Lovec hlav (1976)

Příliš komplikované, Belmondo až zbytečně nedotknutelný. Všichni jsou trubky, jen Belmondo je žirafa. Celkem nuda a navíc ženy říkaly, že je tady Belmondo už starý a s pivasem :-)

The Mandalorian - Season 1 (2019) (série)

Hvězdné války nejsou žádnou mojí láskou, ale moc rád vzpomínám na herní KOTOR, což byl pro mě jeden z největších vstupů do univerza a pochopení, že jeho šíře sahá do staletí. Mandalorian byl u mě celkem neznámá postava či řemeslo, ale hodněkrát mi byl doporučován. Pokud chcete sáhnout po nějakém seriálu z tohoto světa, tady nesáhnete vedle. Jde tam cítit ten klasický "kód" slušného scifi. Nejsou tam sprostá slova ani žádné sekačky hlav a přesto se jedná o drsnější podívanou. Jsem moc zvědav jak si Mando poradí se svým "balíčkem" a kam nás série zavede. Doufám, že se dočkám nějakého crossoveru do filmů nebo her a potkáme nějaké staré známé.

Zlatá labuť (2023) (seriál) odpad!

Jakto že to má tak dobrý hodnocení? Vždyť je to totální sračka na úrovni ordinace. Ty rozhovory, ty dramata no chce se mi blejt

Cunk on Earth (2022) (seriál)

U prvních epizod jsme se váleli po zemi se slzami v očích. Pokud trošku znáte anglické reálie a umíte dobře anglicky užijete si to o to víc. Hlášky jsou občas nepřeložitelné a tak je lepší poslouchat co nám Philomena tvrdí než strojově číst titulky. Bylo to krátké, úderné a zase jsme o něco chytřejší :-)

Koruna - Série 1 (2016) (série)

Těmhle filmům a seriálům obzvlášť se moje žena vyhýbá, protože jsou zdramatizované a neukazují skutečnou realitu královské rodiny. Korunu však vzala na milost a moc se nám oběma líbila. Je jasné, že některé rozhovory a situace jsou zdramatizované, ale obecně to vychází z faktů a některé situace (např. korunovace) jsou zpracovány s takovou precizností a přesností, že budete mít hubu dokořán. Doporučuji si pak pustit dobové záběry. Např. skutečný obraz Winstona Churchilla je naprosto totožný a jeho projev k 80. narozeninám je téměř k nerozeznání. Zatím jsme mile překvapeni a udiveni, jak se historie opakuje. Zápletka s princeznou Margaret je velice podobná té současné s Harrym a Meghan. Jsem zvědav kam až nás seriál zavede.

ONEMANSHOW: The Movie (2023)

Měl jsem jediné přání a to aby to nebylo zase nějaké převlečené dobročinné konání. Ať každá "firma" dává na chudé a nemocné nějaký obnos, ale nedělal bych z toho show jako v posledních epizodách Kazmova tvoření. Naštěstí se tady tomu vyhneme. Čeká nás české heist movie, které se těžce inspiruje Dannyho parťáky, každopádně kvalitou sahá spíše někam k Italian job, tedy takový lehký nadprůměr. Na český počin je to úctyhodné, bohužel to sráží herecké výkony mnoha protagonistů, občas nepochopitelné události v dějové linii a možná až moc srdíčkový projev vůči bývalce. Celkem to však beru jako dílo, které si chtěl Kazma ušít podle své představy a asi se mu to povedlo. Finálních pět minut nám pak prozradí jak vyhrát milion dolarů. To asi vynecháme, tady se jedná o masivní továrnu na prachy. Ten milion co tam leží se Kazmovi už dávno zaplatil a každým pípnutím se mu sypou do kapsy další prachy. Po odchodu z kina jsem měl pocit na čtyři hvězdy, teď s odstupem to vidím průměrně.

Zaklínač - Série 3 (2023) (série)

Když v roce 2019 vyšla první série, byli jsme všichni jako utržení ze řetězu. Všichni jsme pár let po excelentní hře Zaklínač 3 chtěli další příběhy ze světa Zaklínače a dostali jsme celkem obstojnou podobu seriálu. Mělo to své mouchy, ale často jsme to přehlíželi, protože jsme byli v eufórii. Po letech jsme však chtěli víc, chtěli jsme lepší příběh, lepší efekty, víc vnadů a zadků a já nevím co. Možná jsme se trošku rozmazlili a tak jsme třetí průměrnou sérii hodnotili taktéž průměrně. Za mě je však série pořád dobrá a nabízí celkem věrohodné zpracování knižní předlohy. Oukej, je tam pár odskočení jinam, ale pokud si aspoň na wiki přečtete základní milníky knih (protože já to po těch 20 letech zapomněl), tak budete potěšeni, jak věrné zpracování to dává. V tom možná tkví kámen úrazu. Ta předloha je z roku 1995 a i knihy zestárnou. Pokud tedy na nejprogresivnější filmový trh přinesete zpracování skoro 30 let starého příběhu, stane se dozajisté to, že v některých věcech nebudete po chuti. Stejně jako kniha se spousta času věnuje vztahu Geralta a Ciri a politickým pletkám. První půlka série je téměř bez akce a až brilantní setkání mágů v Arethuse začne kolo otáčet rychleji. Když to však sjedete až do konce, dostanete pobouchaného Geralta a celkem uspokojivý pocit, že to má svoje kouzlo. Určitě by byla škoda, kdyby to tímhle skončilo (jako třeba American Gods), a nedostali jsme další pokračování. Osobně jsem se těšil, že tvůrci sáhnou nejen po knihách, ale budou pokračovat i zracováním her, ale to je běh na dlouhou trať a i odchod Cavila bude černým puntíkem. Držím palce a těším se na další série.

Ďábel nosí Pradu (2006)

Romantický film to není, film židovských anekdot také ne, já se ptám co to tedy je? Žena to z nějakého neznámého důvodu vybrala jako vhodného kandidáta na sobotní večer. Pro mě tam byly scenérie NYC, dvoje kalhotky, občas hezky oblečená Anna Hathaway, ale jinak vůbec nic.

Oppenheimer (2023)

Krutá jízda intelektuála na vrchol je v paralelní větvi excelentně kompromitována pádem na dno, kdy bylo potřeba najít viníky v post válečném studeném období. Kdyby to dělal kdokoliv jiný než Nolan, tak to dopadne průměrně, režisér to však dotáhl na uměleckou rovinu a nedivil bych se, kdyby to letos posbíralo nějaké sošky.

Včera, dnes a zítra (1963)

Tak odsud pramení všechny ty povídké filmy, kterých v devadesátkách vznikly desítky. Tenhle italský počin v hlavních rolích pořád dvou stejných herců má neskutečný náboj a byť každý podává jednoduchý příběh, funguje to jako skvělá mozaika.