Autobazar Monte Karlo (2015) (seriál)

Zajímavá záležitost. Sjel jsem to najednou, slupnul jsem to jak malinu, lehce se pousmíval a vzpomínal na kruté vtípky České sody. Čtvrtníček dokáže zahrát neskutečné hovado a příběh autoservisu, který prodává "super" žihadla je mu šitý na míru. Moc se těším na druhou řadu, sem s ní :-)

Vetřelec vs. Predátor (2004)

Po nějaké době jsem to sjel znovu a pocit nezměněn. Nadšení ze spojení těchto dvou světů jsem měl už po závěrečné scéně v Predator 2, ale čekal jsem teda větší příběhový odvar. Mytologie je boží. To jak predátoři využívají lidi pro produkci vetřelců je zajímavá myšlenka. Škoda že příběhově to stálo za prd. Finále v podobě kooperace naivní hlavní hrdinky a statečného predátora byla k smíchu. Zůstává mi z filmu v hlavě jen ta scéna z časů budování pyramid, která nemá chybu, jinak slabší průměr, který si nezaslouzi vicenasobne shlédnutí jako u předchůdců obou sérií.

Trabantem až na konec světa (2014)

Luxusní dokument. Na tenhle film budu s radostí vzpomínat. Ženě k narozeninám jsem udělal jalapeňos ke snídani a mrkli jsme s pálivými hubami na toto road-movie s prdítky. Dokument je prošpikován vtipy, luxusními záběry kamery, podkreslen zajímavou hudbou a i realistické charaktery jednotlivých cestovatelů (hlavně Poláci byli krutí :-) ) se Vám zalíbí natotuty. Svižně to pluje až na samotný konec světa, aniž si uvědomíte, že už vlastně dojeli. Určitě se mrknu i na další tripy těchto šílenců. U mě kvalitní nadprůměr.

Vetřelec: Vzkříšení (1997)

Po několika letech jsem to shlédnul v televizi a ten film nezestárnul ani o chlup. Je pořád plný napětí, akce, vizuálních efektů, šíleného mutanta, kterého Riplyová vycucne oknem...zároveň zůstalo odklonění od hororových prvků, které jsou zde realizovány spíše akčním charakterem, klišé hláškami některých "hrdinů" a neinovativním příběhem. Někdo tady v komentářích napsal, že se jedná o nejslabší díl vetřelčího frančízu...budiž, souhlasím, ale nejslabší v porovnání s konkurencí je pořád obstojný. Za mě solidní průměr vhodný pro dlouhé zimní večery s popkornem :-) 2020: Další shlédnutí po letech mě utvrzuje v názoru, že to není tak špatný díl. Vetřelec to skoro dotáhne až na Zemi, Ripleyová dostala boost všech atributů a je z ní solidní milfka, je tady hromada peckoidních hlášek a zapamatovatelných scén jen ta horrorovost zůstala u Scotta. Škoda že s Ellen není další díl, ale těším se na Covenant, snad to bude dostatečná záplata.

Inga Lindström - Tajemný náhrdelník (2011) (epizoda)

Ale no tak, proč to "Odpadství"? Bylo to klišé, byla to romantika, ale pokud Vám to nevoní, tak k tomu nečuchejte. Občas se takhle s ženou rozhodneme, že se podíváme na tu největší kravinu, co v televizi dávají. No poštěstilo se nám narazit na tento klenot... já se celý film chystal prasknout smíchy, jak to bylo trapné, ale na konci jsem měl z toho dobrý pocit. Takový ten jako z pohádky...dobře to dopadlo :-) Za mě si to zaslouží dvě hvězdy, za krásnou švédskou krajinu, snahu o zápletku a zvraty...a to stačí.

Rivalové (2013)

Po nedělní velké ceně Německa jsme si pustili malý přídavek v podobě The Rush. Musel jsem to přetrpět s dabingem, protože jsem na to koukal s tchýňovýma, ale i tak to stálo za to. Perfektní zvukové a vizuální efekty formulí čtyři dekády staré na Vás působí jako rakve s bombou na zádech. Herecké výkony Daniela Brühla a Chrise Hemswortha jsou na jedničku. Občasné autentické záběry doplňují hutnou atmosféru. Doplněk v podobě občasné erotiky (prsa Margaery Tyrell jsou třešničkou na dortu :-) ), drog a hipízácké muziky taktéž doplní už tak výborný snímek. Všechno to dohromady funguje, má to spád, ale i tak tomu chybí nějaké to okořenění v podobě většího zvratu, vykrystalizování interních emocí, ale chápu, že se příběh snažil držet skutečnosti (i když...), takže chválím. Každopádně nebude to film, který si budu pouštět každé Vánoce znovu, ale kdo je alespoň trošku auto-pozitivní měl by tuhle rychlou jízdu sjet. 85%

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Po shlédnutí jsem si říkal čtyři hvězdy, ale nějak se mi to rozleželo v hlavě a dávám tři. Příběh byl ucházející, ale žádná mega nakládačka. Výkon DiCapria byl dobrý, ale Oskara si určitě zaslouží více za Vlka než za tohle (řekl bych že se spíše slitovali a konečně mu ho dali). Kvalitu snímku vidím v tom co nevidím, tedy ve stylu natáčení (maximum scén v reálné přírodě, minimum CGI, klimatické podmínky pro celý štáb), které musely přinést peklo na zemi během natáčení, ale za to se film nehodnotí, protože to jsou doplňující informace a nikoliv pocit, který máte po shlédnutí pohyblivých obrázků. Jak někdo v komentářích už zmínil, chybí mi tady sci-fi/fantasy kategorie, protože Glass musel být buď terminátor nebo predátor, protože tyhle akrobatické šílenosti žádný drama hrdina přece nemůže přežít. Mohli se trošku uklidnit a dát mu prostě zlomenou nohu od medvěda a ne ho takhle resurektovat. Co je do nebe volající (ovšem neovlivňuje mé hodnocení) je český název filmu...proč tam dali to Zmrtvýchvstání? Proč to prostě neponechali jen Revenant? Kterej ko*ot vymýšlí české názvy toho bych nechal kastrovat...

Perníkový táta (2008) (seriál)

Po shlédnutí první série dávám čtyři hvězdy. Naprosto famózní start, první tři epizody by mohly zastat celovečerní snímek se super hodnocením. Další epizody mě vpravily do děje a ukázaly špetku historie hlavních protagonistů. Zéver série už nebyl tak brutální jako začátek, ale těším se na rozjezd celého seriálu. Spousta lidí mi tento epos doporučovala a já jej odmítal. Když konečně nemám na co koukat (čekání na GoTota :-)) tak jsem to prubnul... neprohloupil jsem. Druhá série byla krutopřísná. Rozjezd krkolomější, ale doplňovaly to brutální peaky skoro v každé epizodě. Vykrystalizování proměny hlavního hrdiny jsem zatím v žádném jiném seriálu neviděl. Konec sezóny mi moc nesedí s tím, co jsme viděli ve spojlerech v jednotlivých epizodách a čekal jsem větší boom konec, ale nechme se překvapit. Jak už to tak v tomhle seriálu vnímám, tak vyvrcholení nepřichází na konci série, ale nečekaně v podstatě kdykoliv. Zatím luxusní čtyři hvězdy...dosáhne to na pět? Jo, jo, jo. Třetí série to rozjíždí na plné obrátky. Zamotané nitky si scénaristí hlídají a každou sledují jako ostří nože. Všechny příběhy dávají smysl a vytváří to lahodící melodii. Nevidím důvod, proč nedát pět hvězd.... Čtvrtá série totalitní masakr! Ze začátku jsem byl neskutečné vytočený ze Skyler. Její feministické chování, utlačování Walta, pořád jsem čekal kdy jí dá přes držku až po pár episodách jsem viděl ovoce, které začala sklízet, tak holka má něco do sebe, ale za manželku bych jí nechtěl :-) Jsem zvyklý na to, že celá série Vám dá pár malinkatých orgasmů a až na konec jeden velký. Tahle show Vám dává mega exploze každou druhou epizodu a poslední dvě epizody je prostě frenetický gang bang, ze kterého Vám vyletí mozek ušima. Sezóna skončila tak jak skončila, tak doufám, že pátá nám to nějak hezky zakulatí, ukáže pár šíleností a hlavně nezkurví perfektní hodnocení, které u mě show zatím má. Pět hvězd. Takovéhle šílené lechtání žaludku jsem pocítil naposledy po sjetí Battlestar Galactica... masáž! Pátá série = nebe seriálového průmyslu. Takovýhle pocit při ukončení seriálu jsem měl naposledy již při zmíněné BG. Naprostý odvar. Přerod Walta v totálního hajzla, kterého nebudete (nebo budete?) na konci litovat... Není potřeba nic dodat. Dávám do svých top 10. Druhé shlédnutí po několika letech bylo prozaické. Vzpomínal jsem na zásadní momenty, které jsem si pamatoval, ale ty vedlejší rozhovory a situace se mi úplně vykouřily z hlavy. Možná jsem to tedy vnímal jinak, že na první shlédnutí, ale mnohem více jsem si užíval a rád sledovat vztah Walta a Jesseho, defakto otec-syn, krystalizace a zakončení jejich příběhu. O něco míň mě iritovala Skyler nebo jsem si jí možná špatně uložil do bitch šuplíku. No a v závěru jsem doufal, že jsem si to o Hankovi špatně uložil, ale bohužel :-( Hodnocení pořád top.

Grandhotel Budapešť (2014)

Strašně rychlý nášup několika příběhů, vtipů, myšlenek, který se prostě nedá zvládnout na jedno shlédnutí. Pokud si chcete vychutnat krásné kulisy filmu a zároveň pojmout všechny ty jména a příběhové zvraty, tak je potřeba si dát trošku koksu nebo to sjet alespoň dvakrát. Nicméně z jednoho shlédnutí (bez koksu :-)) se mi to líbilo jako že hodně. Příběh pana Gustava je velice zajímavý, občas ho litujete, občas se Vám z něj chce zvracet (84 years old, really?!), ale hlavně se dost nasmějete. Památný geg je když se pan Gustave a Zero ocitají ve zpovědnici a Gustave "fuckuje" místního zpovědního, to jsem si musel pustit dvakrát, protože jsem vyprsknul smíchy. 80%

Sázka na nejistotu (2015)

Příliš komplikované na můj vkus. I když se v oblasti finačních trhů poslední dobou trošku pohybuji, tak to byl pro mě tvrdší oříšek. Jak tady někteří tvrdí, že to celé pochopili a dávají tomu plný počet, tomu bych moc nevěřil. Je to dvouhodinový dialog několika lidí, ve kterém se začnete po chvíli ztrácet. Téma je to velice zajímavé a je fajn, pokud o něm bude společnost vědět a bude tak trošku opatrnější. Pro mě totiž není jen blbost finančních institucí, že poskytovali úvěry nižší vrstvě, ale i blbost této vrstvy, že si nespočítala, že na splátky prostě mít nebudou. Stádo ovcí, které se nechá vlkem ukecat tady bude vždycky, ale finanční guru by měli spíše poradit a pomoci, než z nich sedřít kůži a při krachu ekonomiky to zase odserou ti obyčejní lidé. Za mě lehký nadprůměr. Teď jsem objevil, že existuje i kniha, tak zkusím i tu, třeba se v tom zorientuji snáze :-) Druhé shlédnutí jsem za posledních deset let udělal jen u málo filmů. Sjet podruhé tuhle krizi nebylo z důvodu, že bych byl z toho filmu nějak vedle, ale kvůli tomu, že se kolem toho pracovně ochomítám a na jednom školení jsme to trošku probírali. Podruhé už jsem to více chápal, vnímal všechny ty "subrpime" aka sra*ky a soustředil se na detaily jako hudbu, herecké výkony a další. Musím říct, že ten snímek má váhu a má koule. Pořád to je komplikované téma, ale hlavní myšlenku předává srozumitelně...dejte si pozor na kravaťáky, nenechte se oškubat a používejte svá aktiva tak, abyste byli schopní splácet svá pasiva ;-)