Svatojánský věneček (2015) (TV film)

Hezká a neokoukaná princezna a pár vtipných momentů, ale jinak trošku slabší.

Korunní princ (2015) (TV film)

Zábavná pohádka s překrásnou princeznou, co víc si od štědrého večera přát?

Smrt na černo (1976)

Tak nevím, jestli to mám hodnotit po filmařské nebo politické stránce. Politicky je to čistý odpad, příšerná propaganda, o to horší, že tolik nebije do očí jako třeba v Zemanovi. Vysvětlovat existenci černého trhu konspirací zrádných revanšistů, kteří se snaží narušením našeho hospodářství donutit vládu přijmout Marshallův plán, je propagandistický majstrštyk. Jinak je to celkem průměrná detektivka se skvělými herci.

Špion (2011) (seriál)

Můj oblíbený britský humor v trochu jiném hávu. Není taková záplava vtipných dialogů prošpikovaných hláškami a sarkasmem, ale člověk se u toho zasměje i tak.

Ať jedí koláče (1999) (seriál)

Nebýt Černé zmije asi by bylo mé hodnocení lepší. Vlastně jsou tři hvězdičky dosti kruté, ale konkurence britcomů je tvrdá a nesmlouvavá a Ať jedí koláče je sice vtipné, ale zas takový vtip zabiják to není.

Black Books (2000) (seriál)

Mám rád britské komediální seriály a tento to jen potvrzuje. Plný počet nedávám jen proto, že existují i lepší britské seriály. V porovnání se zbytkem planety by jich ale bylo plných pět. Některé epizody jsou špičkové, ale kvalita není setrvalá, bohužel, jinak by to za pět bylo nepochybně.

V síti CIA (2007) (seriál)

Historickou věrohodnost ponechme stranou, protože pak bych musel být mnohem ostřejší. Série mě trochu zklamala. Díval jsem se na ČT2, která ji nasadila po jiné skvělé trojdílné sérii, takže hodnotím možná přísněji, než kdybych stále nebyl ovlivněn tímto dojmem. Možná, až sérii uvidím v jiných souvislostech, hvězdičku přidám, ale takto zkrátka musím dát o jednu méně. Osobně to vidím jako tři a půl zaokrouhlené směrem dolů. Jinak je to moc pěkné špionážní drama, které stojí za podívání. No, možná až na to Maďarsko, ale již v úvodu jsem si slíbil, že z historického hlediska do toho nebudu rýt, takže tak.

Strážce zákona (1971)

Western klasického ražení v kvalitním provedení, který příznivce žánru nemůže zklamat.

Plán útěku (2013)

Omlouvám se, ale od filmu, kde se sejdou dvě legendy (a nemyslím tím Evu a Vaška), jsem prostě očekával víc. Jen je škoda, že když už konečně vznikl akčňák s dvěma největšíma superakčňákama, nezbylo dost peněz na zaplacení akčního scénáristy.

Místo zločinu Plzeň (2015) (seriál)

Mdlá detektivka proložená mnohými "tuten", abychom nezapomněli, že se to odehrává v Plzni.