkóně jako malej nevinnej kluk :-) Idiom Finders Keepers jsem hned další den využil v praxi :-)